badania w instytucie mikroekologii

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aga 78
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

badania w instytucie mikroekologii

Post autor: aga 78 » 08 lip 2008, 22:07

Postanowiłam zrobić Pawełkowi (5 lat) badania na obecność drożdży, bakterii i grzybów w kale. Oczywiście badanie płatne, ale cóż . Wysłałam próbkę do Poznania i po 7 dniach wyniki. Bardzo szczegółowe wraz z proponowanym leczeniem oraz lekami dostępnymi tylko w niemieckiej aptece. (adres nr konta podany). Mam pytanie czy ktoś z was przeprowadzał już takie badania i brał te leki??
AGA

aga 78
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: badania w instytucie mikroekologii

Post autor: aga 78 » 08 lip 2008, 22:42

Badania kosztowały 300 zł poniżej podam link.
nie trzeba mieć skierowania od lekarza można sobie samemu wydrukować i wypełnić (i tak jak lekarz wypisze to trzeba płacić). Ten instytut współpracuje z niemiecką firmą która opracowała leki. Lekarka powiedziała mi ze są o tyle dobre iż działają konkretnie na dany szczep wykryty w organizmie a są obojętne na resztę czyli nie szkodzą. Zaproponowali mi przeprowadzenie testów alergicznych na ponad 270 substancji ( nie wiem jeszcze za ile) mają też autoszczepionki dobrane na podstawie badania. poprosiłam o konsultację z innego instytutu który nie współpracuje z tą firmą dowiem się czy sa polskie odpowiedniki. ceny nie są takie zabójcze ok 13 euro za butelkę x 3 specyfiki z czego 1x2 butelki plus 20 euro koszt wysyłki to daje 72 euro to daje ok 238 zł da się przezyć kuracja trwa 6 miesięcy po 3 kontrolne badanie czyli 300 zł co daje razem 838 zł nie licząc kuriera który zgarnął 70 zł za przesyłkę. :???:

a zapomniałam oto link

http://www.instytut-mikroekologii.pl/

W rogu każdego napisanego przez Ciebie posta znajduje się przycisk EDYTUJ. Skorzystaj z niego, a nie pisz posta pod postem w odstepie kilku minut
Ostatnio zmieniony 08 lip 2008, 23:32 przez aga 78, łącznie zmieniany 1 raz.
AGA

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 09 lip 2008, 12:07

To chyba jacyś "naciągacze"?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 lip 2008, 22:08

Kiedyś, w zamierzchłej przeszłości, z nimi korespondowałam. Szczerze muszę przyznać, że nie pamiętam jakie miałam zadanie na temat działalności tej firmy. Obecnie nie mam czasu, aby się w to wgłębić Może Aleksandra12 na to zerknie, albo Ranka.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

genus
Początkujący ✽✽

Post autor: genus » 10 lip 2008, 12:05

aga 78 pisze:Ten instytut współpracuje z niemiecką firmą która opracowała leki. Lekarka powiedziała mi ze są o tyle dobre iż działają konkretnie na dany szczep wykryty w organizmie a są obojętne na resztę czyli nie szkodzą
Moim zdaniem jeśli wprowadzają taki monopol, czyli ich testy, ich leki, to już trzeba do tego podejść ostrożnie. A co do leków, które nie szkodzą, to uważam, że też do pewnego stopnia nie jest to możliwe, ja osobiście w to nie wierzę, podchodzę z dystansem do kwestii ziół, homeopatii,ale to oczywiście tylko moje nastawienie.
Co do powiązań alergii i nzj to kwestia ta jest oczywista

genus
Początkujący ✽✽

Post autor: genus » 10 lip 2008, 14:40

Jestem bardzo ciekawa, jak nasza "klasyczna" medycyna ocenia celowość takich kuracji? Czy ktoś być może rozmawiał o takiej ewentualnej kuracji z lekarzem?

aga 78
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: aga 78 » 10 lip 2008, 16:22

Rozmawiałam z lekarka bardzo poleca sama dała mi namiary na nich.
AGA

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 10 lip 2008, 16:37

Heh, ja generalnie nie będę obiektywna, bo ja tam chciałam pracować :) no i z innych przyczyn, ale nieważne.

Mogę kiedyś będąc tam podpytać, na jakiej zasadzie są to testy etc.
Generalnie powiedzieć mogę tyle, że prowadzi to faktycznie lekarz i że warunki przeprowadzania badań są na pewno prawidłowe. Istnieją na rynku i nie szarlatanują.
Pozdrawiam, Aleksandra

aga 78
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: aga 78 » 10 lip 2008, 22:23

Poszłam na konsultację wyników do znajomej która pracuje w instytucie mikrobiologii w Szczecinie. Stwierdziła że te badania to można w d... wsadzić. Wyniki i opis przeczą sobie wyniki sa nie właściwie podane, Badania przeprowadzone przez osobę nie posiadającą uprawnień w tym kierunku. Jednym słowem ściema i naciąganie.
AGA

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 10 lip 2008, 22:42

aga 78 pisze:Badania przeprowadzone przez osobę nie posiadającą uprawnień w tym kierunku.
Jakieś uzasadnienie?
Pozdrawiam, Aleksandra

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”