Kolonoskopia u dr. Gryglewskiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Kolonoskopia u dr. Gryglewskiego

Post autor: Mutti » 30 mar 2006, 20:05

Czy ktos z Krakowa lub okolic miał do czynienia z przyjmującym w "Medicinie" na ul. Rogozińskiego lekarzem ( na pieczatce " specjalista chirurg" ale przyjmuje jako gastroenterolog - proktolog) doktorem Gryglewskim ? Zwłaszcza chodzi mi o to jak robi kolonoskopię ( robi to w szpitalu Bonifratów na Trynitarskiej)?

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Kolonoskopia u dr. Gryglewskiego

Post autor: mal(a)gocha » 31 mar 2006, 08:12

Znam dr Gryglewskiego z I Katedry Chirurgii Ogólnej (tzw Biała Chirurgia). Tam kilka lat temu robił mi rektoskopię. Niestety nie wiem jak wykonuje kolonoskopię. Ja uważam, że na Klinice pracują fachowcy, ale każdy może mieć swoje zdanie.
pozdrawiam
-gocha-

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Ela » 31 mar 2006, 18:19

Z tego co wiem, dr Gryglewski nie pracuje już w I Klinice. Ja u niego robiłam rektoskopię. W sumie mam dobre zdanie, ale niewielkie doświadczenie.
CU, j-pouch

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
miasto: Kraków

Post autor: mal(a)gocha » 31 mar 2006, 20:19

Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłam w błąd, że dr Gryglewski pracuje na I Klinice. Fakt, nie sprawdziłam tego ponieważ od pewnego czasu strona kliniki się nie otwiera. Mnie pod koniec 1999 roku robił tam rektoskopię.
pozdrawiam
-gocha-

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽

Post autor: Enia » 01 kwie 2006, 13:17

ja mam nienajlepsze doświadczenia z Tym lekarzem ogólnie- ale nie robiłam u niego kolonoskopii. :evil: Leczyłam się u niego przez rok ale bezskutecznie.
GG 5409992

Mutti
Początkujący ✽✽

Post autor: Mutti » 01 kwie 2006, 23:11

Enia, dlaczego ? Co było nie tak ? Podziel się swoim doświadczeniem, proszę.
Podczas wizyty zrobił na mnie dobre wrażenie ale nie dlatego, że mi się dopisał pod petycją do ministra zdrowia tylko z powodu dużej ostrożnosci w diagnozowaniu a także potraktowaniu bardzo serio zgłaszanych dolegliwości. Fachowo odpowiadał na zadawane pytania i nie zlekceważył żadnego, nawet najbłahszego.
Ponieważ w najbliższej przyszłości czeka nas kolonoskopia, stąd moje pytanie o to jak ją wykonuje ?

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽

Post autor: Enia » 02 kwie 2006, 11:19

Ja trafiłam do niego po wstępnej diagnozie internisty. Zaznaczam, że mam raczej lekki przypadek CU. Charakteryzuje się min. tym że zaostrzenie nie pojawia się u mnie zaraz po odstawieniu leków, a dopiero po ok. 3 miesiącach. W każdym razie dostałam sulfasalazynę ale tylko na 3-4 tygodnie. Jakiś czas był po niej spokój ale po 3 miesiącach wracała krew w stolcu i było coraz gorzej. I znów sulfa przez miesiąc i powrót choroby. Było to już siedem lat temu, nie było tak rozpowszechnionych informacji na temat tej choroby i właściwie musiałam polegać na wiedzy tylko tego specjalisty. Leczył mnie tak przez rok, czasem dając debridat- czyli lek stosowany przy jelicie drażliwym. Na moje kolejne rewelacje o krwi robił wielkie oczy, sugerował ze moze mi się zdaje i zalecał psychologa. Niestety robiona mi wówczas kolonoskopia nie potwierdziła CU i może na tym bazował. Tyle tylko że sulfy nie spróbował mi dać stale. Zaczął mnie straszyć sterydami. W końcu trafiłam do przychodni pod jego nieobecność i lekarz zastępujący go skierował mnie na Śniadeckich na obserwację. Zrobiona tam kolonoskopia stwierdziła mikroropnie a więc CU. Lekarze którzy się tam mną zajmowali nie skomentowali sposobu podawania mi sulfasalazyny, ale mieli dość wymowny wyraz twarzy jak ich poinformowałam o tym jak mi ją do tej pory przepisywano. Fakt, ze od tej pory przeszłam pod opiekę lekarzy ze Śniadeckich i było duuuuuuużo lepiej. Niebawem nastąpiła kilkuletnia remisja, urodziłam dziecko i przede wszystkim oswoiłam tę chorobę dzięki lekarzom z kliniki gastroenterologii. Widziłam że ci lekarze mieli już do czynienia z takimi niespecyficznymi przypadkami jak mój i potrafili je leczyć. Jednak chcę też podkreślić , że dr Gryglewski nie robił mi nigdy kolonoskopii jedynie rektoskopie i w zakresie kolon. nie mam żadnych z nim doświadczeń. Właśnie teraz jestem przed kolonoskopią i miałam to zrobić właśnie u Bonifratrów. Twoja informacja o tym kto ją tam robi odwiodła mnie od tego pomysłu skutecznie. Być może jet dobry w tym zakresie, ale ja nie mam do niego żadnego zaufania i tyle. Pozdrawiam Cię ciepło i życzę dobrego wyboru i skutecznego leczenia przede wszystkim :) !
GG 5409992

Mutti
Początkujący ✽✽

Post autor: Mutti » 09 kwie 2006, 15:26

Enia, dziekuję za odpowiedź.
Mimo wszystko muszę zaryzykować kolonoskopie u niego, bo ma idealnie pasujące mi terminy a wszędzie kosztuje to tak samo. Niemniej jednak pójdę najeżona wewnętrznie no i gdyby mi podpadł to powiem mu bez ogródek co myślę. A nie jestem pokorną pacjentką...raczej odwrotnie.
Nie wiem czy w razie czego ( no, jeszcze nie wiem czego ale nie wykluczam choroby przewlekłej ) będę się u niego leczyć ale kolono musze zrobić, nie mam wyjścia.

Mutti
Początkujący ✽✽

Post autor: Mutti » 09 kwie 2006, 15:31

Aha, jeśli chcesz zrobić kolonoskopię w ramach NFZ to podobno swietnie to robią na Barskiej (Medicina). Tyle, że trzeba tam najpierw jechac ze skierowaniem,osobiście, ustalić termin ( ok. 2-3 tygodnie), pobrać ulotkę z opisem badania...Dla mnie to za wiele zachodu, mam niezwykle mało czasu i duże problemy zdrowotne innego typu, więc wolałam to wszystko załatwic telefonicznie.

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽

Post autor: Enia » 09 kwie 2006, 22:47

Mutti, dzięki za info. jestem jeszcze w trakcie przemyśleń co do miejsca tego"SPA" :lol: i wezmę barską pod uwagę, pozdrawiam serdecznie
GG 5409992

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”