jednostka chorobowa Choroba Crohna nieokreślona

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
figa
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

jednostka chorobowa Choroba Crohna nieokreślona

Post autor: figa » 25 wrz 2014, 11:31

Mam następujące pytanie co oznacza jednostka chorobowa Choroba Crohna nieokreślona ( klasyfikacja K.50.9 ) .Dzięki za wszelkie informacje .
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 23:47 przez figa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: jednostka chorobowa Choroba Crohna nieokreślona

Post autor: obyty.z.cu » 25 wrz 2014, 11:48

http://medycyna.anauk.net/4-0-4616-Chor ... owych.html
http://medycyna.anauk.net/4-K-0-Wykaz.J ... owych.html
CD może być w jelicie cienkim,w jelicie grubym,w przewodzie pokarmowym,odcinkowo lub ciągle,itd.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

figa
Początkujący ✽✽

Post autor: figa » 25 wrz 2014, 13:03

No właśnie i to mnie zastanawia ,że na ogół się określa na którym odcinku jelita choroba egzystuje a tu lekarz jeden na podst . hist- patu stwierdził chorobę w jelicie cieńkim i przepisał metypred i pentasę a drugi na podst. tego samego histo- patu chorobę Crohna nieokreśloną i przepisał Entocort i pentasę . ja przyjęłam koncepcję tego drugiego lekarza i przyjmuję entocort ,poprawa jest ,ilość wypróżnień się zmniejszyła ale zdarzają mi się niestety jeszcze nocne pobudki i pobolewa mnie czasmi brzuch .zmian pasaż jelita nie wykazał . a mnie zastanawia nadal co oznacza nieokreślona chorba Crohna ,gdzie ona siedzi ? i dlaczego ten sam histo - pat . i dwie koncepcje ! dzięki obyty za odpowiedż .

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 wrz 2014, 23:06

Na podstawie hist-patu można określić umiejscowienie choroby tylko w tym miejscu z którego został pobrany wycinek. Jeśli nie było innych badań np. obrazowych to nie wiadomo gdzie jeszcze poza miejscem biopsji i wynikami kolonoskopii choroba siedzi. Kody ICD nie do końca są zgodne z klasyfikacją montrealską.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

figa
Początkujący ✽✽

Post autor: figa » 26 wrz 2014, 12:51

Dzięki za informację teraz trochę mi się rozjaśniło w głowie . A gdzie można zapoznać się z klasyfikacją montrealską, jak sądzę u nas pewnie nieobowiązującą , pytam tak z czystej ciekwości . Dzięki .

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 wrz 2014, 14:18

U nas obowiązującą oczywiście też. Zachęcam do zapoznania się z prezentacja doc. Macieja Gonciarza na stronach J-elity http://j-elita.org.pl/?pid=prezentacja (Optymalizacja leczenia NZJ).
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, 18:42 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

figa
Początkujący ✽✽

Post autor: figa » 26 wrz 2014, 15:06

Dzięki .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”