Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: langusta » 24 mar 2014, 21:24

jak robisz z prywatnego pakietu to powinni uznac Ci to co masz a jak nie to sami Ci wystawią nowe . Ja tak miałam z innym badaniem w luxmedzie.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 25 mar 2014, 11:23

Jak z pakietu medycznego to nie powinno być problemu, bo te terminy nakłada NFZ, a Ty robisz to prywatnie. Na NFZ skierowania ważne są 30dni lub jak to było napisane do daty badania, recepty też 30dni liczone od daty ich wystawienia, bądź daty realizacji określonej przez lekarza, wyjątek to recepty wystawiane w ramach soru, czy nocnej pomocy doraźnej wtedy ważne są tylko 7dni

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 25 mar 2014, 11:58

w 2010r. robilam kolonke na fundusz, skierowanie mialam z maja kolonoskopie mialam w pazdzierniku.
w luxmedzie natomiast jet tak http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/faq- ... tacje.html
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 25 mar 2014, 12:40

Dziękuję dziewczyny! To świetna wiadomość! Dziś, jak wspomniałam, będę się umawiać. Nie powiem żebym się nie denerwowała... ;) No i też na dniach (po wypłacie) zbadam kał na ten stan zapalny (że tak w skrócie ujmę).
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 25 mar 2014, 13:09

daj potem znać co tam wyszło w temacie.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 25 mar 2014, 13:33

Na pewno dam znać. Chyba szybko się dostaje wynik, więc mam nadzieję, że się raz dwa czegokolwiek dowiem.

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 25 mar 2014, 21:30

Mili moi, to znowu ja. Kolonoskopię mam 10 kwietnia. Umówiłam się, teraz czekam ;)

Dostałam telefonicznie informację, że mam sama zakupić wybrany lek w aptece, bo są one bez recepty. Doradzicie jaki? Na stronie sugerują Fleet Phospho-soda. Nie chcę Fortransu, bo jest dla mnie nie do przejścia. Na samą myśl mam mdłości, jak wspominam ostatnie czyszczonko tym syfem...

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 25 mar 2014, 22:34

2 razy czyscilam się fleetem i było ok.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 25 mar 2014, 22:36

ulka1986, sporo dobrych opinii o Fleet Phospho-soda słyszałam. Chyba się "skuszę" na ten lek ;)

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 26 mar 2014, 00:31

wiadomo- kazdy inaczej reaguje na te srodki przeczyszczajace. Ja na przyklad zle zareagowalam na Fleeta- wymioty i wysoka goraczka- cos jakbym byla uczulona na jakis skladnik, bo zle ze mna bylo... Badz co badz na pewno przyjemniejsze do picia niz fortans. Najmilej wspominam X-prep, ale juz go chyba wycofali. Powodzenia ;)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 26 mar 2014, 06:53

To ja Fleeta zdecydowanie odradzam. Powoduje nefropatie fosforanową i niestety nie tak rzadko jak o tym piszą. A dwa foforany są na tyle silne, że same mogą wywołać odczyn zapalny w jelicie, pojedyncze afty ,zaczerwienienie i rozpulchnienie śluzówki jelita.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 26 mar 2014, 08:33

Mimi2, w takim razie co polecasz?
Co do powikłań znalazłam takie info na http://www.mp.pl/gastrologia/przypadki/ ... l?id=92478 :Szacuje się, że u 1 na 1000 osób przygotowywanych doustnym preparatem fosforanu sodu rozwija się ostra nefropatia fosforanowa, która prowadzi do nieodwracalnego, niekiedy ciężkiego uszkodzenia nerek. Na to powikłanie narażone są przede wszystkim (ale nie tylko) osoby po 60. roku życia, z przewlekłą chorobą nerek, nadciśnieniem tętniczym, leczone lekami moczopędnymi, inhibitorami konwertazy angiotensyny lub blokerami receptora angiotensynowego. U takich osób w ogóle nie powinno się stosować doustnych fosforanów; w pozostałych przypadkach konieczne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności – zbadanie czynności nerek, odpowiednie nawodnienie w trakcie przygotowania do badania i po badaniu oraz podanie preparatu przeczyszczającego w dawce odpowiedniej do masy ciała, w 2 porcjach w odstępie co najmniej 12 godzin.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 28 mar 2014, 06:49

Fortrans, teraz na topie jest CitreFleet- dobry w smaku i efekty są ok.
Po Fleecie(tym Phospho Soda) po kilku wypróżnieniach będziesz się sama wstrzymywać przed kolejnymi, bo tak mocno obszczypie Ci pupę(ja sie prawie darłam z bólu pod koniec czyszczenia :( )
Dane naukowe to jedno, będąc na klinice gastro wiele razy nam mówili o ryzyku stosowania Fleeta, a teraz nawet na małym wojewódzkim Oddziale specjaliści byli stanowczo przeciwni stosowaniu Fleeta, bo na własnym podwórku doświadczyli powikłań po nim(a nie leżą tu osoby bardzo obciążone) Także lepiej iść sobie do rodzinnego po receptę na CitraFleet-dobry w smaku,mało i skutecznie czyści.I żadnych lewatyw w czasie czyszczenia.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 mar 2014, 10:32

Citra-fleet dobry, ale nie polecany w NZJ. To zdanie specjalistów i ostrzeżenie na ulotce.
Dla CUDaków niestety nadal polecane PEG.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 29 mar 2014, 21:27

noodle pisze:Nie chcę Fortransu, bo jest dla mnie nie do przejścia. Na samą myśl mam mdłości, jak wspominam ostatnie czyszczonko tym syfem...
Fortrans można zamiast w wodzie rozpuścić w klarownym, jasnym soku - łatwiej wchodzi. Można też mieć pod ręką cytrynę, albo landrynki i zabijać tym smak fortransu.
Nieco leszy w smaku jest Olopeg.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”