Kolonoskopia wirtualna

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Deimos
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: Kolonoskopia wirtualna

Post autor: Deimos » 28 paź 2010, 12:25

Piciu - zgadzam się z tym co piszesz. Z tego co wyczytałem na różnych stronach i w różnych opracowaniach to kolonoskopia wirtualna jest dobrym badaniem, ale pod kątem polipów, raka itp. Jeśli chodzi o nzjg to rzeczywiście jest sens robić to badanie dopiero kontrolnie, po wcześniejszym zdiagnozowaniu tej choroby.

Deimos
Debiutant ✽

Post autor: Deimos » 28 paź 2010, 20:33

gregtech pisze:Mówisz że miałeś kolonoskopie wirtualną, mam prośbę wrzuć opis jak wygląda taka kolonoskopia wirtualna. I jakbyś mógł opis badania który lekarz zafundował.
Greg - zgodnie z obietnicą podaję wynik mojej kolonoskopii wirtualnej:
"Badanie KT wykonano w opcji wirtualnej kolonoskopii, po podaniu około 2 litrów powietrza do światła jelita. Uwidoczniono jelito grube w całości.

Poprzecznica nieznacznie dłuższa, tworzy dodatkową pętlę, tuż za zagięciem wątrobowym.
Nie wykazano zmian ogniskowych w obrębie ściany jelita grubego."

Badanie wykonałem w NZOZ Konsylium we Wrocławiu przy ul. Wiśniowej.

gregtech

Post autor: gregtech » 29 paź 2010, 11:06

Deimos pisze:Poprzecznica nieznacznie dłuższa, tworzy dodatkową pętlę, tuż za zagięciem wątrobowym.
Nie wykazano zmian ogniskowych w obrębie ściany jelita grubego."

Deimos dzięki za opis badania , teraz wiemy jak to wygląda ze strony pacjenta i jak wygląda opis takiego badania.
Jeszcze raz dzięki ! Coś nowego zawsze sie dowiadujemy :)

JESZCZE 2 PYTANKA

Czy potrzebowałeś skierowanie na wykonanie badania czy z biegu je zrobili bez żadnych problemów ??
Czy zamierzasz zrobić kolonke tradycyjną ??

Deimos
Debiutant ✽

Post autor: Deimos » 29 paź 2010, 12:18

Na kolonoskopię wirtualną zapisałem się prywatnie, więc wystarczyło tylko, że zapłaciłem za badanie - żadne skierowanie nie było potrzebne.

Co do kolonoskopii tradycyjnej to pewnie będę musiał ją zrobić - zobaczę jednak co zadecyduje lekarz.

gregtech

Post autor: gregtech » 29 paź 2010, 13:15

Deimos pisze:a kolonoskopię wirtualną zapisałem się prywatnie, więc wystarczyło tylko, że zapłaciłem za badanie - żadne skierowanie nie było potrzebne.
Pytam dlatego że jak kiedyś robilem Enteroklize TK w Helimedzie, babeczka chciała skierowanie , "bo to promieniowanie jonizujące i pacjent nie może ot tak sobie robić badań", ale jednak je zrobili. Widze u Ciebie bez żadnych problemów się odbyło.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”