Niepotrzebne badania??????

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie

Niepotrzebne badania??????

Post autor: anisr » 14 sie 2006, 13:38

Witajcie
Jestem juz po kontrolnej? wizycie u lekarza prowadzącego Olgę-zmienił jej wreszcie sulfę na salofalk(hurrra, bo mała mi z bólu głowy juz płakała).Niestey, widzę,że cosik zaczyna sie ostatnio dziać:(-stany podgoraczkowe, bóle brzuszka, brak apetytu, afty, opruszczka, takei tam...
Pytałam lekarza o pasaż, który miała mieć robiony(rtg był zepsuty) i on stwierdził,że to nie ma sensu-bo te badania nic nie wnoszą do leczenia,że i tak zmeinił jej leki itp...Bierze teraz 14 pastylek dziennie ( a podobno jest w okresie remisji :mad: )Wy piszecie jeszcze o tomografii i innych badaniach-czy warto się o to starać?Czy rzeczywiście nic to nie da?Chciałabym pojechac z nia na jakąs konsultację do kogos innego i nie wiem czy by sie to przydało?Acha, Olga nie ma postawionej diagnozy-Colitis non specyfica, tylko na podstawie badań hist-pat.
Może mi cos poradzicie?W ostateczności mogę zapłacić za te badania jeśli to ma w czyms pomóc...
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Re: Niepotrzebne badania??????

Post autor: Piotr » 14 sie 2006, 14:00

Każde dodatkowe badanie może się przydać i może pokazać coś czego wcześniejsze nie pokazały.Dlatego warto walczyć.
Jeśli chcesz konsultacji, to z całego serca polecam prof. Józefa Ryżkę z CZD w Warszawie.Przyjmuje też prywatnie.Jeśli będziesz chciała namiary, to proszę napisz do mnie.
Nam profesor pomógł ogromnie dużo i będę mu za to wdzięczny zawsze.
Pozdrawiam.piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Post autor: -Ania- » 14 sie 2006, 14:24

Zgadzam sie z Piotrem, że każde dodatkowe badanie moze sie sprzydac.

Dzieki badaniu jak pasaż wiem, że mam crohna - w tamtej sytuacji nie moglam byc podana rektoskopii ani kolonoskopii ze wgledu na ropnia okoloodbytniczego- wiec moge powiedziec ze to badanie jako jedyne umozliwilo postawienie diagnozy i dalsze leczenie.

Ponadto 14 pastylek dziennie- czyli ilość leków nie wskazuje na remisje, czy jej brak. Ja biore dziennie 29 - i wiem, ze jestem w remisji ogólnej - ale remisji histopatologicznej od 5 lat nie uzyskalam.

pozdrawiam
ania
Ostatnio zmieniony 14 sie 2006, 14:50 przez -Ania-, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Piotr » 14 sie 2006, 14:28

Weź tylko Aniu poprawkę na to, że córeczka anisr ma 6,5 roczku.
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 14 sie 2006, 14:51

ok, rozumiem Cię Piotrze
nie ma co porównywać choroby doroslego i dziecka
a tym bardziej ilości leków

ja chcialam tylko pomóc, doradzić

to tyle
pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Anita
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Anita » 14 sie 2006, 16:45

dzieki pasazowi wykryto u mnie niedroznosc a tomograf pomogl zlokalizowac ropnie miedzy petlami jelita choc wczesniej twierdzono ze sa tylko pod skora. takze kazde badanie jest robione zeby cos potwierdzic lub wykluczyc i warto o nie zabiegac..po pasazu zrobiono mi kolonoskopie i postawiono diagnoze CD.sama zabiegalam o te badania i jak widac slusznie.zycze duzo cierpliwosci w chorobie coreczki.
pozdrawiam
Anita

Misia

Post autor: Misia » 14 sie 2006, 18:34

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽

Post autor: anisr » 14 sie 2006, 19:49

Bardzo Wam wszystkim dziekuje-zwłaszca Piotrowi-na pewno sie odezwę w sprawie tych namiarów na prof. bo właśnie o nim myslałam.
Ja też wolałabym miec komplet badań Olgi-ale po rostu nie wiem czy mam być"mądrzejsza od lekarza" :)-wiecie,że oni tego nie lubia :smutny:
Co do ilości pastylek-wiem,że nie o sztuki chodzi :wink: ale np Olgę to dołuje,że tak dużo musi brać,a brzuszek i tak ja boli.
Spróbuje jeszcze pogadac z tym Pieniążkiem-może da sie przekona ć,bo chyba bez tego pasażu nie ma sensu jechac na konsultację?
Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Piotr » 14 sie 2006, 20:14

Nie patrz na to co lubi lekarz.Patrz tylko i wyłącznie na to co jest dobre dla Twojego dziecka.
U nas w Gdańsku też kiedyś nie lubili " mądrzejszych od nich" ale ich sobie wychowaliśmy :wink: . Piotr
Ostatnio zmieniony 14 sie 2006, 22:49 przez Piotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 14 sie 2006, 22:22

My, matki , bez wzgledu na to ile lat maja nasze dzieci, często musimy działać z siłą prasy hydraulicznej. Problemy naszych dzieci sa wazniejsze niż niezadowolenie lekarza.

kasiaz
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 03 paź 2006, 11:02

Prasa hydrauliczna to mało - czasem trzeba uzyc siły wału drogowego do potęgi 100 żeby coś osiągnąć - jak np. znieczulenie przy badaniu, lub odrobina prywatności przy lewatywie.

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 21 gru 2006, 19:10

Wrocław, Wrocław i jeszcze raz Wrocław!!! Jeżeli chodzi o diagnozowanie i leczenie dolegliwości gastrycznych u dzieci- są fantastyczni. Należą do J-elfy wiec jch namiary są na tych stronach. Pomagają bomblom z całej Polski-z powołania nie za dodatkowe opłaty. Nie wypuszczą dziecka nie mając wiedzy z jakiego powodu cierpi, robią komplet badań i rodziców traktują jak ludzi. Tam odzyskałam wiarę w Judymów.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 22 gru 2006, 14:11

o tak, potwierdzam :) na marii sklodowskiej- curie faktycznie swietnie sie opiekuja pacjentami :) pozdrawiam
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 22 gru 2006, 17:47

A ja sie bardzo zrazilem do tych klinik na sklodowskiej we Wroclawiu, polecam za to klinke dla doroslych przy ulicy Poniatowskiego gdzie kierownikiem szpitala jest prof. Paradowski.
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: marcik » 22 gru 2006, 22:54

ja moge polecic dr Chlebowczyk z Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w k-cach Ligocie. To jest na prawde lekarz z powolania. Tam opieke mialam super i wszystkie zabiegi robia w znieczuleniu. A co do potrzeby wykonywania wszystkich badan to chyba sprawa indywidualna. ja mialam kolo, enteroklize, tomografie, rezonans i wszedzie wyszlo to samo... Ale te wszytkie badania to wlasnie byl taki program naukowy ktorego celem bylo stwierdzenie ktore badanie jest najlepsze(wszystkie 4 razem to istne tortury :razz: )

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”