Modulen IBD

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hexe
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: -- poza Polską --

Re: Modulen IBD

Post autor: Hexe » 18 sie 2013, 08:11

Kalka 96....32€ na recepte nic....
Hexe

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 18 sie 2013, 11:01

Hexe pisze:32€
udało mi się zakupić za 19 euro.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 18 sie 2013, 20:08

kalka_96 pisze:udało mi się zakupić za 19 euro.
Można wiedzieć gdzie i w jaki sposób, bo różnica w cenie jest zabójcza :!:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 18 gru 2013, 23:45

odświeżam temat.

Modulen IBD jest dostępny w Polsce od około dwóch tygodni.

Taką informację uzyskałam od Doradcy ds. Żywienia Specjalistycznego z firmy produkującej Modulen - Nestle Haelth Science podczas trwającej w dniach 13-14.XII br VII Konferencji "Postępy w Gastroenterologii".

Trochę faktów o Modulenie IBD.

- Modulen IBD jest specjalnie opracowany do postępowania dietetycznego u pacjentów ((głównie pediatrycznych) z CD.

- Jest to kompletna pod względem dietetycznym dieta w proszku z możliwością dopasowania wartości energetycznej wynoszącej od 1,0 do 1,5 kcal/ml, odpowiednia do podawania doustnego i przez zagłębnik

- dieta specjalnie przetworzona w celu podtrzymania transformującego czynniku wzrostu beta 2 (TGF-beta2) - cytokiny przeciwzapalnej zaangażowanej w odpowiedż immunologiczną w jelitach (amerykański patent nr 5,952,295)

- stosunek MCT:LCT na poziomie 25:75 stanowi łatwo dostępne żródło energii. Jedynie 4% kcal pochodzi z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6, co minimalizuje związane z nimi działanie prozapalne

- bezlaktozowy, bezglutenowy

- pomaga indukować remisję choroby ( w okresie pierwszych 2 tyg.żywienia obserwuje się spadek aktywności choroby, która w ciągu 8 tyg.obniża się do minimalnego poziomu). Generalnie odsetek remisji wynosi >80%

- pomaga w zmniejszeniu zapalenia (redukcja stężenia markerów zapalnych w ciągu 3 dni; obniżenie stężenie cytokin prozapalnych w śluzówce jelita po 8 tyg.stosowania)

- wspomaga gojenie się błony śluzowej (gojenie się zmian śluzówkowych u > 60% pacjentów pediatrycznych - do 80% w niektórych badaniach i w zależności od umiejscowienia zmian ; istotnie lepsza w porównaniu z kortykosteroidami poprawa integralności śluzówki po 10 tyg. stosowania )

- poprawia stan odżywienia i stymuluje proces wzrastania (szybki przyrost masy ciała w trakcie interwencji i poprawa wskażnika masy ciała obserwane w trakcie wizyty kontrolnej ; skuteczniejszy niż kortykosteroidy w poprawie stanu odżywienia mierzonego za pomocą wartości z (z-score)

- poprawia gęstość kości i masę mięśniową ( w ciągu 3 mieś. od rozpoczęcia stosowania Modulen IBD obserwuje się istotną poprawę metabolizmu kości i masy mięśniowej w kierunku wartości prawidłowych

Zacytowałam podstawowe infomacje z ulotki producenta. Mają też stronę internetową :

www.nestlehealthscience.pl

gdzie można uzyskać wszelkie dodatkowe informacje.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 01 sty 2014, 23:45

maggie0278 pisze:Modulen IBD jest dostępny w Polsce od około dwóch tygodni.

Taką informację uzyskałam od Doradcy ds. Żywienia Specjalistycznego z firmy produkującej Modulen - Nestle Haelth Science
Dzięki za info :razz: Ale coś tu nie pasi, bo nikt nic nie wie.
W aptekach nie ma info, w szpitalu (ośrodku referencyjnym) rozkładają ręce ze zdziwienia, a nawet na przytoczonej stronie nestlehealthscience.pl jest ale bez ceny - zresztą ta strona to własnie ulotka reklamowa. Być może część ośrodków ref. NZJ "testuje" Modulen, ale tylko na oddziałach i dlatego nie ma go w ofercie?
Napisałem do Nestle z prośbą o wyjaśnienia i na razie czekam.
P.s.
Istotnie miało być tak jak piszesz - do końca 2013 miał być w sprzedaży w PL, ale coś podobno nie wyszło (może Arłukowicz) i podobno ma być w ofercie pod koniec Ikw.
To jeszcze nie odpowiedź z Nestle, tylko dobre źródełko :wink:
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

loczek
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: loczek » 01 sty 2014, 23:56

probowałeś tutaj?
Chociaż drogi jest

http://www.apo-discounter.pl/modulen-od ... 31329.html

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 02 sty 2014, 00:04

No przecież to nie o to chodzi. :lol: tego rodzaju wysyłek jest od groma.
Zapłać, a potem czekaj czy cię wyrolują i co ew. przyślą.

Lepiej już samemu pojechać w Dojczlandy, zakupić przy okazji chemię słodycze i... wyjdzie wszystko dużo taniej :wink:

A tak wogóle jakby był w aptece PL no to może by była jakaś zniżka na przewlekłe no i rozsądna cena :razz:

Ale dzięki za chęci :wink:
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 05 mar 2014, 23:03

Odświeżam temat, gdyż mam dobre informacje :) Modulen IBD jest dostępny w pierwszej aptece internetowej – aptekadziecka.pl

http://www.aptekadziecka.pl/search.php?text=modulen

Wysyłka dostępna jest na terenie całego kraju oraz cena jest bardzo atrakcyjna.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 22 mar 2014, 14:40

Chcialbym sie zapytac, czy ktos mial do czynienia z Modulenem przez dluzszy okres czasu i czy zauwazyl w zwiazku z tym jakies pozytywne skutki.

Na stronie producenta widnieje informacja, ze podczas 6-8 tygodniowego stosowania preparatu jako wylacznego substytutu diety jego skutecznosc we wprowadzaniu remisji u chorych z CD jest porownywalna do terapii sterydami.
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 22 mar 2014, 14:55

puphead, ja miałam do czynienia z modulenem, ale nie z samym. razem z humirą ładnie wygoił jelito grube i żołądek., nie wiem na ile to zasługa modulenu a na ile humiry

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 mar 2014, 16:20

Działanie wyłącznego żywienia dojelitowego preparatami typu modulen zostało potwierdzone w badaniach klinicznych u dzieci z CD. Nie spotkałam się z badaniami klinicznymi u dorosłych, co może być związane z trudnością utrzymania diety - czyli wykluczenia całkowicie normalnego jedzenia. Jednak wielu chorych bardzo sobie chwali takie odżywianie bo nie tylko poprawia się stan odżywienia, ale także jelita czują się lepiej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 22 mar 2014, 17:54

Mamcia pisze:bo nie tylko poprawia się stan odżywienia, ale także jelita czują się lepiej.
badania może mam i lepsze odrobinkę, ale jelita dalej krwawią, mimo że już prawie od 3 tygodni jestem (tym razem na peptisorb) przez sonde :cry:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 mar 2014, 20:06

Nie ma panaceum na CD. Gdyby tak było każdy by dostawała rurę i po kłopocie do następnego rzutu. Możliwe, że skuteczność żywienia jest większa, gdy zmiany dotyczą jelita cienkiego. Tak było u mojej Panny. Poza tym jest to metoda skuteczniejsza u pacjentów nowo rozpoznanych.
Miejmy nadzieję, że ci pomoże, ale gwarancji nie ma. Niestety.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 22 mar 2014, 21:35

Mamcia, ja mam właśnie zmiany w jelicie cienkim, liczne ropnie i przetoki, szykuje się do operacji własnie teraz za pomocą zywienia, chcą kłaść mnie na stół w dobrej formie.
Mamcia pisze:Poza tym jest to metoda skuteczniejsza u pacjentów nowo rozpoznanych.
z tym się zgadzam, zaraz po diagnozie żywienie dało mi prawie półroczną remisję, najdłuższą jak dotychczas.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 05 lis 2014, 20:19

Może się to komuś przyda. Modulen IBD jet już w PL. Nie radzę go jednak kupować w aptece około 130zł lepiej w internetowej - jest kilka, ale najtaniej niecałe 80 w aptekadziecka.pl

W samą porę (zapewne jest już z pół roku), bo Adam jest w szpitalu tym dożywiany (nasz zakup).
A w ogóle to wypadł z badania klinicznego Humirą przez prawdopodobnie złe nacięcie/oczyszczenie ropnia, który goi mu się już 3tyg :cry:
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”