przygotowanie do kolonoskopii

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: przygotowanie do kolonoskopii

Post autor: malapkasia » 22 maja 2012, 21:54

Kinga pisze: Fortrans lepiej rozpuscic w smakowej wodzie min, tak? Bo juz nie wiem czy tylko popijać tA wodA czy w niej rozpuscic?
ja raz popijałam, a drugi raz rozpuściłam :P jak rozpuściłam w smakowej to lepiej szło i mniej płukało, bo mniejsza ilość :]
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Kinga
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kinga » 22 maja 2012, 22:39

Dzięki, już wysłałam męża po żywca :razz:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 23 maja 2012, 00:20

magdalene pisze: Dwie tylko? Mnie zawsze cztery każą wypić :neutral:
200 ml rozrobiłem z 800 ml wody dając 1 litr płynu. A że 2 butelki to 2 litry. Do tej pory Olopeg stosowałem w takiej dawce dwa razy i obraz jelit w kolonoskopii wyszedł bez zastrzeżeń.

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 23 maja 2012, 09:10

Zastanawiam się czy nie odwołać jutrzejsze badanie. Kilka dni temu złapało mnie przeziębienie i myślałam, że przejdzie do jutra, ale nie przeszło :cry: jest jeszcze gorzej, kicham i kaszlę straszliwie. Na dodatek jeszcze okres mi "wrócił" (co jakiś czas mam tak, że po 2-3 dniach jakby był koniec, dzień przerwy i potem znowu 2-3 dni, dziwne to) no i nie wiem co robić, zacząć zabawę :evil: z fortransem czy nie.

Usunieto "dubel" (:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 09:41 przez Kinga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 23 maja 2012, 10:45

A ja jetem zrozpaczona......... nigdzie nie ma OLOPEG i musiałam kupić Fortrans i chyba nie wypiję... strasznie po nim wymiotuję, płakać mi sie chce !

Jakieś rady do picia Fortransu?

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 23 maja 2012, 11:22

Miki trzymaj się, ja jednak nie przełożyłam kola i jestem już po 3 szklankach fortransu i muszę powiedzieć, że myślałam, że będzie gorzej. Dwie pirwsze weszły gładko i nawet dziwiłam się o co tyle szumu bo to przecież nie takie złe, trochę słodkawe ale przy trzeciej miałam już odruch... jestem jednak dobrej myśli. Jak miałam pierwsze kolo z 7 lat temu to miałam wypić też 4 litry ale czegoś cholernie słonego i myślałam, że to bedzie to samo.
Ja rozrobiłam fortrans w żywcu cytrynowym, piję kilka łyków i popijam tymbarkiem jabłkowo-miętowym (ale tylko odrobinę) a po skończeniu szklanki guma mocno miętowa. Ale mnie może łatwiej bo mam taki katar, że nie czuję zapachu :roll:
Powodzenia! Daj znać jak ci idzie

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽

Post autor: Miki » 23 maja 2012, 12:06

Kinga a o której masz jutro kolonoskopię?
Ja o 10 i kazali mi pić od 15.
Ja ważę troszkę ponad 40 kg. a tam jest napisane że 1l. na 20kg. i pewnie więcej nie uda mi się wypić o ile wogóle wypiję bo zazwyczaj wymiotuję.

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 23 maja 2012, 13:52

Nie wiem dokładnie o której będzie ale kazali przyjść na 8-9 rano. Ja zaczęłam trochę wcześniej (dokładnie o 10.20 pierwsza szklanka :mrgreen: ) bo planuję wyjść z domu przed 15 na 2-3 godz. Już wypiłam 1,5 litra i byłam kilka razy :wc: Drugie 1,5 litra dopiję po powrocie. Mam nadzieję, że 3 litry starczą (ważę 57 kg) bo z ostatnią szklanką było juz ciężko. Ale Ty to chudzinka jesteś więc 2 litry powinny być ok. Mnie zdecydowanie lepiej wchodzi rozpuszczony w wodzie smakowej, spróbowałam ze zwykłą woda i faktycznie tragedia.
Na razie czuję sie nawet dobrze, dla zmiany smaku popiłam kilka łyżek bulionu.
Trzymaj się! Najważniejsze jest nastawienie, może też zrób sobie przerwę i spróbuj trochę się rozerwać.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 maja 2012, 15:49

Kinga pisze:Ja zaczęłam trochę wcześniej (dokładnie o 10.20 pierwsza szklanka ) bo planuję wyjść z domu przed 15 na 2-3 godz. Już wypiłam 1,5 litra i byłam kilka razy Drugie 1,5 litra dopiję po powrocie
prawdę powiedziawszy :wink: to się troche uśmiałem ,potem zdziwiłem,a później sobie wyobraziłem,jak to będzie te "wyjście na 2-3 godz."
Naprawdę ,napisz jak to się odbyło :razz:
NIGDY jeszcze tak ekstremalnego sportu nie uprawiałem :oops: :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽

Post autor: Miki » 23 maja 2012, 16:02

Ja pije od 14 i wszystko zwracam, nie wiem co to będzie, dzwoniłam do lekarki kazała zrobić wieczorem i rano lewatywę, przecież się nie oczyszczę wymiotując-płakać mi się chce...

Awatar użytkownika
golden_24
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: golden_24 » 23 maja 2012, 18:19

Jako radę mogę polecić sposób na picie Fortransu.Moja Pani Doktor doradziła mi picie go przez słomkę.Wtedy nie czuć tak smaku. Potwierdzam.
*YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE...UNTIL BEING STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE*
49kg/162cm,asamax tabletki 500mg 2-2-2,metypred 16mg,feroplex

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 23 maja 2012, 19:47

obyty.z.cu pisze:prawdę powiedziawszy :wink: to się troche uśmiałem ,potem zdziwiłem,a później sobie wyobraziłem,jak to będzie te "wyjście na 2-3 godz."
Naprawdę ,napisz jak to się odbyło :razz:
NIGDY jeszcze tak ekstremalnego sportu nie uprawiałem :oops: :razz:
Wiem, że brzmialo to extremalnie, też nigdy wcześnej nie próbowałam ale już od godziny jestem w domu i wszystko sie udało :razz: Sama jestem w szoku jak gładko mi idzie to czyszczenie. Wyjechałam tak jak planowałam (tyle, że tam i z powrotem byłam samochodem) ani razu nie musiałam szukać :wc: Najgorsza byLa tylko pokusa jedzenia, bo to był piknik w przedszkolu mojej córki i były różne pyszności, nawet kiełbaski z grilla. W ogóle nie mam żadnych skurczy jelit (jak przy czyszczeniem np. fleet) tylko po prostu leci ze mnie woda (jeszcze niezbyt czysta) Może to dlatego, że przez 2 dni byłam na kleikach, biszkoptach i rosołku.

Miki, bardzo ci wspólczuje, widać każdy organizm inaczej to znosi. Mnie zostaL jeszcze litr (o ile 3 litry wystarczą) teraz każdy łyk popijam sokiem grejpfrutowym i jakoś idzie.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 19:54 przez Kinga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2012, 14:53

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
to brzmi jak "sadomasochizm" :razz: :razz: :razz:
Do tego ,że nie jem poza domem wszyscy już się przyzwyczaili,choć niektórzy ciągle podają teksty" zjedz coś",albo " co? nie smakuje ci ?"
I to jest ok.,znaczy chcą byc w porządku i dbają o innych.
Ale zabrać Fortrans i czyścić się przy innych, to już jak dla mnie zbyt wiele.
Widać określenie CUDacy ma niejedno znaczenie :razz:

Cóż,widać za mało jeszcze widziałem.
Ostatnio,po 2 dniach na diecie płynnej,później dzień "oczyszczania", i tak na badaniu okazało się,że mogłoby być lepiej.Tyle,że to raczej wynikało z dużych zmian w jelicie.

Gratuluje Kinga, amtb, odwagi i wyobraźni :spoko: :brawo:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 24 maja 2012, 19:07

MASAKRA właśnie wróciłam niby z kolonoskopii i muszę jeszcze wypić dodatkowo 3 litry fortransu :evil: Okazało się, że te 3 litry które wczoraj wypiłam to jednak było z mało i podobno ich zalewało... Byłam uśpiona i jutro powtórka z rozrywki :evil: Mam już dość. ByLam 12 razy w kibelku i była już tylko woda a jednak... Czy też tak kiedyś mieliście? jestem głodna!!!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2012, 21:05

Kinga pisze:Okazało się, że te 3 litry które wczoraj wypiłam to jednak było z mało i podobno ich zalewało...
chodzi o to,że zrobiłaś przerwę,...
Trzeba wypić te swoje 3 - 4 l płynu i biegac do wc.
Dobre oczyszczenie jest wtedy,kiedy leci już czysta woda,a i tak czasami warto jeszcze rano zrobić lewatywę,aby resztę po nocy "sczyścić" :wink:
jestem głodna!!!
a ty to tylko płyny,najlepiej bezbarwne,choć czasem pomaga glukoza itp.
Jedzenie i kombinowanie sobie odpuść,trzeba zrobić badanie i tylko to się liczy.
Żartując,to kiedyś pielęgniarka mi radziła,że na głód to najwięcej seks pomaga :oops: :razz:

Swoją droga,wyszło na to, że twój "sport ekstremalny" to jednak była przesada :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”