Peptisorb nutricia

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Co z peptisorbem

Post autor: Karaoke » 21 kwie 2007, 22:39

Mam pytanko.
Czy ktoś wie czemu nie ma w aptekach peptisorbu? (we Wrocławiu)
Obleciałem mnóstwo aptek .... i nic. Hurtownie nie mają. Jeszcze niedawno był, ale z krótkim terminem ważności.
Może jest gdzieś we wrocku???
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

iLv
Debiutant ✽
Choroba: CD

Re: Peptisorb nutricia

Post autor: iLv » 23 kwie 2007, 14:10

Nie znajdziesz we Wrocławiu peptisorbu w proszku, nawet w hurtowniach go nie maja. Proponuje tak jak ja zaczac kupowac Peptisorb w plynie lub Peptamen (nestle) w proszku, z tym ze ten drugi nie jest na zniżkę.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 23 kwie 2007, 18:46

OK dzięki.
Nie napisałem, ale nawet Peptamen junior jest w tej chwili trudno osiągalny. Czasami muszę objeździć kilka aptek i trafiam, że mają w hurtowni ze 2-3 puszki.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

bynio
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: bynio » 23 kwie 2007, 22:29

Ja na forum pisałem ze mogę pomóc w załatwieniu peptamenu, clinutrenu..........Peptisorb tez sprawdzę.Pomagam jak mogę ..................
bynio

bynio
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: bynio » 02 cze 2007, 21:58

Mogę pomóc w załatwieniu tych preparatów w atrakcyjnych cenach.......np.Peptamen po 35 zł.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2007, 22:00 przez bynio, łącznie zmieniany 1 raz.
bynio

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Peptisorb nutricia

Post autor: kasinp » 20 cze 2007, 14:51

Hejka ! Przy wyjsciu ze szpitala dostalam od lekarza recepte , peptisorb dieta plynna itd. Kupilam swinstwo 12 saszetek zaplacilam 88 zl mam wypic saszetke dziennie aby uzupelnic bialko w organizmie . proszek rozpuszcza sie w wodzie do 500ml i przez caly dzien nalezy to wypic , niestety smaluje jak rozpuszczone maslo albo olej jka kto woli z delikatnym zapachem wanili ! powiedzcie z czym to mieszac albo czy ktos to pil , i jaksobie z tym radzil bo niestety ja mam odruchy wymiotne przez okolo 5 godzin od lykania i nie pomaga nawet z dziesieciokrotnione mycie zebow, to jest straszne jak zabic ten smak ....????

Misia

Post autor: Misia » 20 cze 2007, 21:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

agnieszka3
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: agnieszka3 » 27 lis 2007, 22:37

Mam pytanie (sorry, jesli jest o tym w innym wątku)
czy ktoś z Was dosypywał sobie/dziecku Peptisorb (Nutricia). My zaczniemy w tym tygodniu.
Będę wdzięczna za wszelkie doświadczenia.

Agnieszko, to już we właściwym wątku. Wszystko o Peptisorbie i innych preparatach żywieniowych znajdziesz na tym forum. Misia
Ostatnio zmieniony 28 lis 2007, 19:00 przez agnieszka3, łącznie zmieniany 2 razy.

platyna
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: platyna » 23 gru 2007, 16:44

Hej , ja bylam na żywieniu enteralnym przez 4 miesiące , pilam NUTRISON STANDARD, NUTRISON ENERGY oraz wlaśnie PEPTISORB ,z którym mialam jakże wielką przygodę. Pilam to normalnie , bo nie zgodzilam się na zalożenie sondy. Kupowalam Peptisorb w workach 1l ponieważ tak wychodzilo taniej , a i tak dziennie musialam wypijać tego 2 worki , bo bylo to moje jedyne pożywienie. Teraz się cięsze ,że nie mialam zalożonego zglębnika , bo gdybym go miala to po podaniu tego preparatu wypalilo mi by pól przewodu pokarmowego, dlatego ,że produkt byl zepsuty . Opakowania oddano do analizy , przyslano list od Nutrici i stwierdzone ,że PH badanego produktu jest wlaściwe. Przedstawiciel Nutricii dal mi w prezencie 3 zgrzewki nutridrinków choć jak twierdzil preparat Peptisorb byl wlaściwy. Ja wiem jednak ,że bylo inaczej i nigdy już tego nie wezmę do ust. Osobiście polecam Nutrison , może nie zbyt smaczny , ale za to bardzo odżywczy. Dzięki niemu z 35 kg przytylam do 43 kg , później już na normalnym jedzeniu tylam dalej. I dzisiaj po 5 latach zmagań z moją niską wagą nareszcie ważę prawidlowo mam 164 cm / 52 kg i wyglądam jak inni rówieśnicy. Powiem szczerze ,że żywienie enteralne to dobry sposób na wprowadzenie pacjenta , któremu grozi operacja w stan remisjii :mrgreen: szkoda jednak ,że jest tak drogie , a pacjent po wyjściu ze szpitala sam musi je sobie zapewnić . Ja do dzisiaj mam pelną lodówkę Nutrisonów i stoją na wypadek , gdybym gorzej się poczula. Mając je mam komfort psychiczny ,że nie schudnę już tak drastycznie i nie będę musiala przeżywać jeszcze raz tego co kiedyś.
człowiek zmienia się w zależności od ludzi, zdarzeń, okoliczności...jednak lepiej być pierwsza wersją siebie , niż drugą kogoś innego ...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 gru 2007, 20:35

mantra- leczenie enteralne w warynkach domowych od stycznia 2007 r jest refinansowane, niestety warunkiem jest założenie zgłębnika. Było to opisane w pierszym numerze kwartalnika.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Omiś
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Omiś » 06 maja 2008, 13:40

Ja to kiedyś piłam po 6 kubków (3 saszetki) dziennie, teraz piję 2 kubki i smak mi zupełnie nie przeszkadzał.
pzdr. ;) :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”