METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: METYPRED

Post autor: obyty.z.cu » 02 paź 2018, 16:49

paniczq pisze:
01 paź 2018, 21:27
Obecnie zażywa Metypred w dawce 32mg rano i 8 popołudniu. Mój problem polega na tym od porannej dawki do godziny 18:00 jest znaczna poprawa, a od 19 do rana pogorszenie. I tak przez tydzień. Czy mogę zmienić dawkowanie na 24 rano 8 popołudniu i 8 pod wieczór?
podawanie sterydów to w jakimś skrócie myślowym ingerencja w dobowe wytwarzanie naszych hormonów.
Czyli max rano (czyli poranna energia do pracy ;) ) i wyciszenie do wieczora, aby w nocy spać, a nie epatować energią ;)
Dlatego z przepisanych sterydów najpierw odstawia się te "wieczorne", później te południowe, i na końcu schodzi się z porannych dawek.
Czyli Twoja propozycja jest ok, ale pamiętaj, byś najpierw odstawiał tę dawkę wieczorną do zera !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

paniczq
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: paniczq » 02 paź 2018, 22:12

Dziękuję za odpowiedź. Udało mi się skonsultować z lekarzem. Zmiana rano 24 południe 16. Rano przyjmuje steryd o godzinie 8:00, popołudniu zmiana z 14:00 na 16:00. Jak na razie super godzina 22:00 a ja byłem raz w toalecie. Pozdrawiam napisze po tygodniu jak to wygląda.
początek 10.08.2007

vir00z1
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: vir00z1 » 03 paź 2018, 11:22

Wielkie dzięki za odpowiedź :) Chciałbym się jeszcze zapytać, czy można nieco przyspieszyć odstawienie? Mam na myśli obniżanie dawki nie raz na tydzień, a raz na 5 dni. Jutro obniżam do 16 mg, jelitowo jest idealnie, dlatego się nad tym zastanawiam.
Kolejne pytanie dotyczy leku na odwodnienie. Jak długo można go względnie bezpiecznie zażywać i w jakiej dawce? Biorę Verospiron, najpierw ok. dwa tygodnie 50 mg, od 4 dni jednak 100 mg, bo wraz z odstawianiem zacząłem trochę puchnąć. Oczywiście pamiętam o odpowiedniej ilości płynów, wypijam przeszło 2 litry wody dziennie.

szamanek23
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: szamanek23 » 03 paź 2018, 11:30

Można ale raczej nie warto (to tylko moje zdanie ) .Może to spowodować nawrót choroby i większe skutki uboczne .Tak bywalo w moim przypadku .Więc lepiej się przemęczyć .
Pozdrawiam
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 04 paź 2018, 01:04

Posty o Metypredzie stosowanym doodbytniczo przeniosłam do tego wątku: WZJG, METYPRED doodbytniczo/miejscowo

Mój post na ten temat: link
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

vir00z1
Debiutant ✽

Post autor: vir00z1 » 05 paź 2018, 14:06

Cześć, mam nadzieję, że temat odpowiedni. Otóż od dwóch tygodni męczę się z bólem gardła i kaszlem. Próbowałem zwalczyć to na różne sposoby, od syropu z cebuli, po te z apteki, jednak nic nie pomogło. Dzisiaj poszedłem do lekarza rodzinnego, który powiedział, że mam delikatnie zajęte oskrzela. Oczywiście jest on poinformowany o mojej chorobie oraz o tym, że obecnie biorę Metypred. Przepisał jednak antybiotyk Zinnat 500 mg, który mam brać dwa razy dziennie w odstępie 12 godzin. Jego zdaniem, przy sterydach, inaczej tego nie zwalczę. Do tego dostałem Multilac, lek przeciwgrzybiczny Flucofast oraz Erdomed. Co o tym sądzicie? Metypred biorę w dawce 16 mg, jelitowo jest wszystko super.

vir00z1
Debiutant ✽

Post autor: vir00z1 » 06 paź 2018, 09:29

Zdecydowałem się jednak zacząć kurację antybiotykiem, ponieważ doszedłem do wniosku, że taka infekcja sama w sobie może doprowadzić do pogorszenia stanu jelit.

romek
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Post autor: romek » 12 paź 2018, 00:05

jak często (przy metypredzie) powinno się robić badanie krwi: morfologia, elektrolity, transaminazy, mocznik itp???

Awatar użytkownika
Kocianna
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
miasto: Kielce

Post autor: Kocianna » 21 paź 2018, 09:38

Moi drodzy! Po jakim czasie pomógł Wam Metypred?
Ja biorę go od 8 dni (dawka 28-8-0) i efekty są zauważalne - ból tylko rano, więcej energii, chęci do życia, w ciągu dnia bez wizyt w toalecie, ale w nocy i nad ranem "nadrabiam" 😕 biegunka 6-7 razy 😕
Czy to możliwe że po prostu za szybko bym chciała żeby wszystko wróciło do normy? Mój gastro kazał brać tą dawkę 2-3 tygodnie, a potem schodzić....

szamanek23
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: szamanek23 » 21 paź 2018, 10:59

U mnie różnie albo po pierwszej dobie albo wcale :)
Czasami jest tak że przechodzę całą kurację od 48 mg w dół i potem zaczynam od nowa i dopiero wtedy pomaga.
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 21 paź 2018, 12:56

najczęściej po kilku dniach zaczynała się poprawa, krew znikała, z czasem było coraz lepiej.
Ale nie zawsze tak, zależy gdzie te zmiany i ile. Im dłużej chorowałem, tym trudniej było o efekty.
Stosowałbym się do zaleceń lekarz, 3 tygodnie na tej dawce, a potem zejście.
Kocianna , Twoja dawka też nie jest największa, więc i uderzenie w chorobę delikatniejsze ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Kocianna
Początkujący ✽✽

Post autor: Kocianna » 21 paź 2018, 13:44

Dziękuję! Dawka podobno dopasowana do mojej wagi czyli marnych 50 kg 😉

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 21 paź 2018, 15:35

to ja jak waze 60 kg to ile dla mnie jest dawka?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocianna
Początkujący ✽✽

Post autor: Kocianna » 21 paź 2018, 23:03

Nie wiem Leila, tu już wkraczają magiczne umiejętności obliczeniowe lekarzy😝 (każdy podobno liczy inaczej) 😉

paniczq
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: paniczq » 25 paź 2018, 14:14

Kocianna pisze:
21 paź 2018, 09:38
Moi drodzy! Po jakim czasie pomógł Wam Metypred?
Ja biorę go od 8 dni (dawka 28-8-0) i efekty są zauważalne - ból tylko rano, więcej energii, chęci do życia, w ciągu dnia bez wizyt w toalecie, ale w nocy i nad ranem "nadrabiam" 😕 biegunka 6-7 razy 😕
Czy to możliwe że po prostu za szybko bym chciała żeby wszystko wróciło do normy? Mój gastro kazał brać tą dawkę 2-3 tygodnie, a potem schodzić....
Witam ja miałem podobnie. U mnie wyglądało to tak. Miałem 25 krwawych biegunek CRP 70(0-5) FE 10 (60-160)
dzień 1-6 SOLU-MEDROL w kroplówce 60mg, 7 krwawych biegunek na dzień
dzień 7-14 dzień SOLU-MEDROL w kroplówce 50mg, 4 krwawych biegunek na dzień
dzień 15-16 Metypred 40mg 32/8/0 (redukcja 4mg co7-14 dni w zależności od tolerancji) od 6:00 do godziny 21:00 2 stolce bez krwi, od 21:00 do 6:00 faza pogorszenia. Leki przyjmowałem 6:00 oraz 14:00
Po konsultacji z lekarzem nastąpiła zmiana:
dzień 17 Metypred 40mg 24/16/0 (redukcja 4mg co7-14 dni w zależności od tolerancji) . Leki przyjmowałem 6:00 oraz 17:00. Nagła poprawa pierwszego dnia, 3 stolce minimalna ilość krwi rano.
dzień 18-24 Metypred 40mg 24/16/0 (redukcja 4mg co7-14 dni w zależności od tolerancji) . Leki przyjmowałem 6:00 oraz 17:00. 1-2 stolce bez krwi.

Obecnie mam dawkę 20/8/0 brak krwi, 1 stolec dziennie. Schodzę 4mg co +-10 dni. Czuję się bardzo dobrze, spie 7h na dzień.
Dodatkowo posłuchałem dietetyka. Jem z zegarkiem w ręku 5 posiłków 7/12/15/18/21. Staram się jeść minimum 15 minut posiłek. Zero konserwantów i żywności przetworzonej.

Waga początkowa 94 kg od stosowania Metypredu
Waga obecna 89kg

Skutki uboczne:
Wysypka po 3 tygodniach (ma przejść sama po skończeniu braniu sterydów)
Bóle stawów, ustały po dwóch tygodniach. Stosuje witaminę B3 i Wapń

Sport:
Polecam basen oszczędza stawy
początek 10.08.2007

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”