Witam :)

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Janka
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Witam :)

Post autor: Janka » 10 sie 2016, 00:02

Dziś się zarejestrowałam :)
(chociaż właściwie zanim skończyłam tego posta, to zrobiło się już wczoraj)

Problem jest nie mój i mój jednocześnie. Coś się dzieje z moim niedorosłym jeszcze synem, a że na tym forum jest miejsce i dla rodziców - więc jestem.
Macam trochę po necie, szukam informacji, ale też i jakichś wskazówek, którymi dzielą się osoby, które "są w temacie".
Prawdę mówiąc nie bardzo wiem czego szukać, bo nikt nie wie, co jest grane. A dodatkowo każdy uskutecznia klasyczną spychologię - "przyjdźcie, jak będzie gorzej", "jak się pogorszy to zrobimy badanie" itd. itp. Nie wiem, na co mam czekać, skoro dzieciak najpierw całymi dniami bał się cokolwiek zjeść czy wypić jak nie był w domu, bo po pierwszym kęsie czy łyku gnało go do toalety, po byle czym go czyściło, a potem zaczął krwawić. Hemoroidy wykluczono.
Po ostatnim krwawieniu (dwa razy z rzędu dzień po dniu, a po 3 tygodniach znów i nie jakieś nitki pojedyncze, tylko w muszli czerwono) zrobiono mu kał na krew utajoną.
A ja - ciemna baba - nie mam pojęcia, co robić. Bo coś jest nie halo - nikt 'normalny' nie funkcjonuje w ten sposób. Dlatego szukam, grzebię, czytam, dlatego tu jestem, bo tu są ludzie, którzy przeszli już niejedno i może poradzą, może wesprą i pocieszą.

Więc - witam :)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Witam :)

Post autor: Anette28 » 30 wrz 2016, 17:43

Poszukaj dobrego gastroenterologa, który zleci odpowiednie badania, zajrzy do działu z lekarzami.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 wrz 2016, 20:45

We Wrocławiu jest świetna klinika zajmująca się diagnostyką i leczeniem NZJ. Na pewno powinno tam trafić dziecko z krwawieniem z odbytu. Informacja ze strony.

II Katedra i Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia

ul. M. Curie-Skłodowskiej 50/52, 50-369 Wrocław
tel.: 71 770 30 45, faks: 71 770 30 46
e-mail: barbara.iwanczak@umed.wroc.pl

Kierownik Katedry i Kliniki
prof. dr hab. Barbara Iwańczak
tel.: 71 770 30 45
e-mail: barbara.iwanczak@umed.wroc.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: eliszka » 01 paź 2016, 15:21

Witaj.
Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i zostanie postawiona diagnoza. Żeby pomóc trzeba poznać przyczynę. Dziwi mnie i smuci postawa lekarzy.. Sprawy dotyczące dzieci powinny być priorytetowe. Bardzo dobrze, że szukasz i trafiłaś właśnie tutaj. Życzę powodzenia. Przekazuję Ci pozytywną energię i życzę dużo siły:)

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”