MSWiA -co robić w takim razie (?)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

MSWiA -co robić w takim razie (?)

Post autor: ddlove » 28 kwie 2012, 15:58

Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat ,ale moje poszukiwania spełzły na niczym. Będę się streszczać..

Chodzi o to że od ok. 2tyg. mam ostre bóle brzucha (podobno REMISJA) ale takie aż wybudzające ze snu, w tym czasie na początku miałam typową biegunkę(chyba bez krwi), ale teraz jest już ok, atakują przeważnie w nocy i wtedy też mam gorączkę (do 38st.C) do tego pojawiły się afty w buzi (co prawda kilka, ale są) dodam też że moje samopoczucie jest co najmniej ZŁE i chyba tyle, ból jest coraz silniejszy, a leki przeciwbólowe raz działają ,a raz nie. Nic z tym nie robiłam, bo 3dni temu miałam się pojawić w MSWiA (I BYŁAM ,ale do wizyty nie doszło BO dr.Piaścik przełożyła na 16maja mówiono że dzwoniono, ale ja telefonu nie miałam i pojechałam na darmo) ... nie wiem więc co mam robić teraz. Ze wzgl na to że to miała być moja druga wizyta w MSWiA nie wiem jak to się tam wszystko odbywa, bo pierwsza do tej wiedzy nic nie wniosła. Gdy nie skończyłam 18l. byłam na działdowskiej tam gdy coś mi się działo dzwoniłam i P. dr. interweniowała i tego dnia, albo następnego przyjeżdżałam ,a łóżko było moje. A tu nie wiem jak i co?! mam tam dzwonić i pytać co mam robić czy jak(?) Boję się że jak poczekam do 16maja to ,albo nie zniosę bólu, albo to się bardziej rozwinie czy coś i potem będzie gorzej.

Ma ktoś pomysł? doświadczenie z tym szpitalem? mam czekać do 16maja? a jak nie to co dzwonić i pytać?

Z góry bardzo Dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość.
Niedoświadczona.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: MSWiA -co robić w takim razie (?)

Post autor: Mamcia » 28 kwie 2012, 22:39

Trzeba było krzyczeć, że masz zaostrzenie i nie dać się zbyć. Skąd mają wiedzieć, który pacjent jest tylko na wizycie kontrolnej, a który w nagłej potrzebie. A przejście z pediatrii do dorosłych to koszmar.
Jeśli na SOR to na Wołoską i domagać się konsultacji gastroenterologa. Inaczej taka wizyta może być fiaskiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Slip » 28 kwie 2012, 23:07

w tej chwili to nie wiem, ale na przyszłość to j/w musisz więcej krzyczeć, czasami nawet coś wyolbrzymić. dla wyjątkowo potrzebujących zawsze się znajdą jakieś terminy, czy inne rozwiązania tylko trzeba to okazać.

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ddlove » 29 kwie 2012, 10:10

rozmawiałam tylko z Panią w recepcji/sekretariacie to ona mi o wszystkim powiedziała mówiłam że jestem w nagłej potrzebie ,ale ona na to że nawet jeśli to musze poczekać bo skoro samodzielnie podeszłam do recepcji itp. to na pewno nie jest tak źle. Tak się wpieniłam...

do tego rozmawiała przez telefon z kimś żeby coś tam podpytać jeszcze to z 20 razy powtórzyła "dobrze...dobrze..heh dobrze... dobrze" no myślałam że rozniose ten szpital :smutny: :cry:
KAŻDY ZASŁUGUJĘ NA TO BY BYĆ SZCZĘŚLIWYM I ZDROWYM!
__________________________________________________________________________________________________________
19.03.2013 - wykonana HEMIKOLEKTOMIA PRAWOSTRONNA

STAN: zaostrzenie

LEKI:
- Pentasa 2x3
- Imuran 1x2
- Entocort 2x3
- Xifaksan 1x2

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 29 kwie 2012, 13:46

tak dla info tylko , bo to nie żadna rada
dzwonią jak jest zmiana, może Cię nie było w domu. Bo do mnie też rano był tel na 5 min przed moim wyjściem, czy zadzwoniliby raz jeszcze jakby mnie nie zastali, tego nie wiem.
Miałam wizytę na 22 maja a wtedy nie będzie mojej pani dr i dzwonili w poniedziałek czy przyjadę 30 kwietnia.
A kiedyś nie zadzwonili, ale inny lekarz przyszedł na zastępstwo i wszystkich przyjmował
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ddlove » 29 kwie 2012, 14:07

no właśnie raczej nie możliwe żeby dzwonili (zwłaszcza że kobieta mówiła że PARĘ razy) bo to telefon komórkowy i jeden i drugi więc co nagle by nie działały? :evil: polecieli w kulki i zapomnieli chyba ;\

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 29 kwie 2012, 14:36

możliwe, do mnie dzwonili na stacjonarny dlatego teraz pomyślałam, że muszę tam zmienić na komórkę
ale skoro Ty podałaś komórkę to chyba jednak coś kręcą oni
myślę, żeby może nie rezygnować, do tego 16 nie tak strasznie daleko ale tak się łatwo mówi jak nic nie dolega. Ja bym poszła na tą wizytę, a jak będziesz bardzo źle się czuła to idź na ten SOR
w każdym razie życzę, żeby nic strasznego się nie działo :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ddlove
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ddlove » 29 kwie 2012, 22:34

dzięęki Ci bardzo, myślę że troche na przeciwbólowych przetrzymam ,a jak nie bardzo to najwyzej pojade to ok. 60km więc tak daleko nie jest :P Dzięki raz jeszcze ;)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 30 kwie 2012, 19:14

Jak będzie źle jedź na SOR i domagaj się konsultacji z gastrologiem. Niestety biegunka i bóle brzucha nie są niczym dziwnym wg lekarzy z SOR przy naszych chorobach - wiem bo jestem częstym bywalcem ostatnio.Tak więc jak jedziesz to musi być pakiet objawów. Niestety ja też doznałam szoku po przejściu ze szpitala dziecięcego na szpital dla dorosłych (trafiłam na oddział wewnętrzny do Praskiego w wieku 17 lat). MSW jest spoko jednak jest bardzo dużo pacjentów więc trzeba się naczekać no i na oddziale zawsze dużo pacjentów więc często nie ma miejsc.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 01 maja 2012, 09:19

Leżę od niedzieli w MSWIA, na III piętrze i rzeczywiście jedni wychodzą do domu a następni pacjenci przychodzą, ale ogólnie jest tak spokojnie.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 01 maja 2012, 10:37

Alis spokojnie bo długi weekend :) Jak się czujesz? Robil już Ci jakieś badania? Kto Cię prowadzi z lekarzy? Będziesz tam jeszcze w przyszłym tygodniu?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „mazowieckie”