Wirus HCV

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daga03
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Wirus HCV

Post autor: Daga03 » 27 maja 2013, 07:11

Witam.od prawie 10 lat mam CU w głebokiej remisji jak na razie.ostatnio dowiedziałam sie , że mam HCV jestem załamana , jak na razie świat mi sie urwał.nie wiem od czego zacząć , gdzie iść , co robić.czy jest ktos z podobnym doświadczeniem.bardzo prosze o pomoc.
Daga

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Wirus HCV

Post autor: Mimi2 » 27 maja 2013, 07:47

Poradnia chorób zakaźnych-jak najszybciej. Tam zrobią szczegółowe badania(aby ustalić czy zakażenie jest świeże czy przewlekłe) i dadzą odpowiednie leczenie. nie łam się! HCV da się nieźle trzymać w ryzach na obecnie dostępnych lekach.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 maja 2013, 23:07

Daga03 pisze: że mam HCV jestem załamana , jak na razie świat mi sie urwał.nie wiem od czego zacząć , gdzie iść , co robić.czy jest ktos z podobnym doświadczeniem.bardzo prosze o pomoc.
mnie skierowano z HCV dodatnim do poradni Chorób Wątroby.
Ostatnie badanie wykazało ujemne,więc wszystko jest możliwe.
Po prostu zgłoś się do takiej poradni .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 28 maja 2013, 06:42

ale badania trzeba powtórzyć
wiem co piszę
lat temu może z 10 może więcej miałam mieć laparoskopię na kamienie w pęcherzu żółciowym
przed tym zabiegiem lekarz kazał zrobić badanie wynik wyszedł żem zarażona\
pamiętam jak dziś poszłam z tm wynikiem do lekarza
nie wiedziałam że coś może być nie tak
a ten przy mnie bezczelnie dzwoni do sanepidu i mówi że ma tu taką a taką tam pacjentkę
ja do domu dopiero w neta zaglądam i czytam co to takiego
ZASŁABŁAM PO PROSTU
z sanepidu dzwonili że mam całą rodziną przyjść na darmowe szczepienia i zaraz do HEPATLOGA się zgłosić
poleciałam do hepatologa
dopiero tam mi pani doktor powiedziała że zawsze jak pierwszy wynik jest dodatni robi się drugi bardziej szczegółowy
badanie zrobili WYNIK UJEMNY
jeszcze pytali gdzie robiłam to pierwsze badanie
jak im powiedziałam co to za poradnia była zaraz śmiać się zaczęli i mówią mi że tam w tej poradni są ciągle pomyłki
dla nich to było śmieszne a ja się jeszcze długo pozbierać nie potrafiłam PRZEZ TO WPADAŁAM W HIPOCHONDRIĘ co pół roku na badania wydaję majątek :smutny:
:D

Daga03
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Daga03 » 28 maja 2013, 07:08

Dzieki za słowa otuchy.powtórzyłam anty hsg wyszło pozytywnie teraz muszę zrobić hcv rna i zobaczymy.jutro jade do sanepidu.nie moge sie pozbierac psychicznie. :oops:
Daga

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 maja 2013, 13:01

Daga03 pisze:powtórzyłam anty hsg wyszło pozytywnie teraz muszę zrobić hcv rna i zobaczymy.jutro jade do sanepidu.nie moge sie pozbierac psychicznie.
w sanepidzie zrobią ci wielki test "kiedy zostałaś zarażona".
Tak swoją drogą,jeśli to ustalisz,to będziesz się mogła sądzić o super wielkie odszkodowanie :wink:
Wiele jest takich spraw.
Z drugiej strony,to też nauczka by zawsze kontrolować możliwe stany zagrożenia,choćby zmienianie rękawiczek przez panie pobierające krew.

U mnie HCV dodatnie wyszło na oddziale w szpitalu i było kilka razy sprawdzane,pomyłka więc wykluczona,bo to dobra laboratorium.
Pierwsze badanie HCV RNA w Poznaniu w Poradni WZW było nie dokońca czyste,
ale już dwa nastepne wykazały ujemne.
Czyli u mnie ten wirus jest w stanie spoczynku,uśpiony, czyli ok.
W Poradni WZW spotkałem też wiele osób,które pozytywnie przeszło kuracje lekami,więc i rokowania na wyleczenie jest duże i dlatego trzeba ze spokojem podejść do tego "wirusa".

Swoją drogą,to ciekawa była pierwsza rozmowa z panią dr o wirusie i jak to wpłynie na moje życie, z podkreśleniem na "Życie seksualne a wirus C",czyli pełne zabezpieczenie.
O tym warto pomyśleć,by nie zarażać innych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

IVO
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: IVO » 30 sie 2014, 11:33

Witam,

Ja również borykam się z Cu od 5 lat i HCV od 3 lat. Przez okres tych 3 lat HCV nie dawało żadnych objawów, wyniki jak u zdrowego człowieka, mimo wszystko wirus był. Od kilku miesięcy próby wątrobowe rosną w zastraszającym tempie. :smutny: Lekarze nie wiedzą co robić. Podobno nie mogą podjąć leczenia wirusa interferonem przy CU. Niedługo czeka mnie biopsja wątroby. Zaczynam się bać.

Daga03 jak to u Ciebie przebiega??
Ja i Cu jesteśmy razem już 4 lata..
Nawet się zżyliśmy. ;)

Sulfosalazyna 3*2
Imuran 2*1

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Hcv

Post autor: Creiddylad » 13 wrz 2015, 11:37

Hej. Własnie dowiedziałam sie, ze wykryto u mnie przeciwciala wzw typ C. Przechodziłam kwalifikacje do leczenia biologicznego, ktore z powodu hcv zostaly odwołane. Zrobiłam badania na oddziale zakaznym i mam obawy co do ich opisu. Wiec tak: wirusologia ( anty hbc tot niereaktywne, anty hbs >1000) PCR (hcv rna (rt pcr) 3445302, hcv rna 6,54). Wyniki potwierdzaja zakazenie hcv. W opisie lekarz opisał ze zakazenie hcv jest niereaktywny. Ale niereaktywny jest wynik hbc tot a to dotyczy wzw b a nie c. Czy ten opis jest błedny? I co z biologicznym leczeniem? Jestem zmartwiona. Teraz czekam na elastografie watroby. Czy ja zarazam? Co robic
pozdrawiam.
Obecnie: Asamax 4g

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 13 wrz 2015, 11:43

Dodam jeszcze ze aspat alat w normie. Odstawili wszystkie leki na CU i jestem bez lekow z czynnym krwawieniem. Nie wiem co robic.
Obecnie: Asamax 4g

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 26 wrz 2015, 14:24

ja mam pytanie dlaczego z wirusem hcv nie mozna miec leczenia biologicznego ?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”