Kolonoskopia/Kraków

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Kolonoskopia/Kraków

Post autor: Tomy » 22 lip 2010, 10:35

Reakcja na kolonkę i na znieczulenie ogólne, to rzecz indywidualna. Jeżeli ma być pierwszy raz, to trudno przewidzieć reakcję. Jeżeli w Twoim przypadku nie ma jakiegoś szczególnego wskazania na wykonanie jej w tym terminie, to ja bym przełożył ją sobie na spokojnie na po weselu i po urlopie.

Ja miałem kolonoskopie już kilkanaście razy i zawsze w znieczuleniu ogólnym. Nigdy nie miałem żadnych powikłań, nawet gazów. Zawsze kolonkę mam robioną w trybie ambulatoryjnym, bez leżakowania w szpitalu. Posiedzi się z godzinkę po badaniu pod okiem pielęgniarek i jeżeli wszystko jest OK uwalniają od wenflonu i idzie się do domu. Ta "narkoza", to nie jest taka narkoza, jak przy długotrwałej operacji, tylko krótkie znieczulenie ogólne. Myślę, że ryzyko nie jest większe, za to badanie jest pewnie dokładniejsze, bo pacjent nie przeszkadza krzykami i majtaniem kończynami w badaniu :)

Awatar użytkownika
Marti
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: Marti » 22 lip 2010, 13:04

Kochani, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nie, to nie moje wesele. Przyjaciół. Ale potem lot w inne warunki klimatyczne..sama nie wiem. Trochę mi to knoci czas urlopowy, no, ale to nie najważniejsze.

Wracam do pytania o Proszowice, czy ktoś tam był, ponieważ gdzieś w necie wyczytałam, że kiedys mówiono na ten szpital "umieralnia" i mnie zmroziło :P Tam po prostu są terminy, natomiast nie wiem jak tam sprawa wygląda z warunkami, np sprzętowymi, np w porównaniu z Barską. Jeśli ktoś by coś wiedział, byłoby super..
Raczej chcę w zniecz. ogólnym.
A co do wskazań, to jest to jakieś krwawienie, od czasu do czasu, ale już dość długo. Poza tym brzuch mnie boli cały czas, zwłaszcza jak cos zjem, ale nie tylko. A żołądek po gasrto mam w porządku się okazało, jedynie przepuklina (między przełykiem a żołądkiem) i lekki stan zapalny, na którą jeden lekarz kazał mi brać controloc, a drugi kazał to odłożyć i brać ranigast.. i już sama nie wiem, kto gdzie i kiedy ma rację.

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze!

Kropka
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: Kropka » 20 wrz 2010, 16:41

Witam!

Czy mial juz ktos moze kolonoskopie w znieczuleniu ogolnym na Chirurgii I (tzw białej) w Krakowie? Mam skierowanie od swojego gastrologa tam, bo ostatnia kolonoskopie bez znieczulenia niestety kiepsko przeszlam. Czy orientuje sie ktos moze jak dlugo tam sie lezy?

Pozdrawiam:)

izabela
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: izabela » 21 wrz 2010, 07:28

Witaj ja miała tam 3 lata temu w znieczuleniu ogólnym .A ten sam dzień się położyła i wyszłam;-) bardzo zadowolona byłam z obsługi a przypakowany lekarz mi robił. Po badaniu tez nie miała takich buli jak się spodziewałam a była przy dużym zagoszczeniu .Ale do tej pory mogło się coś zmieć .Zadzwoń sobie na chirurgie i dopytaj się. Bez problemu ci powiedzą .Pozdrawiam i życzę powodzenia.

[ Dodano: 21-09-2010 ]
Witaj Marti,
Jak chodzi o Proszowice to odradzam, wiele znajomy tam lądowało a potem się chcieli przenieś na Kraków z naszą chorobą i nie tylko .I warunki nie najlepsze ,obsługa nie dba jak rodzina tego nie zrobi ,osprzęcie nie wspomnę do badań. Jak bym się miała tam położyć to się porządnie zastanów. Albo może ktoś ma inne zdanie i oby .

Kropka
Debiutant ✽

Post autor: Kropka » 21 wrz 2010, 14:07

Dziekuje za odpowiedz,jestem juz umowiona na konsultacje przed badaniem z chirurgiem i sie go wypytam co i jak:)

Pozdrawiam rowniez!

foaf
Debiutant ✽

Post autor: foaf » 18 mar 2011, 16:43

witam,
chcę zapisać gdzieś na badanie kolonoskopii koleżankę.
widzę, że dużo osób poleca Barską.
czy ktoś z Was miał może robioną kolonoskopię na Niskiej w MediMed?
czy moglibyście podzielić się spostrzeżeniami?

jakie inne opcje (miejsca) Waszym zdaniem wchodzą w rachubę?

z tego co czytałem, na Barskiej(Medicina) jest profesjonalnie i ok. (zdjęcia) +
w Szpitalu Bonifratrów w żaden sposób nie rejestrują badania (ani zdjęć, ani video). -
a inne miejsca:
MediMed http://www.medimed.com.pl/endoskopia.htm (zapis video) ?
Szewska http://www.endoskopia.net.pl/pl/ogabinecie.php ?
Szlak http://www.centrum-gastrologiczne.krakow.pl/ (zapis video) ?

będę wdzięczny za wszelkie uwagi/wskazówki (zwłaszcza dot. lekarzy, obsługi).

pozdrawiam,
Adam

EDIT 2011.05.30: badanie na barskiej w medicina, prywatnie. wszystko kulturalnie, są zorganizowani, ale czasem trzeba poczekać bo ludzie nie przychodzą i przesuwają trochę godziny wizyt; sprzęt nowoczesny; badanie w komfortowej atmosferze; b. dobre podejście ze strony lekarza (dr solecki), badanie wykonane bardzo profesjonalnie i w miłej atmosferze; do płukania przepisują olopeg a nie fortrans czy inne; na wydruku dwa małe zdjęcia, które nic nie wznoszą, więc warto porozmawiać w trakcie badania (w końcu nie wiem czy w innych miejscach dostaje się zapis video lub zdjęcia na cd - nie jest to tak potrzebne jak myślałem jeżeli badający lekarz wie co robi); wyniki badań pobranych ew. wycinków można odebrać tylko osobiście lub upoważnić osobę na miejscu tuż po badaniu; Gośka, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. A.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 09:32 przez foaf, łącznie zmieniany 2 razy.

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 22 mar 2011, 18:00

Z czystym sumieniem mogę polecić medimed - tylko trochę drogo.Doskonali fachowcy.

123eldorado
Debiutant ✽

Post autor: 123eldorado » 05 kwie 2011, 17:12

MEDIMED -> W sobotę 9 kwietnia idę tam prywatnie koszt 650 zł + 100 zł znieczulenie ogólne, jednakże ja bardziej boje się uśpienia niż badania więc tą tańszą opcję wyrabłem ( w cenę wliczone usuwanie polipów i badania histopatologiczne - ilość bez znaczenia ). Będzie to moja pierwsza kolonoskopia i nie chce czekać 6 tygodni na refundowaną z NFZ. Kupa kasy ale raz mogę zapłacić, po prostu nie mogę spać nie wiedząc co mi jest :(

stanley
Debiutant ✽

Post autor: stanley » 19 kwie 2011, 19:27

Witam Was serdecznie!
Mam mieć kolonoskopię za miesiąc w Szpitalu na Śniadeckich,na oddziale gastroenterologi,możecie mi opowiedzieć swoje wrażenia jak tam robią?czy jakoś znieczulają?czy chociaż dają ibupron he,he,i te magiczne gatki z dziurką?Miałem już trzy razy kolonke ale wszystko w narkozie,a teraz szykuje się bez,Raz miałem na Szlaku za kasę,nawet było ok,a dwa razy na Barskiej co też nie mogę narzekać.Jednak coś się obawiam tego na Śniadeckich bo dużo złego czytałem o tym oddziale,dzięki i pozdrawiam

afka_aga
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: afka_aga » 19 kwie 2011, 20:03

ja miałam robioną kolonke na śniadeckich w styczniu.
Możesz poprosić tabletke (to jest chyba głupi jaś), ale to musisz ze swoim lekarzem uzgodnić - poza tym nie znieczulają. Gatki są gratis ;)

Warunki troszkę mało konfortowe bo są tylko da kibelki jeden dla pań drugi dla panów. Ale wszystko jest do przeżycia jak trzeba wykonać badanie.
Powodzenia
-----------------------------------------------------------------------------------
Salofalk 500 2x2, w 2001 r. resekcja wstępnicy i jelita krętego w 2001 r. (diagnoza Crohna), przy okazji innej operacji, od tego czasu crohn w remisji

stanley
Debiutant ✽

Post autor: stanley » 19 kwie 2011, 20:43

no dzięki serdeczne za tą informację,słyszałem o tych kłopotach z ubikacją,fatalna sprawa na oddziale gdzie każdy ma jakieś tam schorzenie mniejsze lub większe z przewodem pokarmowym,eh....szkoda gadać!A z lekarzem to nie wiele jestem w stanie uzgodnić(dr.Owczarek) bo jestem traktowany przedmiotowo,jak zło konieczne,choć wiem że w Krakowie trudno o dobrego gastrologa,głównie aby był ludzki:(
A ta tabletka to coś znieczula?bo ja czytałem o głupich jasiach ale w postaci do żylnej!
Ja wiem że wszystko jest do przeżycia,tylko że ja mam kilka przetok-aktywnych okołoodbytniczych i stąd ta moja obawa!
pozdrawiam

afka_aga
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: afka_aga » 20 kwie 2011, 19:33

mi kolonkoskopie robiła właśnie dr Owczarek i muszę powiedzieć, że w trakcie badania była wyczulona bardzo na każde moję stęknięcie - sposowdowane głównie pompowaniem powietrza - pytała czy bardzo boli, jak potwierdzałam to troszkę ściągała powietrza.
co do tej tabletki, to ja jej nie brałam, ale pani z sali wzieła i mówiła, że działa znieczulająco ale też troszkę właśnie jak głupi jaś. potem po tej kolonce z ta tabletką długo spała.
-----------------------------------------------------------------------------------
Salofalk 500 2x2, w 2001 r. resekcja wstępnicy i jelita krętego w 2001 r. (diagnoza Crohna), przy okazji innej operacji, od tego czasu crohn w remisji

stanley
Debiutant ✽

Post autor: stanley » 21 kwie 2011, 09:22

witam!
dzięki serdeczne za te informacje,dużo mi dały bo jak wiem co mnie czeka to łatwiej to się znosi :wink: podziwiam Cię za odwagę i w sposób jaki o tym mówisz,wyczuwam również,że dużo przeszłaś z tą chorobą i kolonoskopia za bardzo Cię nie przeraża:)A dr.Owczarek to jest Twoim lekarzem?czy to był przypadek że akurat ta lekarka wykonywała to badanie?bo u mnie to przypadek,zresztą do końca to nie wiem kto ją będzie wykonywał,aha a widownia-studenci biorą udział w tym badaniu?nie mam nic przeciwko takim praktyką tylko jak jest badanie bolesne lub zabieg to mnie trudno jest się skupić!Sorry,że Cię tak wypytuje i dziękuję za wszystkie informacje,pozdrawiam

afka_aga
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: afka_aga » 22 kwie 2011, 09:07

ja się leczę u dr. Michaleskiej-Ciećko, a ona chyba z racji obowiązków ordynatora nie robi badań i dlatego robiła mi dr. Owczarek, ale moja lekarka była przy tej kolonce. w trakcie mojego badania widownik-studentów nie było. przy badaniu są bardzo miłe pielęgniarki, czym byłam mile zaskoczona.
wiesz, z tym badaniem to tak, że miałam jej robione pierwszy raz i strasznie się stresowałam - ale jak trzeba zrobić to trzeba, a że może troszkę boleć to trzeba się na to nastawić. Może się tak mówi po badaniu ale wierze, że dasz radę :)
Moja rada, dobrze się przygotuj - pilnuj żeby jelitka się dobrze wyczyściły, aha i warto zaopatrzeć się nawilżany papier toaletnowy z rossmana ;)

Awatar użytkownika
violek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: violek » 22 kwie 2011, 14:14

Hej :wink:

Ja mialam trzy proby robienia kolonoskopii, jedna w szpitalu w Proszowicach, a druga na Szlaku, trzecia w zeszle wakacje wlasnie na Sniadeckich, robila p.dr Owczarek, mam bardzo poskrecane jelita i dlatego przy przepychaniu sie dalej strasznie mnie bolalo i mdlalam z bolu, p. Owczarek sie dziwila no ale taki juz moj urok i odpuscila, wiem ze ona troche tak przedmiotowo podchodzi do pacjenta ale ona taka jest :roll: Wiem ze jest bardzo dobrym lekarzem, ja sie lecze u dr. Biesiady, ona ma oddzial na dole.
A kolonoskopie zrobiono mi na Kopernika na chirurgii w znieczuleniu ogolnym i nic nie pamietam :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”