Spuchnięte nogi

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lorema

Re: Nie wytrzymam dłużej..

Post autor: lorema » 04 sty 2015, 23:00

cebann, wspomniałeś, że "coś" zjadłeś :mad:
cebann pisze: żadnej krwi nie ma nie jest to w postaci wody czy biegunki
to spokojnie, nie panikuj :)

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Post autor: cebann » 04 sty 2015, 23:23

Tak zjadłem ale nie działo się nic złego .. może będzie ok zobaczymy. :roll: Z resztą później jadłem obiad i też było dobrze ale trochę późno bo okolo 17

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 04 sty 2015, 23:27

cebann pisze:Tak zjadłem ale nie działo się nic złego .. może będzie ok zobaczymy. :roll: Z resztą później jadłem obiad i też było dobrze ale trochę późno bo okolo 17
no taki wpis mi się podoba ;)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 04 sty 2015, 23:44

cebann pisze:Palić papierosów z tego co wiem też przestać nie mogę chodź chciałbym...
Póki co zmniejsz ilość wypalanych, albo przejdź na nieco "zdrowszy" e-papieros (jest nikotyna, a nie ma tlenku węgla i substancji smolistych, a to właśnie nikotyna podobno pomaga w CU). Teraz pomyślałam - plastry nikotynowe to też jakieś wyjście, jak chcesz przestać palić, bo nikotyna będzie, a reszta odpadnie.

cebann napisał/a:
No tak ale ta rzecz zjedzona przeze mnie co prawda w niedużej ilości przed 15 nie wywołała nic .. teraz tylko coś zaczęło bulgotać lekko i gania .. żadnej krwi nie ma nie jest to w postaci wody czy biegunki .. :mad:

Wszystko może Cię przegonić - na to nie ma reguły. Musisz się obserwować i co zaszkodzi odstawić na jakiś czas, a potem znów spróbować to zjeść. Ja latam po kiszonej kapuście, choć wcale nie choruję na jelita :razz:

Teraz tak myślę - przyjmowałeś antybiotyki. Czy zalecono Ci do tego jakieś probiotyki? Zresztą probiotyki chorzy na jelita biorą nieraz stale. Mogę polecić z własnego doświadczenia Biopron, Multilac i Sanprobi. Czasem probiotykami można się pozbyć "bulgotania" w jelitach.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 sty 2015, 13:13

Nic póki co o probiotykach nie wiem może gastrolog coś powie.. Ale mam do was pytanie czy łuszczenie się skóry prawie z całego ciała to normalna oznaka? Dziś wyjątkowo praktycznie nie mam na nic sił ledwo chodzę i wgl .. nie wiem czy to taki dzień czy co .. Więc wolę się was zapytać czy coś na ten temat wiecie i czy można coś z tym zrobić .. :wink: :neutral:
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 05 sty 2015, 13:32

cebann, a czy nie jest to być może oznaką odwodnienia? pijesz ty dużo?

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

lorema

Post autor: lorema » 05 sty 2015, 13:57

cebann, zaburzenia snu, zmiany na skórze, to mogą być tzw. działania niepożądane sterydu.

Niedługo idziesz do lekarza, dobrze byłoby, gdybyś to wszystko o co chcesz zapytać zapisał sobie, żeby nie uciekło z pamięci :)

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 sty 2015, 14:13

chrzanovy pisze:cebann, a czy nie jest to być może oznaką odwodnienia? pijesz ty dużo?
2 herbaty dziennie , praktycznie butelka wody mineralnej dziennie ..tzn tak około litra.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 05 sty 2015, 14:36

cebann pisze:2 herbaty dziennie , praktycznie butelka wody mineralnej dziennie ..tzn tak około litra.
kochany w okresie zaostrzenia powinienes pic minimum 2 litry na dzien do 3, przeczytaj sobie te materiały co ci wysłałem, strona 2 pkt 4. Mineralna bez gazu mam nadzieje?

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 05 sty 2015, 14:49

dokładnie, więcej wody. stan nawodnienia ma wpływ na obrzęki
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 05 sty 2015, 14:53

Obrzęki poschodziły .. teraz mam ręce i nogi tak chude że już sam siebie nie poznaję .. a zdaje się jem te 5razy dziennie .. Woda bez gazu oczywiście .. Kisiele , kaszka dla dzieci ryżowa .. kanapki z indykiem , kurczak z folii z bułką z masłem to wszystko co dziś np zjadłem nie mam nic po tym ale nie dodało mi to sił ani nic ..

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 05 sty 2015, 15:03

pomalutku nabierzesz sił, nie bój nic

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 05 sty 2015, 21:22

cebann pisze:A co oznacza bulgotanie takie w brzuchu tzn w tym odcinku ?
doskonale znam to uczucie i u mnie zwiastuje to tylko jedną rzecz. sygnał startowy, do biegu gotowi start :wc:

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 05 sty 2015, 21:49

chrzanovy, ma rację, że siły wrócą... ale powoli... z dnia na dzień nie zaczniesz gór przenosić... choroba Cię osłabiła, teraz organizm potrzebuje troszeczkę czasu na regenerację. trzymaj dietkę, jak najmniej stresu i będzie dobrze :*
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 06 sty 2015, 05:57

Super cała noc nie przespana .. Suchość w ustach i co godzinna wizyta :wc: :wc: ... Ta noc i poprzedni dzień to tragedia ! Już podczas zaostrzenia przed położeniem do szpitala biegałem 30 razy ale teraz bez praktycznie bólów biegam 20 razy ... i znów widzę że sił nie ma i jest ich co raz mniej ..
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”