kolonoskopia za darmo :):)

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

kolonoskopia za darmo :):)

Post autor: MisterBIG » 18 lis 2007, 07:42

Witam,

rok temu miałem kolanko w szpitalu (po dwumiesięcznym oczekiwaniu), i moja prywatna Pani doktor zaleciła mi kolanko, bo trochę za długo to u mnie się leczy (chyba dodamy jakiejś ekstra chemii do leczenia).

Pytanie:

czy można zrobić kolanko na skierowaniu od prywatnego lekarza?
to samo od lekarza rodzinnego?
czy lepiej iść z marszu do szpitala, powiedzieć że stan się nagle pogorszył i zwiększyło się krwawienie aby się położyć na 2 dni i zrobić to badanie?

alternatywą jest kolanko płatne od 400 - 600 złotych ze znieczuleniem

proszę również o rady forumowiczów ze śląska która jest najsprawniejsza lekarska ręka :):)

Prywatne mam 2 adres - w tychach i katowice 1-go maja.

Pozdrawiam

PS. oczywiscie pytanie jest zwiazane z dostepem do specjalistow na NFZ, troche dlugo sie czeka na wizyte u niego, a pewnie potem na kolanko (czyliz 4 miesiace), chyba ze ktos ma inne informacje :):)
Asamax 5g 5/0/5, Folic 15mg 1/0/0

Wzrost/waga 198cm/127kilo

Sądziłem, iż dynamika działania jest odwrotnie proporcjonalna do wieku... przekonałem się, że jest proporcjonalna do bliskości kibla. Im bliżej do niego, tym bardziej bezstresowo.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD

Re: kolonoskopia za darmo :):)

Post autor: tom-as » 18 lis 2007, 14:59

Zenobius pisze:kolonko nie kolanko ;-) od "colon" czyli "jelito" eh.
czyli generalnie badanie związane z chorobami jelita... a nie od "colAn" czyli chorób układu kostnego.. lub coś ze stawami (niekoniecznie hodowlanymi)... w tym przypadku colAn (kolan)

:P

Graga
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Graga » 18 lis 2007, 17:18

Ja dostałam skierowanie na kolonoskopię od lekarza rodzinnego, ale na samym początku jak nie wiadomo było od czego są krwawienia. W tej chwili jak już wiadomo, co jest grane to pewnie nia dałaby mi takiego skierowania, bo u niej to nawet problem się doprosić o badanie krwi.

Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: MisterBIG » 24 lis 2007, 11:20

co sie tak uparliście na to kolonko, dla mnie to jest kolanko - bo niby prosta rura a zgina się przy badaniu jak kolano :P:P:P szczególnie że w TEMACIE wiadomości jest jasno opisane (aby łatwiej było wyszukiwać).

zresztą tak mówią lekarze w częstochowie - więc podłapałem ich slang.

co myslicie o pójściu do szpitala - powiedzieć że się pogorszyło - podobno od razu robią kolAnko.. :P:P

Sądziłem, iż dynamika działania jest odwrotnie proporcjonalna do wieku... przekonałem się, że jest proporcjonalna do bliskości kibla. Im bliżej do niego, tym bardziej bezstresowo.

Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: MisterBIG » 28 lis 2007, 12:33

powiedział mi to sam lekarz z Katowic - mósimy wysłać Pana na kolanko :):)

podejrzewam że raczej nikt nie szuka w wyszukiwarce - kolonko tylko kolonoskopia - a ten warunek spełniłem w temacie postu :)

czy ktoś miał taką sytuację, że przyjęty w prywatnym gabinecie dostał skierowanie na kolonoskopię bo lekarz też pracuje w państwowej przychodni???

Jestem ze śląska - proszę o pomoc :)

nie pisz posta pod postem, uzyj opcji edytuj
Ostatnio zmieniony 28 lis 2007, 20:33 przez MisterBIG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: MisterBIG » 28 lis 2007, 20:12

tak dokładnie - bo moja Pani doktor powiedziala ze moge do niej przyjsc normalnie do kliniki - ale wtedy 3-4 miesiace czekania na wizyte u niej - ale z drugiej strony nalega na jak najszybsza kolonoskopie.. takze bez sens - za co jej kase place?

Jezeli znacie jakiegos lekarza - ktory przyjmujac prywatnie dalby skierowanie na kolanko - bede wdzieczny. :):)

Moderatorom mowie STOP !!!!! :P:P:P:P:P

Warningi to mam jak ide do kibla- poza tym mi lataja... :P

Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: MisterBIG » 28 lis 2007, 20:28

chodzi mi o skrócenie czasu do skierowania na kolonoskopie- jak juz jestem u lekarza, to niech mi wypisze skierowanie na badanie, a wtedy moge zglosic sie i zaczekac - tu chodzi o skierowanie od specjalisty na badanie

wtedy ten czas skroci sie z pol roku (rodzinny - specjalista- badanie) do 3 miechow:
specjalista - kolanko :)

Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: MisterBIG » 29 lis 2007, 16:37

no też się dziwię, ale tak już jest, znaleźć dobrego lekarza to wielki problem

anilka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: anilka » 03 gru 2007, 20:05

skierowanie na kolonoskopię miałam z prywatnego gabinetu do szpitala klinicznego na oddział gastrocośtam, ale czekałam 7 miesięcy. W ósmym się wkurzyłam i udałam się do prywatnej kliniki, która szczęśliwie dla mnie miała umowę z NFZ. Czekałam dwa tygodnie i znieczulenie gratis. Co prawda lekarz robiący wywiad przed badaniem dziwił się, że skierowanie jest z prywatnego gabinetu, ale przeszło. Mam nadzieję, że NFZ się teraz czegoś nie dopatrzy i nie każą bulić hihi. W końcu ja nie muszę znać procedur-a klinika wiedziała chyba co robi...

elka
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: elka » 06 gru 2007, 13:01

Ja dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego i już po tygodniu miałam kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Mieszkam w Małopolsce a zabieg był przeprowadzony w Gabinetach Popiela w Krakowie. Nic nie płaciłam :)
Ela

alcia_al
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 07 gru 2007, 02:45

my miałyśmy z prywatnego gabinetu skierowanie i po paru dniach zrobiona kolono w szpitalu na oddziale.
[you] witam serdecznie :)
alicja

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”