Napisz coś dołującego

wszystkie inne troski i radości, które nie pasują do działów powyżej

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: obyty.z.cu » 05 lis 2017, 14:06

S_Gosia pisze:I to przez 4 dni zajmowania łóżka.
Szlag mnie trafia - 4 dni nadrabiania lekcji a dla mnie 4 dni zwolnienia
Dobra zmiana
jak za dawnych lat, przyjęcie w piątek, żadnych badań które zrobią w poniedziałek, żeby wypisać w wtorek, bo wtedy zaczynają się dni operacyjne komercyjne...czyli potrzebne łóżko do piątku ;)

bywało różnie z tymi ministrami, ale ten jest naprawdę...z niedobrej zmiany..czyli -> jaki pan ,taki kram ;)
podobnie kombinują z refundacjami, leki podnoszą cenę ryczałtów, żeby móc się pochwalić że coś innego staniało.
Że nie wspomnę już o "propozycjach" zmian w sprzęcie stomijnym..czyli jak za PRL = wszyscy mają dostać jeden rodzaj worka itd..Wiadomo..unifikacja..pozwoli zarobić na przetargu w bitwie producentów, a stomicy niech się dostosują ...wrrrrrrrrrrr

a u mnie po 1 listopada pięknie rozwija się przeziębienie, kaszel, gorączka, zatkany nos, katar,nieprzespane noce..słowem dół na całego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 07 lis 2017, 01:53

Tubisia pisze:dostałam ataku drgawek całego ciała - 20 minut czekałyśmy z panią doktor, aż mi przejdzie.
Współczuję, mój też miał raz drgawki, koszmar :(
Ale na szczęście był akurat i tak w szpitalu wtedy.
U niego powodem były hiponatremia + hipokaliemia (czyli niedobór sodu i potasu), odwodnienie po biegunkach, utrata krwi + wysoka gorączka.
Przeszło po kroplówkach i zastrzykach, ale trochę to trwało...
Lolcia_Karolcia pisze:Zaczynamy czyszczenie do jutrzejszej kolonoskopii....
No i jak tam po badaniu :?:
S_Gosia pisze:W ramach "dobrej zmiany" od 1 października pobyt w klinice na zwykłe badania wydłużył się z 3 dni na 4 dni. Żeby nfz zwrócił za pacjenta musi on być w klinice 3 noce.
No dobry sposób na zmniejszenie kolejek....
A w tym czasie pobiorą krew, zbadają mocz, zrobią usg, i zbadają kalprotektynę i krew utajoną.
I to przez 4 dni zajmowania łóżka.
Ja znałam teorię z 2 nocami, nawet kiedyś była gdzieś o tym mowa na forum ;)
Ale ostatnio pozytywnie się zaskoczyliśmy - A. był w szpitalu na usunięcie cewnika DJ z moczowodu - zrobili zabieg, potem cały dzień kroplówki + badania laboratoryjne, zostawili go na noc na obserwacji na wszelki wypadek, a następny dzień tylko wyniki, kontrolne badanie, wypis i do domu.
Aż się zdziwiliśmy, że tak bezproblemowo to poszło :mrgreen:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 07 lis 2017, 07:03

Noelia pisze:Współczuję, mój też miał raz drgawki, koszmar :(
Ale na szczęście był akurat i tak w szpitalu wtedy.
U niego powodem były hiponatremia + hipokaliemia (czyli niedobór sodu i potasu), odwodnienie po biegunkach, utrata krwi + wysoka gorączka.
Przeszło po kroplówkach i zastrzykach, ale trochę to trwało...
Jak byłam na azie, to dostawałam lek na parkinsona, bo ręce mi tak drżały, że neurolog musiał mi to przepisać.

Kolejna noc na tramalu, bo bolało :smutny:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Lolcia_Karolcia » 07 lis 2017, 17:45

Tubisia, nie wyobrażam sobie przez co musisz przechodzić :smutny:

Noelia ! Dziękuję, wszystko dobrze ! Kolejne badanie "na żywca" , mogę pochwalić się remisją objawową i endoskopową :grin: . Oczywiście wycinki pobrane (8 sztuk), bardziej dla zasady niż z przekonania. Kicha wygląda ślicznie ! :wink:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 07 lis 2017, 18:31

byłem dziś u ortopedy bo znowu bolą mnie barki. Szybkie usg no i mam zapalenie kaletek podbarkowych. Kuźwa jak nie urok to sraczka. ledwie kolano wygoiłem to teraz odzywają się barki ile można.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 07 lis 2017, 19:54

Bizonik pisze:byłem dziś u ortopedy bo znowu bolą mnie barki. Szybkie usg no i mam zapalenie kaletek podbarkowych. Kuźwa jak nie urok to sraczka. ledwie kolano wygoiłem to teraz odzywają się barki ile można.
Dokładnie, przecież non stop nie może boleć :mad:
Lolcia_Karolcia pisze:Tubisia, nie wyobrażam sobie przez co musisz przechodzić :smutny:
Patrz mój podpis: Życie jest jak jako - trzeba je znieść :mrgreen: Nie mam wyboru i muszę jakoś to wytrzymać po prostu.
Tubisia pisze: noc na tramalu, bo bolało :smutny:
Ze powtórzę sobie to samo.

Ogłoszenie: oddam kości i stawy, w zamian przyjmę nowe :!:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 07 lis 2017, 20:58

Lolcia_Karolcia pisze:Noelia ! Dziękuję, wszystko dobrze ! Kolejne badanie "na żywca" , mogę pochwalić się remisją objawową i endoskopową . Oczywiście wycinki pobrane (8 sztuk), bardziej dla zasady niż z przekonania. Kicha wygląda ślicznie !
No to rewelacja, super! :mrgreen: :cool:
A jakie leki bierzesz w remisji :?:
Bo Ty chyba jesteś uczulona na mesalazynę i przyjmujesz jedynie Vivomixx - czy coś mi się pomieszało i pomyliłam Cię z kimś innym :?:

Tubisia, Bizonik - trzymajcie się :roll:
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

BlackRose
Początkujący ✽✽
miasto: Warszawa

Post autor: BlackRose » 08 lis 2017, 00:03

Ja wpadłam ostatnio w kompletna depresje, taaaki dół, ze szok :( ciężko się będzie wygrzebać ...

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Lolcia_Karolcia » 08 lis 2017, 14:16

Nie pomyliłaś się. Jestem na vivomix i ogranczyłam rzeczy które mi szkodzą np pomarańcze czy żywność mocno przetworzoną.
Lekarz sam był pod wrażeniem jak ładnie cofnęły się owrzodzenia i stan zapalny :mrgreen:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 09 lis 2017, 00:31

Lolcia_Karolcia pisze:Jestem na vivomix i ogranczyłam rzeczy które mi szkodzą np pomarańcze
Mój musiał zrezygnować ze wszystkich cytrusów, w każdej postaci - a zawsze bardzo je lubił.
Podobnie z wielu innych zdrowych rzeczy, jak razowy chleb, ziarna, orzechy, kasza gryczana, płatki owsiane, czosnek, kakao (to akurat ze względu na kamicę szczawianową) itp.
Przykre, szkoda :(

A Vivomixx bierze w kapsułkach i ta forma mu służy najbardziej.
A odkrył to przypadkiem kiedyś, bo nie chciało mu się i szkoda mu było czasu na rozpuszczanie tych saszetek :lol: - więc dla odmiany kupił kapsułki, które wystarczy połknąć i już, gotowe :mrgreen:
Doradca CU

Awatar użytkownika
Noire
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Noire » 10 lis 2017, 08:18

Noelia pisze:A Vivomixx bierze w kapsułkach i ta forma mu służy najbardziej.
A odkrył to przypadkiem kiedyś, bo nie chciało mu się i szkoda mu było czasu na rozpuszczanie tych saszetek :lol: - więc dla odmiany kupił kapsułki, które wystarczy połknąć i już, gotowe :mrgreen:
Tylko Vivomixx w kapsułkach ma mniej bakterii w jednej kapsułce w porównaniu z jedną saszetką. Żeby liczba bakterii była ta sama trzeba chyba zjeść z 4 kaspułki. Ja akurat stosuje kapsułki ze względów oszczędnościowych 1 kaps./dzień. Bo cena 78.99 zł/10 saszetek nie jest dla mnie osiągalna :shock:
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 lis 2017, 15:34

przykro to czytać, pewnie wielu go pamięta - (post z FB)
Dorota Kawalec
3 godz.
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 11 listopada 2017 roku odszedł do niebios Ś.P Piotr Kawalec . Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 16 listopada 2017r w Kościele Parafialnym Św. Karola Boromeusza w Kościanie . Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie na miejscowy cmentarz o godz 12:00. Pogrążona w smutku RODZINA .
ech, tak długo walczył i był pozytywnym użytkownikiem naszego forum..

[*]
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 11 lis 2017, 22:15

Życie jest takie ulotne.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 12 lis 2017, 08:57

Forumowy "Piciu" ?!

Awatar użytkownika
Anette28