specjalista od colitis w Krakowie?!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

specjalista od colitis w Krakowie?!

Post autor: kilo9 » 06 maja 2004, 18:31

Cze?a! jestem "nowy" w waszym towarzystwie, jestem po pierwszym pobycie w szpitalu (klinika chorób zaka?nych w krakowie ,?niadeckich 5) trafi3em tam po pó3rocznym bieganiu po lekarzach którzy mnie "leczyli" na wrzody i takie tam pierdo3y a nie na to co powinni!!, w koncu z ostrym bólem podbrzusza i rozwolnieniem( dobrych pare miesiecy) przysz3a biegunka z krwi? i ?luzem trafi3em na zaka?n? tam mi od razu zapakowali na ?ywca w "ty3ek" rure na 1 metr pobrali wycinki i pod3?czyli do kroplówek ........ i stwierdzili colitis chronica z podejrzeniem CU, w3a?nie zbli?a mi sie termin kolonoskopi kontrolnej, jestem dzi? po rozmowie z lekarzem który mnie prowadzi3 w szpitalu, i który nie daje mi jaki? nadzieji ?e jest to do wyleczenia mówi ?e "... wiele czynników wskazuje na CU" tyle ?e jest to specjalista chorób zaka1nych( nie chce podwarzaa jego kompetencji? ale o diecie kolitowej i wogóle o chorobie to wiecej dowiedzia3em sie na tym forum ni? od niej!) I tak sobie my?le to lepiej "leczya sie" bya "pod opiek?" gastroenterologa ni? specjalisty od chorób zaka?nych? Mo?e kto? z was jest z Krakowa albo tu sie leczy i móg3by mi podaa specjalistów czy poradnie, którzy maj? jakie? wieksze pojecie o CU??
Czekam na odpowiedz!

pozdrawiam kilo9

nea
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: specjalista od colitis w Krakowie?!

Post autor: nea » 06 maja 2004, 18:45

Hej, serdecznie witamy !!
Troszke forum nam sie rozsypalo, ale nadal dziala i fajnie, ze tu zajrzales.
Mysle, ze kazdy z tutejszych uzytkownikow powie Ci, ze koniecznie powinienes sobie znalezc gastroenterologa, najlepiej dobrego, a nie konowala. To dluga droga z leczeniem CU i dlatego lepiej czuc sie bezpiecznie. Tez lezalam na zakaznym, to wiem, tylko ze nie w Krakowie, a Wroclawiu.

Ela jest z Kraka, na pewno Ci pomoze z adresami, napisz do niej na priva.

Powodzenia i nie poddawaj sie :)

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 06 maja 2004, 19:59

No tak, niby powinnam wiedziea, gdzie sie leczya w Krakowie, ale ze mn? to by3o tak, ?e jak ju? zosta3am zdiagnozowana, to z zaka1nego trafi3am w rece chirurgów i g3ównie u nich sie leczy3am. Teraz sama zamierzam sprawdzia gastroenterologów i zapisa3am sie do przychodni gastrologicznej na ?niadeckich 10 (przykliniczna). Mam wizyte w przysz3ym tygodniu, to bede lepiej zorientowana. Ale pewnie Ania co? wiecej bedzie mia3a do powiedzenia. Pozdrawiam
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 11 maja 2004, 18:29

tak

Lecze sie w Krakowie i w tej poradni, co Ela, a hospitalizacje mia3am 2 pietra wy?ej- czyli w Klinice Gastroenterologii, do której cie?ko trafia " z ulicy". Leczy mnie ca3y czas dr. Michalska, któr? gor?co polecam... i któr? wszyscy pacjenci wprost "kochaj?". Sama zawdzieczam jej decyzjom swe ?ycie i obecn? remisje. Pani doktor szczególn? uwage zwraca na diete- na ca3ym oddziale jest takie leczenie, a ja sama zamiesci3am sw? karte w innym po?cie. Wraz z lekami da Ci od razu co? os3onowego... co jest wg. mnie du?ym plusem. Trudno jest mi tu wiele pisaa, to trzeba prze?ya. Na pewno ma wady.. jak ka?dy i swe s3abo?ci, ale pamietam j? pozytywnie.

Serdecznie i z czystego serca moge polecia Ci t? klinike, ?ycze powodzenia w dostaniu sie tam. No i dobrego lekarza... :D

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽

Post autor: kilo9 » 11 maja 2004, 20:03

Cze?a!
Ju? my?la3em ?e niema specjalistów w Krakowie!?
Dziekuje ci Aniu, mam jeszcze pytanie czy przypadkiem nie wiesz czy dr Michalska przyjmuje gdzie? prywatnie, bo niestety z ulicy to do kliniki sie nie dostane :( . A wiem ?e jak sie do kogo? z kliniki uderzy prywatnie (da mu sie zarobia) to zwiekszaj? sie moje szanse dostania do kliniki.

pozdrawiam kilo9

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 11 maja 2004, 22:15

Moim zdaniem móg3by? spróbowaa zapisaa sie do tej przychodni przyklinicznej. Powinno wystarczya skierowanie do gastrologa od lekarza rodzinnego. Ja tak w3a?nie zrobi3am, tyle ?e najpierw wybra3am sobie lekarza rodzinnego w przychodni przy Szpitalu Uniwersyteckim (te? ?niadeckich), ale wydaje mi sie, ?e ka?dy lekarz rodznny mo?e tu skierowaa. Tyle tylko, ?e mo?esz d3ugo czekaa na wizyte.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 11 maja 2004, 22:41

WEd3ug mnie móg3by? spróbowaa dostaa sie przez poradnie, z tym, ?e dr. Michalska nie przyjmuje w poradni, ale s? inni lekarze z oddzia3u GE. Mo?esz miea szczescie- jak moja kole?anka- gdy dr. Michalska we1mie zastepstwo za jakiego? gastroenterologa. Z tego co wiem, pani dr. nie przyjmuje prywatnie ( bo nie ma na to czasu), ale leczy jakie? zakonnice w Krakowie. Nie by3am w Krakowie od stycznia, wiec dok3anie nie wiem jaka jest obecna sytuacja. Za to jej m?? ma prywatny gabinet, ale ginekologiczny 8O...

Istnieje te? inna metoda- zapisaa sie w poradni do jakiego? lekarza i po hospitalizacjii samemu podej?c do dr. Mihalskiej( na oddziale lub do gabinetu) i poprosia pania dr. o leczenie. Tak uczyni3a Iza ( nie zalogowana tu) i ku zdziwieniu wszystkich pani dr. sie zgodzi3a. By3o to posuniecie do?a trafne, gdy? Iza krwawi3a( ze stolcem) i ?aden lekarz nie potrafi3 tego zatamowaa, a nawet grozili jej operacj?( Iza ma CU). Po nieca3ych dwóch tygodniach leczenia u pani dr. krwawienia usta3y. Nie mam tu na my?li cudownego uzdrowienia, czy wyleczenia, ale fachowej znajomo?ci choroby i farmakologii. Wiem sama, ?e dr. Michalska czesto je?dzi na ró?ne sympozja itp. stad ta wiedza i takie osi?gniecia.

p.s. ja sama dosta3am sie do dr. Michalskiej "po znajomo?ci" i to do?a "grubej", czyli przez cenionego lekarza rodzinnego pracuj?cego w3a?nie na ?niadeckich. Mo?na i tak spróbowaa, ale dane lekarza podam Ci ju? na pw.

Ania
?ycze szcze?cia
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

izabela

Post autor: izabela » 12 maja 2004, 16:31

czesc to ja Iza. Wysz3am wczoraj ze szpitala w Krakowie. Leczy3a mnie dr.Michalska i uda3o jej sie. Wesz3am w remisje.
Przyjmuje ona prywatnie na ul.Gabrieli Zapolskiej 42 kl.D poniedzia3ki i pi?tki godz.16 -17

:D
moje GG 3458343

Pozdrawiam gor?co chetnie po klikam na ten temat i inny
Aniu pozdrowi3am siostre masz du?ego buziaka od niej

sebasw
Debiutant ✽

Post autor: sebasw » 03 wrz 2005, 00:32

a co myslicie o Poliklinice na Wroclawskiej ? Poradnia Gastroenterologiczna (lek. Kaminiski i ew. dr Hebzda),
jestem zapisany na koniec wrzesnia, na pierwsza wizyte (mam Crohna).

sebasw
Debiutant ✽

Post autor: sebasw » 25 wrz 2005, 11:08

no i jestem po piwreszej wizycie, ale leczy mnie jakas lekarka, wcielo mi recepte w aptece (tzn. zostawilem, bo zamowilem salofalk w czopkach) i nie moge nazwiska skojarzyc....

w kazdy badz razie jestem w Poliklinice Wojskowej, wrazenia z rozmowy z pania lek. takie srednie, kobieta wie o chorobie troche, ale jakos taki niedosyt czulem po wizycie, bo nie moglem na spokojnie porozmawiac, tylko wszystko bylo troche "na szybko".

Podobno mam nie stosowac diety, tylko wystrzegac sie kawy i po 2 latach zazywania salofalku bedzie wiadomo, co dalej.
Narazie tylko ten lek i kontrole co kilka miesiecy, ew. wczesniej, jak cos sie bedzie dziac.

Trudno mi wiec, jak narazie, ocenic te przychodnie gastrologiczna.
CD lub CU user ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 wrz 2005, 19:43

Na stronach Rejestry choroby Leśniowskiego-Crohna pojawiła się lista Ośrodków referencyjnych http://www.chorobacrohna.pl/index/archiwum/4 zatwierdzonych przez Konsultanta Krajowego ds. Gastroenterologii prof. Grażynę Rydzewską. O ile lżejsze przypadki CU mogą być leczone w innych ośrodkach, to chorzy na CD powinni trafić pod opiekę specjalistów znających się na tej chorobie.
Mamcia

sebasw
Debiutant ✽

Post autor: sebasw » 26 wrz 2005, 21:37

świetnie ! tylko powiedz mi, jakie zwykły chory ma szanse na dostanie się pod skrzydła profesora z UJ ?
obawiam sie, ze nie wiele osob bedzie miec taka sposobnosc :/
CD lub CU user ;)

Gosc

Post autor: Gosc » 28 wrz 2005, 10:11

szanse ? Po prostu trzeba się prywatnie umowic w poradni profesorow i Docentow na Rzeźniczej 4 np. do prof. Macha ( a dostać sie trudno, przyjmuje co 2-gi tydzien, a co drugi - w centrum gastrologicznym na ul Szlak. Wczoraj od 8.00 zapisywano na 4 października i juz o odz 8.06 nie bylo miejsc). jesli jestes początkujący w chorobie mozesz tez isc prywatnie do dr. Zwolinskiej-Wcisło, przyjmuje w czwartki na Szlaku - dawniej Centrum bylo na Długiej i pod takim adresem jest chyba w Internecie, tam tez jest numer telefonu. Nie jest to specjalista od samego tylko Crohna ale duzo wie a jak sie czlowiek wykaze znajomoscia tematu to i zaczyna rozmawiac na poziomie "rowny z równym", nie okazując swojej wyzszości.

sebasw
Debiutant ✽

Post autor: sebasw » 28 wrz 2005, 20:11

a jakie sa ceny tych prywatnych wizyt ?
CD lub CU user ;)

Gosc

Specjalista Cu

Post autor: Gosc » 08 paź 2005, 22:26

Przepraszam, że dopiero dzisiaj ale miałam konia trojanskiego w komputerze...
Ceny wyglądaja nastepujaco : wizyta u dr. Zwolinskiej - Wcislo - 70 zl
wizyta (pierwsza) u prof. Macha - 150 zl, kazda nastepna 120 zl. Wiem , ze to duzo ale ... No własnie to "ale"! Po pierwszym roku choroby jestesmy "do tylu " na kilkanascie tysiecy (pozyczki w pracy, banku) ale to nic, najwazniejsze, ze jest troche lepiej. Gdybysmy czekali na diagnoze w ramach NFZ to... nie wiem do czego by doszlo...wole sobie nie wyobrazac! Teraz juz wiemy jak dzialać w sytuacjach zaostrzen, wiemy jak trafiac tam gdzie powinnismy trafic. Wiem, ze to brzmi pesymistycznie ale caly NFZ to "czarna rozpacz"....

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”