Kraków- poradnia gastrologiczna przy szpitalu Dietla?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Go?a

Kraków- poradnia gastrologiczna przy szpitalu Dietla?

Post autor: Go?a » 22 lip 2004, 07:48

Witam Wszystkich!
Ciesze sie, ?e trafi3em na Wasz? strone.
Sam jestem zdrowy, ale moja dziewczyna od 1 lipca, kiedy to „zaliczy3a” sigmoidoskopie nale?y do grupy chorych na colitis ulcerosa.
Chirurg, do którego trafi3a przepisa3 Sulfasalazin EN. Do tego acidum folicum, lacidofil i multiwitamine. Po dziesieciu dniach za?ywania wyst?pi3a alergia (wysypka, rumien na twarzy, swedzenie skóry, szczypanie oczu, bóle g3owy)-przerwa3a leczenie Sulfasalazinem. Od dwóch dni robi sobie wlewki z hydrokortyzonu.
Od rozpoznania przestrzega diety i mimo leczenia wci?? krwawi (od ponad 4 miesiecy!).
Troche schud3a, jest s3aba, szybko sie meczy, ci?gle by tylko spa3a, a od tygodnia dodatkowo uskar?a sie na bóle w krzy?u (czy?by zesztywniaj?ce zapalenie kregos3upa jako dodatek do zaburzen jelitowych?).

Opisa3em wszystko w miare szczegó3owo z dwóch powodów.
1. Szukamy dobrego lekarza z Krakowa.
2. Mam pytanie - Czy z takimi objawami jakie obecnie ma mo?na „spokojnie” szukaa dobrego lekarza i „eksperymentowaa” z lekami, które nie bed? wywo3ywa3y uczulenia?

Czy zebra3 kto? z Was do?wiadczenia z kontaktu z lekarzami z poradni gastrologicznej przy szpitalu Dietla, ul. Skarbowa 1 z Krakowa? Mamy mo?liwo?a (po znajomo?ci) „czasowego pobytu” w tym szpitalu. Tylko czy ma to jaki? sens? Na Waszym forum czyta3em o dr Michalskiej. Czy ona czasem nie zagl?da do tej poradni?

Pozdrawiam Wszystkich gor?co w te upalne dni i prosze o jak?kolwiek odpowied1
Micha3

Jari
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: Kraków- poradnia gastrologiczna przy szpitalu Dietla?

Post autor: Jari » 22 lip 2004, 09:59

Go?a pisze:Troche schud3a, jest s3aba, szybko sie meczy, ci?gle by tylko spa3a, a od tygodnia dodatkowo uskar?a sie na bóle w krzy?u (czy?by zesztywniaj?ce zapalenie kregos3upa jako dodatek do zaburzen jelitowych?).
Witaj.
To co piszesz o kregos3upie znam nawet za dobrze :|
W3??nie podczas zaostrzenia pojawia mi sie ból krzy?a, przez d3uzszy czas my?la3em ?e dysk uciska mi na ner albo co? w tym stylu. Robi3em orze?wietlenie, które nic nie wykaza3o, robi3em awiczenia na wzmocnienie ale dopiero sterydy(one praktycznie jako jedyne pomagaj? mi na cu) sprawi3y ?e kregos3up przesta3 dokuczaa.

Pozdrowienia dla dziewczyny! :)
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Micha3

Post autor: Micha3 » 22 lip 2004, 11:02

Dzieki Jari za szybk? odpowied1.

Pozdrawiam
Micha3

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 22 lip 2004, 11:36

Witaj Micha3,
ja nie mam wielkich do?wiadczen z lekarzami gastrologami, ale z kilkoma mia3am do czynienia. Dobrze by by3o, gdyby? sie rajestrowa3, bo wtedy mo?na by by3o wysy3aa do Ciebie prywatne wiadomo?ci. Pozdrawiam
CU, j-pouch

Micha3
Debiutant ✽

od nowego u?ytkownika

Post autor: Micha3 » 22 lip 2004, 13:26

Dobrze Elu!
Witam Wszystkich ponownie, tym razem ju? po rejestracji.

Elu dziekuje ci bardzo za Twoj? strone internetow?.
Dzieki niej trafi3em na to forum.

Pozdrawiam
Micha3
Micha?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lip 2004, 09:10

Przeczytaj w lekach np. temat 5-ASA. Mo?e twoja Pani jest uczulona na sulfapirydyne sk3adnik sulfosalazyny odczepiany od 5-ASA w jelicie grubym. To w3a?nie ten sk3adnik jest odpowiedzialny za wiekszo?a dzia3an ubocznych leku. Nale?y spróbowaa leczenie preparatami mesalazyny (Jucolon, Salofalk, Osalazyna)

Powodzenia
Mamcia

Micha3
Debiutant ✽

Post autor: Micha3 » 23 lip 2004, 13:17

Dziekuje Mamciu za rade!
Pozdrawiam
Micha?

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽

Post autor: kilo9 » 30 lip 2004, 23:18

cze?a

pocz?tek mojej choroby z tego co piszesz przebiega3 podobnie co u twojej kobitki tyle ?e u mnie to trwa3o siedem miechów ?? tak mnie roz3o?y3o ?e wyl?dowa3em na zaka1nej na ?niadeckich tam mnie zdjagnozowali ( bo wcze?niej te? mnie leczomno wmawiaj?c mi ró?ne choroby) poprostu :cenzura:!
ale do rzeczy :
dobrzy w krakowie s? i maj? "jakie?" pojecie o CU to michalska ona pracuje w klinice gastroenterologi na ?niadeckich troche ?wirnieta baba ale zna sie na rzeczy(oprócz tego przyjmuje prywatnie na Gabrieli Zapolskiej 42 poniedzia3ki i pi?tki od 16 do 17
drugi fachura to docent Mach on jest szefem zaka1nej w krakowie i jest jednym z najleprzych gastro w krakowie i przyjmuje na d3ugiej w centrum gastrologicznym chyba nr 21 co ?rode od 16

uwa?am ze swojego przykrego do?wiadczenia jak mam bya pod opiek? specjalisty a musi! to niech wali do poradni przy klinicznej jednej albo drugiej, niestety w jednej i drugiej lekarze sie oci?gaj? jakby na co? czekali wiadomo na koperte

ja sam po dwukrotnym pobycie na wiosne w klinice zrobi3em tak ?e po wyj?ciu poszed3em do macha prywatnie a jak chodze do kliniki na kontrole to zawsze wcze?niej dowiaduje sie czy on tam sie nie bedzie kreci3

Micha3
Debiutant ✽

Post autor: Micha3 » 02 sie 2004, 09:16

dzieki Kilo9
Micha?

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 02 sie 2004, 20:32

Kilo9, do której kliniki chodzisz na kontrole (na ?niadeckich s? dwie lub trzy)? I czy opinie o dr Michalskiej opierasz na osobistych do?wiadczeniach? Pytam, bo ja spotka3am sie z odmienn? opini? mojej kole?anki.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽

Post autor: kilo9 » 04 sie 2004, 09:07

Droga elu!

staram sie unikaa klinik bo niestety nie mam dobrych wspomnien!,
wiadomo jest zaka1na i gastroenterologiczna na ?niadeckich które zajmuj? sie naszymi schorzeniami, ja mia3em "przyjemno?a" le?enia w zaka1nej dwa razy w tym roku.
moje spostrze?enia odno?nie lekarzy s? oczywi?cie subiektywne, ale mia3em doczynienia z michalsk? i z machem i z paroma innymi lekarzami których nie warto wymieniaa. Je?li chodzi o michalska to kobieta jest ok tylko jej nerwowe impulsywne podej?cie do pacjentów mi nie odpowiada (jest to nie tylko moja opinia, generalnie opinia pacjentów jak i ?rodowiska lekarskiego). Osobiscie odpowiada mi podej?cie macha.
pod którego jestem aktualnie opiek?.
Choa uwa?am ?e rzaden z lekarzy z którymi sie spotka3em nie by3 w pe3ni obeznany z postepowaniem podczas remisji w naszych schorzeniach ich wiedza konczy sie na tym co wolno a raczej czego nie wolno w zaostrzeniach ale to napewno wiesz !

pozdrawiam kilo9

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 04 sie 2004, 18:57

Dzieki kilo, no niestety te? niewiele dobrego s3ysza3am o coniektórych klinikach...
CU, j-pouch

Gość

Post autor: Gość » 04 sie 2004, 21:10

czesc ja lecze sie u dok.Michalskiej. wcze?niej by3am leczona przez inego lekarza i przez 2 lata krwawi3am a ona wci?gu 1 tygodnia w szpitalu zatrzyma3a krwawienie a? do dzi? (ostatnio by3am w szpitalu w maju 2004). Chodze do niej do kontroli, jest sta3ym moim lekarzem jestem bardzo zadowonona .Cie?ko sie do niej dostaa sie w klinice, prywatnie nie ma problemów ale to sie domy?lacie .
Powodzenia

izabela
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: izabela » 04 sie 2004, 21:12

przeprasza niezalogowa3am sie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 07 sie 2004, 18:08

i ja sie lecze u dr. Michalskiej
jak mi mówi3a jedna pani ona za bardzo jest za pacjentami i dlatego z lekarzami ma na pienku. Ma wiele dochodów, mog3aby rzucia ta kinike "w pierony" ale tego nie zrobi3a do tej pory... po co? nie uwa?am by leczy3a dla pieniedzy, co? w niej jest.. hm

po nieduanych dwóch tygodniach w Limanowej wreszcie znalaz3am j? i to ona postawi3a diagnoze- jak widaa s3uszn? a dzieki niej ?yje do tej pory. Wiem ?e ma wiele wad, ale s? tez zalety- tu m.in. wiedza ! .. ja nie zmieni3abym jej za ?adne skarby. :D

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”