Teraz jest poniedziałek, 23 października 2017, 14:07

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Witam i proszę o radę

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Tu też znajduje się lista numerów gg, skype, kont na facebooku itp. Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

Witam i proszę o radę

Post przez annam » poniedziałek, 22 września 2014, 18:13

Hej
Witam Wszystkich. Nie umiem jeszcze obsługiwac forum, ale może jakoś dam radę. Potrzebuję pomocy w diagnozie, może ktoś z Was będzie mi wstanie pomóc. 06.08.14 r po kolonoskopii chirurg powiedział mi, że mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W opisie z badania histopatologicznego jest napisane: błona śluzowa bez zmian zapalnych, ale z obrzękiem zrębu blaszki właściwej oraz drobnymi wybroczynami. 3 dni temu skonsultowałam się z panią gastroenterolog, która poddała w watpliwośc diagnozę WZJG, ponieważ pomimo wodnistych biegunek nie ma w nich śladu krwi. Nie wiadomo co jest, a mrowiący ból brzucha i biegunki mnie zamęczają. Czy możliwe jest CU bez krwi w stolcu?
Pozdrawiam Wszystkich Anna
annam

Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Witam i proszę o radę

Post przez obyty.z.cu » poniedziałek, 22 września 2014, 18:25

annam napisał(a):Czy możliwe jest CU bez krwi w stolcu?
oczywiście,krew to takie "ekstremum" :wink: ,ale też możliwa jest remisja choroby,czyli żadnych objawów.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Post przez Mamcia » poniedziałek, 22 września 2014, 18:45

a jaki był opis makroskopowy kolonoskopii? Możesz jeszcze zbadać sobie kalrotektynę, ale niestety za żywą gotówkę. Czy brałaś jakieś leki? A może gastrolog coś teraz zapisał?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

Post przez annam » poniedziałek, 22 września 2014, 19:22

Dzięki za szybką reakcję. Na opisie z kolonoskopii jest napisane; błona śluzowa jelita miejscami krucha. Na dwa tygodnie przed badaniem brałam Sulfasalazin 6 tabletek na dobę.
Zanim zaczęłam brac leki, to biegunki miałam około 2 miesięcy, nigdy z krwią. teraz mam zapisane metronidazol, ale nie zaczęłam brac, bo dopadło mnie zapalenie ucha i nie chcę tych leków mieszac z antybiotykiem.
annam

Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Post przez Mamcia » poniedziałek, 22 września 2014, 20:45

A jaki antybiotyk, aby nie zaszkodziła na jelita. Metronidazol jest lekiem przeciwbakteryjnym skutecznym w leczeniu beztlenowców. Nie mam w głowie interakcji z antybiotykami, ale to powinno być na ulotce. Szkoda, że nie pobrano wycinków przed leczeniem, bo tak to trudno coś powiedzieć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Powrót do Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników