jakie badania jeszcze sobie wykonac ?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patryk_22
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

jakie badania jeszcze sobie wykonac ?

Post autor: patryk_22 » 20 mar 2015, 11:00

Witam. Z zaburzeniami jelitowymi mecze się od urodzenia co z ostatnimi latami doprowadziło mnie chyba już do depresji . Moja pierwsza próba rozwiązania problemu zakończyła się nie powodzeniem , teraz podejmuje druga probe . Cierpię na gazy , nieregularne stolce, każdy lekarz zwala na nerwy ale mi się nie chce w to wierzyć . Trzy lata temu miałem gastroskopie z której wynikło ze mam zapalenie żołądka i refluks . Jadłem dusputalin , debutir , gdy nie pomogło dałem sobie spokój . Dwa tygodnie temu miałem robiona kolonoskopie , która wyszła czysta ale czekam jeszcze na wyniki badan wycinków i po odebraniu chce jechać znów do gastrologa spróbować wyleczyć to cholerstwo . A wiec na obecna chwile

- nie mam helicobacter
- nie mam cylaklii
- gastroskopia ( zapalenie żołądka, refluks)
- kolonoskopia ( jelito ok , czekam na wycinki)
- próby wątrobowe w normie
- trzustka , amylaza w surowicy 44 , tez chyba w normie
- krew,lamblie,pasożyty w kale - ujemny

Jakie jeszcze badania mógłbym sobie wykonać , żeby mieć co zawieźć na prywatna wizytę do lekarza , chciałbym go po prostu uprzedzić. Jestem już taki podłamany ze nawet mogę bez skierowania , zapłacę w laboratorium . A moje objawy to gazy, nieregularne stolce. Brzuch mnie nie boli , jedynie niekiedy jeszcze czuje przelewanie .

Proszę o pomoc,pozdrawiam .

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: jakie badania jeszcze sobie wykonac ?

Post autor: chrzanovy » 20 mar 2015, 12:02

patryk_22 pisze:której wynikło ze mam zapalenie żołądka i refluks . Jadłem dusputalin , debutir , gdy nie pomogło dałem sobie spokój .
Hej Patryk siemka, a Xifaksan? dostałeś wtedy? bo ja dostałem i jak ręką odjął po 1-2 tyg z tego co pamiętam, przestało palić w żołądku
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

patryk_22
Debiutant ✽

Post autor: patryk_22 » 20 mar 2015, 12:32

Nie dostałem ale zapisze nazwę leku i wypytam lekarza . Ogólnie jestem zdecydowany próbować wszystkiego . Dostałem dusputalin i debutir ale bez poprawy po nich . Duspatalin niby najlepszy w takich dolegliwościach ale nie pomógł .

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 20 mar 2015, 12:41

patryk_22 pisze:ale zapisze nazwę leku i wypytam lekarza .
zapytać warto. druga sprawa jak sie odżywiasz stosujesz jakąs diete lekkostrawną?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

patryk_22
Debiutant ✽

Post autor: patryk_22 » 20 mar 2015, 12:44

Kiedyś próbowałem diety ale bez rezultatów dlatego odżywiam się wszystkim ponad stan .

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 20 mar 2015, 13:08

Może masz zaburzoną florę bakteryjną. To by tłumaczyło gazy i wzdęcia. Polecam zaopatrzyć się w dobry probiotyk np. VSL#3 (teraz ma zmienioną nazwę o ile się nie mylę). Może akurat on Ci pomoże. Mnie np. pomógł ze wzdęciami :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 mar 2015, 13:10

patryk_22 pisze:bez rezultatów dlatego odżywiam się wszystkim ponad stan .
no to jest sposób na problemy..tylko czy nie powinieneś zmienić lekarza,znaczy specjalności,lepszy byłby dietetyk,a w ostateczności ktoś od głowy !!

Mi jak coś jest nie tak,to staram się odnaleźć przyczynę,ale "jedzenie ponad stan" to chyba ekstremalny sposób ,nawet na mnie .
Kiedy auto pokazuje że coś nie tak to też dajesz do oporu gaz ?
Wtedy jak padnie to będzie wiadomo co mu było ?
patryk_22 pisze:Cierpię na gazy , nieregularne stolce, każdy lekarz zwala na nerwy ale mi się nie chce w to wierzyć .
bez sensu,po co Tobie lekarz...przecież pozwalając sobie na wszystko masz w nosie diagnoze.
To jak za przeproszeniem u alkoholika..nigdy więcej,znaczy tylko tyle co dziś :(
Nie ilość mu szkodzi,ale sam alko...
ech ludzie..
Cud-owne uzdrowienia to tylko w miłości się zdarzają !!
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 13:11 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

patryk_22
Debiutant ✽

Post autor: patryk_22 » 20 mar 2015, 13:11

Również zapisuje . A czy jest jakieś badanie , żeby stwierdzić czy flora jest zaburzona ? I czy te probiotyki są na receptę i przez jaki czas je trzeba przyjmować ?

patryk_22
Debiutant ✽

Post autor: patryk_22 » 20 mar 2015, 13:21

obyty.z.cu pisze:
patryk_22 pisze:bez rezultatów dlatego odżywiam się wszystkim ponad stan .
no to jest sposób na problemy..tylko czy nie powinieneś zmienić lekarza,znaczy specjalności,lepszy byłby dietetyk,a w ostateczności ktoś od głowy !!

Mi jak coś jest nie tak,to staram się odnaleźć przyczynę,ale "jedzenie ponad stan" to chyba ekstremalny sposób ,nawet na mnie .
Kiedy auto pokazuje że coś nie tak to też dajesz do oporu gaz ?
Wtedy jak padnie to będzie wiadomo co mu było ?
patryk_22 pisze:Cierpię na gazy , nieregularne stolce, każdy lekarz zwala na nerwy ale mi się nie chce w to wierzyć .
bez sensu,po co Tobie lekarz...przecież pozwalając sobie na wszystko masz w nosie diagnoze.
To jak za przeproszeniem u alkoholika..nigdy więcej,znaczy tylko tyle co dziś :(
Nie ilość mu szkodzi,ale sam alko...
ech ludzie..
Cud-owne uzdrowienia to tylko w miłości się zdarzają !!
może źle to ująłem , odżywiam się normalnie ale granicach rozsądku , nie jem na sile ani się nie przejadam ale tez nie ma rzeczy , która by mi nie smakowała. nie jem tylko fastfoodow i nie pije napojów gazowanych , tylko wodę albo herbatę, nie pije wogole alkoholu. jem dużo warzyw i owoców , od czasu do czasu pozwolę sobie na kefir .

próbowałem diety lekkostrawnej przez okres dwóch miesięcy ale nie dało to żadnych efektów .

próbowałem lekarza od głowy , psychoterapii i farmakoterapii i również bez rezultatu .

Awatar użytkownika
alate
Moderator
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 20 mar 2015, 14:43

patryk_22 pisze:próbowałem diety lekkostrawnej przez okres dwóch miesięcy ale nie dało to żadnych efektów .

próbowałem lekarza od głowy , psychoterapii i farmakoterapii i również bez rezultatu .
próbowałeś tego, próbowałeś tamtego... i żadnych efektów...
może za dużo próbujesz, tylko próbujesz
choroby jelit,a w szczególności te z grupy NZJ, to schorzenia przewlekłe. Na diecie lekkostrawnej się żyje, a nie jej próbuje
OK, nie masz jeszcze nic stwierdzone, ale i tak zalecałabym Ci więcej cierpliwości, zarówno w leczeniu ciała, jak i duszy. Psychoterapia też nie jest do próbowania, ale stosowania, do końca życia...
pozdrawiam Cię
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 20 mar 2015, 14:49

Aby zbadać mikroflorę to trzeba by zrobić test Kyberstatus. Robią go w Poznaniu w jednej placówce. Wpisz w google słowa kluczowe to ci on wyskoczy. Ja go kiedyś zrobiłam, ale dużo kosztuje i wyszło to co podejrzewałam, że mam zaburzoną florę bakteryjną.

Według mnie trochę szkoda robić ten test tylko lepiej od razu tę kasę wydać na probiotyk, tylko taki z wyższej półki np. ten VSL#3. U mnie poprawa była szybko widoczna.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 20 mar 2015, 21:39

patryk_22 pisze:nie mam cylaklii
celiakii? :neutral:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

patryk_22
Debiutant ✽

Post autor: patryk_22 » 16 maja 2015, 11:24

A wiec bylem u lekarza , dostałem leki przeciw refluksowe , miesiąc kuracji. Od tamtej pory zero poprawy, dalej wzdęcia gazy zaparcia, biały nalot na języku nawet trochę się nie zmniejszył . Stosuje również ścisłą dietę lekkostrawna , przez miesiąc również piłem vsl3. Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi do drożdżyca , zawiozłem kal do dwóch laboratoriów w celu zdiagnozowania kandydozy, jeżeli to nic nie da to chyba już do końca życia pozostanie mi się z tym męczyć. .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”