Strona 1 z 5

KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 12:21
autor: EZ
Witam wszystkie kobietki
Mam do Was pytanie:
jak to jest z kolonoskopią jeśli ma się w tym czasie okres?
Czy to nie jest przeciwwskazaniem do wykonania badania?
Jeśli nie jest to czy można spojkojnie używać tamponu?
Proszę o pomoc.

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 13:42
autor: Aniijjaa
Nie mam najmniejszego pojęcia. Ale rozkładając to na czynniki pierwsze wydaje mi się, że nie powinno być badania. Ponieważ kolonoskopii nie zrobią nigdzie indzieja, jak tylko w miejscu odpowiednim do tego badania czyli musi to być szpital. Ponieważ istnieje bardzo niewielkie ryzyko, że jelito może zostac przedziurawione, poza tym też jest ono wykonywane czasami na śpiocha.
Jeżeli operację wykonuje się a dzień okresu Ci wypadnie jest ona przesuwana. Dlatego wydaje mi się, że to badanie nie powinno być wykonane w tych dniach.
Ale poczekaj na specjalistów lub zadzwoń tam, gdzie ma być wykonana kolonoskopia i dowiesz się więcej.

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 13:51
autor: ESka
Aniijjaa pisze:Ponieważ kolonoskopii nie zrobią nigdzie indzieja, jak tylko w miejscu odpowiednim do tego badania czyli musi to być szpital.
Nie tylko w szpitalu robią kolonoskopie, ale także w poradniach gastrologicznych, które oczywiście są przygotowane do tego typu badań. A co do okresu to wydaje mi się, że jednak jest przeciwskazaniem do zrobienia kolonoskopi (mogę się mylić).

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 14:02
autor: Aniijjaa
Edyta83 pisze:Nie tylko w szpitalu robią kolonoskopie, ale także w poradniach gastrologicznych, które oczywiście są przygotowane do tego typu badań

odpowiednie warunki muszą być spełnione aby można było ją wykonać, napewno psychicznie człowiek lepiej się czuje jeżeli nie jest to w szpitalu:roll:

Może znasz taki gabinet gdzie wykonują kolonoskopie, proszę napisz mi na pv gdzie, kto i w jakich warunkach?

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 14:29
autor: Linda123
Okres nie jest przeciwskazaniem do wykonania kolonoskopii. Ale ze względów czysto sanitarnych odradza się wykonywanie tego badania w tych dniach kobietom.

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 14:48
autor: ranka
tak sredniow sumie.jesli ma sie okres i wykonywana jest wtedy kolonoskopia,moga byc mocniejsze doznania bolowe.ja uzyskalam wlasnie taka informacje od lekarza.

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 04 lip 2007, 14:51
autor: EZ
Linda123 pisze:Okres nie jest przeciwskazaniem do wykonania kolonoskopii. Ale ze względów czysto sanitarnych odradza się wykonywanie tego badania w tych dniach kobietom.
o ludzie
najpierw na wizytę u gastrologa czekałam 3 miesiące
na badanie czekam kolejne 2 miechy a teraz jak się okaże że mi przepadnie ten termin to załamka normalnie
przedzwonię jeszcez do nich
dzięki za odpowiedzi

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 14:14
autor: Mamcia
Koniecznie zadzwoń. Wg moich informacji nie ma bezwzględnego przeciwwskazania. Ale po za wzmożoymi reakcjami bólowymi (tampax teź może powodować zwiększenie dyskomfortu), jest zmniejszona krzepliwość krwi, co ma znaczenie szczegolnie w aktywnym stadium choroby.
Jak się dzowni i popłacze to z rególy znajdą inny nieodległy termin.

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 14:16
autor: kasinp
a mi robili kolonoskopie jak mialam okres i nikt nie pytal czy mam czy nie i ja im tez nie powiedzialam , mialam znieczulenie dozylne wiec spalam jak mopsik

acha...to byl trzeci dzien krwawienia jesli to istotne (a mam z reguly 4-5)

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 14:25
autor: fairy
a ja mialam robiona kolonoskopie w pierwszy dzien okresu, ktorego dostalam doslownie godzine przed badaniem...nie wiem czy to mialo jakis wplyw, ale bolalo bardzo,moze to przez to (???)

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 14:27
autor: kasinp
bo to badanie w ogole boli a czy bardziej czy mniej w okresie to nie wiem ja jak pisalam wczesniej mialam w znieczuleniu wiec spalam..

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 15:10
autor: ESka
To wszystko jest dziwne nie wiem po co przy ustalaniu terminu kolo mnie pytali o okres przecież i tak miałam w znieczuleniu ogólnym więc nic nie czułam. Pomyślałam, że okres jest przeciwwskazaniem, a okazuje się, że nie. Zawsze można czegoś nowego się dowiedzieć :wink:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 15:15
autor: kasinp
Mnie sie wydaje ze tu moze chodzic o krzepliwosc krwi ale moge sie mylic , moze krew jest zbyt rozrzedzona w okresie menstruacji ??

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 16:20
autor: ESka
Może poprostu chodziło o moje dobre samopoczucie bo pewnie mieć kolo w czasie okresu to nic przyjemnego. Ponadto pytali mnie jeszcze czy nie mam przypadkiem tyłozgięcia macicy. Generalnie taki wywiad przeprowadzali było tam więcej pytań ale już ich nie pamiętam.

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

: 06 lip 2007, 17:09
autor: goniusia
Ja jak miałam robioną rektoskopię to lekarz też nie pytał czy mam tyłozgięcie macicy?W czym to przeszkadza bo ja właśnie mam ten problem?