Tomograf w szpitalu MSWiA

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anilka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Tomograf w szpitalu MSWiA

Post autor: anilka » 06 kwie 2008, 16:26

Że tez mnie coś podkusiło i wylukałam ten temat. Jutro mam się stawić w MSWiA na dłuższy pobyt i będę miała tomografię. I tak mam cykora. Jakos mnie te opisy nie uspokoiły. A tak pięknie miało być...W każdym razie wiem, że badanie w moim przypadku jest konieczne.
nic nie biorę! hurra!

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 06 kwie 2008, 17:12

-Ania- pisze:mi lekarze w MSWiA mowili ze opis jest najwczesniej po 3 dniach
Fakt Ania, samego opisu nie miałam w rękach, tylko przyszedł lekarz i mówił mi co wyszło na badaniu.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

anilka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
Kontakt:

Post autor: anilka » 06 kwie 2008, 20:13

oj, nie wiem, ale u nas przez telefon takich informacji nie udzielają-tajemnica zawodowa. Nie ma pewności że po drugiej stronie słuchawki jest właściwa osoba...
nic nie biorę! hurra!

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU

Post autor: ulka1986 » 20 sty 2014, 11:31

Witajcie. Odswieze temat. Za 2 tygodnie mam misce tomografię komputerową brzucha i miednicy. Kazali mi przyjechać na czczo.nie wiem czy kontrast będzie przez sondę czy będę go pić ale to jest w tej chwili mało istotne. Bardziej interesuje mnie co będzie po badaniu.... o mam dlluuga drogę do domu, czego mogę się spodziewać? Wymioty, biegunki co się dzieje po kontrascie?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 sty 2014, 11:47

ulka1986 pisze: Wymioty, biegunki co się dzieje po kontrascie?
u mnie nic nie było.
Odczekałem pewnie z pół godziny i wziąłem się za delikatne jedzenie,czyli norma.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 20 sty 2014, 11:55

ulka1986, gdzie będzie miała to badania - w CSK MSW w Warszawie? Wszystko zależy czy będziesz miała tomograf czy enteroklizę TK i czy będzie konieczność podawania kontrastu.

W przypadku zwykłej tomografii jesteś na czczo i leżysz przez całe badanie wykonując polecenia typu: nabrać powietrze, wypuścić :) Enterokliza w MSW wygląda tak, że zakładasz sobie sondę cieniutką do nosa przez którą przed badaniem podawana jest sól fizjologiczna i jeśli masz zlecone badanie z kontrastem (lub jest taka konieczność) pod koniec badania podawany jest kontrast dożylnie. Sama tomografia trwa krótko, badanie jest bezbolesne. Po badaniu trzeba wypić bardzo dużo płynów aby wypłukać kontrast.

Co do kontrastu jeśli nie jesteś uczulona to nic nie powinno sie dziać. Kiedyś nie miałam problemów z kontrastem i pamiętam, że podaniu go dożylnie robiło mi sie ciepło w brzuszku, takie wrażenie jak bym się człowiek "posiusiał" :) Niestety kolejnym razem nie było już tak miło bo dostałam wstrząsu, wymiotowałam i od tamtej pory nie mogę mieć podawanego kontrastu jodowego.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 20 sty 2014, 12:02

Baby, będę robić w piotrkowie i niby mam go pić ale tego pewna nie jestem :smutny:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 sty 2014, 12:04

Baby pisze:Kiedyś nie miałam problemów z kontrastem i pamiętam, że podaniu go dożylnie robiło mi sie ciepło w brzuszku
a to tak ,takie uderzenie gorąco było ostatnio.
Ciekawe uczucie.
Kontrast był podany dożylnie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
miasto: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: aga210 » 20 sty 2014, 23:31

Na kontrast każdy reaguje indywidualnie. Ja miałam podawany czerokrotnie przy tomografii- dwa razy tylko dożylnie i dwa piłam+ dozylnie. Trzy razy nie odczułam żadnych skutków z wyjątkiem uczucia rozpierającego gorąca, a raz wymiotowałam i miałam biegunkę. Do tej pory nie wiem od czego to zależy:/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”