Skręcone jelita i zrosty?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
milkusia11
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Skręcone jelita i zrosty?

Post autor: milkusia11 » 20 maja 2009, 23:10

Kilka dni temu moja koleżanka miała kolonoskopie mimo to że podali jej silne znieczulenie strasznie bolało okazało się że ma poskręcane jelita i zrosty,lekarz powiedział że tak już będzie miała i nic się nie da z tym zrobić czy to prawda???dziewczyna się męczy ciągłe zaparcia gdzie nawet środki przeczyszczające nie dają rady poza tym wymioty,potworne bóle brzucha czy to powinno się operować?czy są jakieś leki?dieta?poza tym kolonoskopi nie przeprowadzili do konca z powodu zrostow i tych poskrecanych jelit,nie pobrano tez wycinkow czy powinna wykonac inne badani prosze o pilna odpowiedz
Milkusia11

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Skręcone jelita i zrosty?

Post autor: barney » 21 maja 2009, 09:25

Mój crohn,również powykręcał moje jelita na wszystkie strony .Porobiły się zrosty,tworząc jakby guz w prawym podbrzuszu.Kolonoskopię,także wykonywano w znieczuleniu,jednak nie udało się wykonać całej penetracji.Wówczas z powodu powikłań(kamica i skręcony moczowód),byłem operowany.Po tejże operacji moje jelito grube,powykręcało się jeszcze bardziej.Już wtedy robiły się zatory,okropne bóle brzucha,wymioty,wodniste biegunki.Nie było wyjścia,operowano moje jelitka.Efekt jest taki,że wyłoniono stomię.Chociaż jelito grube mam nadal,to jednak odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego jest dosyć ryzykowne.Dlatego że,kolonoskopia,kończy się na 30cm.do tego jest stan zapalny.Już 2 razy leżałem w szpitalu,w celu połączenia jelita cieńkiego z grubym,z powodu powyższych patologii,nie zakwalifikowano mnie do zabiegu.
poza tym kolonoskopi nie przeprowadzili do konca z powodu zrostow i tych poskrecanych jelit,nie pobrano tez wycinkow czy powinna wykonac inne badani prosze o pilna odpowiedz
Myślę że powinnaś konsultować z lekarzami ewentualną operację,nie należy odwlekać decyzji.Swoją drogą ten lekarz,który mówi ci że nie da się nic z tym zrobić wprowadza cię w błąd.Poszukaj opinii specjalistów,chirurga i gastrologa.

Misia

Post autor: Misia » 21 maja 2009, 09:40

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 maja 2009, 22:11

Zrosty są z regóły rezultatem procesu zapalnego lub operacji (gojenia). Tu nie piszesz czy koleżnaka jes chora, czy ma jakąś diagnozę. Czasem jedyną skuteczną metodą na zrosty jest operacyjne usunięcia zrostów, które może się stać przyczyną powstania nowych zrostów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”