Barska Medicina Kraków Kolonoskopia - opinie

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
akad
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Barska Medicina Kraków Kolonoskopia - opinie

Post autor: akad » 26 sty 2007, 09:42

Bardzo proszę o opinie osób, które miały robioną kolonoskopię na Barskiej w Medicinie w Krakowie. Mam mieć robioną u nich kolono i chciałbym poznać Wasze opinie jak przebiegło badanie itp. Pozdrawiam
akad

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Barska Medicina Kraków Kolonoskopia - opinie

Post autor: Jaskółka » 26 sty 2007, 14:01

Ostatnie moje 2 kolonoskopie były właśnie na Barskiej w Medicina i powiem szczerze, że w porównaniu z tymi robionymi w szpitalu o wiele lepiej... i przed wszystkim szybciej...a czy mniej boleśnie to wiadomo bez narkozy zawsze będzie boleć, a ja miałam tylko znieczulenie miejscowe... Wiec jeśli nadal mają podpisaną umowę z Funduszem Zdrowia, to na następny raz pewnie też się tam wybiorę na kolonke :wink:
Pozdrawiam
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

akad
Debiutant ✽

Post autor: akad » 26 sty 2007, 16:55

Umowę z NFZ mają nadal - dzięki za podzielenie się opinią bo jestem lekko przerażony całą tą akcją kolonoskopi.
akad

akad
Debiutant ✽

Post autor: akad » 02 lut 2007, 09:34

No i po krzyku już wiem jak robią kolonoskopie w Medicinie na Barskiej – Szybko Sprawnie i Profesjonalnie :wink: niema się czego bać a ja bałem się cholernie a tu nie było tak źle nawet myślę, że gastroskopia jest bardziej męcząca nią kolonko na żywca (troszkę boli, ale do przeżycia). Wynik wstępny zadawalający muszę jeszcze poczekać na wynik badania histopatologicznego, ale jestem przekonany, ze będzie ok . Pozdrawiam i niema się czego bać, trzeba tylko więcej wiary w pomyślnośc, :wink: a wszystko jet ok. Pozdrawiam akad. Odstrsowany :roll: i szczuplejszy po dietce :wink: .
akad

Awatar użytkownika
repka
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: repka » 09 kwie 2010, 10:06

odświeżam temat, bo wczoraj miałam kolonkę na barskiej robioną, to podzielę się wrażeniami ;) Dalej mają podpisaną umowę z NFZ, wszystko odbywa się sprawnie i profesjonalnie, dają jednorazowe gatki z dziurką, personel jest naprawdę miły i rozumiejący, traktuje pacjentów zdecydowanie podmiotowo, przed samym badaniem jest krótka rozmowa z lekarzem zapoznawczo-relaksująca. Po badaniu pacjent dostaje wydruk ze zdjęciami i opisem (na ewentualne wyniki pobranych wycinków czeka się 2 tygodnie, bo nie robią u siebie tylko u Jana Pawła II na Prądnickiej). Oczywiście można lekarza pytać o wszystko i przynajmniej ten, u którego ja miałam już drugi raz (dr Milanowski), bardzo rzetelnie i wyczerpująco odpowiadał. Co poza tym... mają anestezjologa, więc w znieczuleniu ogólnym też robią tylko rzadziej i terminy z NFZ dalekie. A co do kapsułki to od niedawna mają dostępną, ale o cenie nic nie wiem... pewnie zatrważająca ;) ale niezastąpiona podobno, jeśli chodzi o jelito cienkie. to tyle ode mnie :)
wieczna narzeczona :)

Awatar użytkownika
repka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: repka » 09 kwie 2010, 12:02

magdalene, hm... czy ok, to zależy od Twojego progu bólu ;) wiadomo, że trochę boli, bo jednak masz w jelicie długie ciało obce i mnóstwo powietrza, ale akurat ten dr o którym pisałam (wierzę, że to nie jest odosobniony przypadek :) ) bardzo dba, żeby za dużo o bólu nie myśleć. Ja nawet nie pisnęłam z bólu, tylko myślałam o Hawajach i było ok :) Serio, da się przeżyć, a radość z suchej bułki po 3 dniach na bulionach jest bezcenna :mrgreen:

zapomniałam dodać, że co do znieczulenia, to jednak miejscowe stosują - w żelu na kolonoskopie. Niby nic, ale jednak w miarę gładko kolonoskop "wchodzi", bez podrażnień. I na ulotce, którą dostaje się wraz z receptą na przeczyszczacz (tym razem rozdają olopeg :) ) zalecają, żeby godzinę przed badaniem wziąć coś przeciwbólowego - ja wzięłam vegantalgin h, bo jest z paracetamolem, ale przy okazji działa rozkurczowo.
wieczna narzeczona :)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 12 maja 2010, 08:21

ja mam zawsze na żywca ,zalezy od lekarza który robi czy zna sie na rzeczy ,bywa róznie :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Agniecha
Debiutant ✽
Choroba: IBS

Post autor: Agniecha » 07 kwie 2011, 14:57

Miałam zarówno gastroskopię na Barskiej jak i kolonoskopię. Nie mam żadnych zarzutów co do personelu i ich wykwalifikowania jednak kolonoskopia była dla mnie nie do przejścia i została przerwana z powodu braku tolerancji na ból. Nie dostałam nic przeciwbólowego i nie wiedziałam, że mam coś przed badaniem zażyć (i tak bym zwróciła).
Początek badania był zupełnie bezbolesny, a potem było już tylko gorzej. Spięłam się jak spinacz i nie potrafiłam się już rozluźnić. Nie wiedziałam gdzie się uciskać, jak oddychać. Nic. Lekarz nie mógł przebrnąć przez zagięcie śledzionowe i przerwał badanie. Żadnych wycinków nie pobrano. W przyszłości nakazano mi badać się pod narkozą.

123eldorado
Debiutant ✽

Post autor: 123eldorado » 04 maja 2011, 18:29

Ja na początku kwietnia ustaliłem sobie termin w medicinie na Barksiej, miałem mieć kolonoskopię 12 Maja, dziś zadzwoniła do mnie pani z informacją, że dyrektor zlecił im przesunięcie badań na skierowanie czyli takich jak moje na drugie półrocze i w efekcie zmieniła mi na 2 lipca :/ paranoja jednym słowem. Gdybym wiedział że tak będzie zarejestrował bym się gdzie indziej bo teraz jestem w plecy prawie 2 miesiące.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”