Kolonoskopia - przygotowanie - pytania

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Re: Kolonoskopia - przygotowanie - pytania

Post autor: Lemoni » 03 lut 2015, 22:34

Musicie brać ze sobą na kolonoskopię wyniki anty-HBs/dowód szczepienia? Mnie pierwszy raz o to poprosili i chyba muszę sobie zbadać, bo nie mam pojęcia, gdzie jest moja książeczka zdrowia dziecka :neutral:

A od poniedziałku fortrans :cry:

Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 03 lut 2015, 22:45

Lemoni pisze:Musicie brać ze sobą na kolonoskopię wyniki anty-HBs/dowód szczepienia?
Nie, nigdy tego u mnie nie wymagali.

Poz87
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Post autor: Poz87 » 05 lut 2015, 16:49

No i niestety znowu się zaczęło, dokładnie jak ok. rok temu - silna biegunka, uczucie zapełnienia jelit, ostatnio trwało to ok 3-4 dni, ciekawe jak teraz się to rozwinie. Tym bardziej, że niczego co mogłoby to sprowokować nie jadłem, źle się nie czuję, a zaczęło się totalnie nagle, nawet bóle nie występują. Planowałem kolonoskopię im szybciej tym lepiej, ale chyba teraz trzeba będzie to odłożyć?
I co teraz robić w tej sytuacji?
Czytałem, że jeśli zakładać Crohna, to trzeba wybrać między kolonoskopią a gastroskopią, w zależności od objawów, jak to różnicować?

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 05 lut 2015, 17:58

Dlaczego odłożyć kolonoskopię? Jeśli się pogorszyło ,to tym bardziej czas nagli . Rób szybko badania i się lecz . Nie trzeba wybierać można zrobić oba badania. Chociaż jeśli są biegunki , to zaczęłabym od kolonoskopii. Ja wymiotowałam , więc u mnie najpierw była gastroskopia. Powodzenia w diagnozie i leczeniu :roll:

Poz87
Debiutant ✽

Post autor: Poz87 » 05 lut 2015, 20:09

Co ciekawe w polecanym ośrodku (prywatnie) nie wymagają EKG (nawet w pełnym znieczuleniu), jeśli nie ma się problemów z tarczycą, morfologii krwii też nie, ale to akurat mam z grudnia i było ok. No to czas się zapisać na badanie. Jeśli do jutra się nie unormuje i znowu pojawi się biegunka, a muszę iść do pracy, to stoperan raczej pomoże?
A jakie badania wykonuje się na przerost flory bakteryjnej jelit?

Edit: O dziwo dzisiaj z rana silne parcie na stolec, ale nie była to biegunka, tylko pojedyńcze małe stolce, jedyne co dobrze, że w nocy mnie to nie budzi.

Poz87
Debiutant ✽

Post autor: Poz87 » 07 lut 2015, 08:59

Takie drastyczne pytanie z drastycznym zdjęciem papieru po ...
Pojawiło się coś takiego, mi to wygląda jak pasożyty, ale niby może być to śluz, możecie to ocenić?
http://i.imgur.com/h8v4THW.jpg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 lut 2015, 20:41

Nie mogę, bo zdjęcie jakości jest marnej, ale po prostu daj kał do badania i rób na takie specjalne zawieszki do defekacji w celu pobrania materiału. Kibli z półeczkami już prawie nie uświadczysz, a to podstawa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Poz87
Debiutant ✽

Post autor: Poz87 » 07 lut 2015, 20:52

Ale właśnie z tego co czytałem, to poprzez badania kału na pasożyty często cieżko jest wykryć, bo raz są raz nie ma i często wychodzi wynik negatywny. A to coś, co się pojawiło to zdecydowanie mi wygląda na coś "obcego", bo co innego może się pojawić w kale, co przypomina wręcz robaki...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 lut 2015, 21:44

To trzeba było zapakować do pojemnika i dać do badania. Wykluczenie pasożytów to 3 niezależne badania.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 lut 2015, 10:24

Poz87 pisze:coś "obcego", bo co innego może się pojawić w kale, co przypomina wręcz robaki...
np.niestrawiony ryż przy szybkim pasażu jelit...jest wiele możliwości.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Kinia87 » 08 lut 2015, 10:28

Podobne "robaczki" miałam wiec vermox zażyłam i więcej już takich robaczków nie zauważyłam :wink:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Poz87
Debiutant ✽

Post autor: Poz87 » 10 lut 2015, 10:45

Akurat dzisiaj byłem u internisty-parazytologa, i po zdjęciu to on nic nie rozpozna - kazał zrobić pasożyty z kału w 1,3,5 dniu i według niego 85% szans że jak jest to coś wyjdzie. Prywatnie oczywiście wszystko. Więcej opowiadał różnych historii o tym jak podczas brania leków na pasożyty może nastąpić wstrząs anafilaktyczny, niż posłuchał dolegliwości.

Poz87
Debiutant ✽

Post autor: Poz87 » 17 lut 2015, 08:01

Jutro o 17 kolonoskopia. Stres już jest, chyba najbardziej przed znieczuleniem.
EKG niby nie wymagają, ale skoro takich informacji udzielają, to chyba tak jest.
Dzisiaj o 14 zacznę pić fortrans, tak samo jutro o 10, według zaleceń od pracowni. Pewnie trudno będzie, bo to praktycznie 2 dni na zerowej diecie (bo kaszek zupek itp to nie jadam). A sok chociaż pić można? Uzupełniać elektrolity Gastolitem? Jogurt naturalny dziś do wieczora będzie ok?
Coś jeszcze powinienem wiedziec? Niby nie można przyjmować preparatów oczyszczających w stanach zapalnych jelit, a ja mam te bóle, mimo to biegunek nie ma, rozumiem, że to nie zaszkodzi?

Awatar użytkownika
alate
Moderator
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 17 lut 2015, 12:36

Poz87, wnioskuję, że to Twoja pierwsza kolo, co ?
nic się nie bój , dasz radę. Fortrans ma paskudny smak, ale gorsze rzeczy się piło. Sok radziłabym Ci rozcieńczać wodą przegotowaną, możesz też pić ziółka, np. rumianek. Jogurt możesz tez owocowy, tylko bez żadnych pestek,czyli truskawkowy czy malinowy odpada. Jeśli chodzi o Gastrolit, to raczej po badaniu, chociaż i tak powinni Ci dać już po kroplówkę, więc wtedy tu już nie potrzebne
powodzenia
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 17 lut 2015, 13:02

czasem przydają się landrynki :wink:
kiedy już nie idzie wytrzymać bez jedzenia.
ale takie bezbarwne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”