Wie ktos co to??

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Wie ktos co to??

Post autor: Emilo » 21 kwie 2007, 15:52

Witam od pewnego czasu wyprózniam sie 3-4 razy na dzien z malymi ilosciami krwi ale sa naprawde male do tego jak stoje albo sie wyprostuje po leżeniu zaczyna mnie troszke pobolewac brzuszek ale to chyba nie jest zaostrzenie co o tym sadzicie???? Macie jakieś pomysły na to co to może być???Bo ja dopiero choruje od stycznia i jeszcze nie bardzo poznałem ta chorobe:(!! Z góry dziekuje no i życze zdrówka.

Achaco ile robicie badania krwi USG i inne???

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Wie ktos co to??

Post autor: ranka » 21 kwie 2007, 16:04

masz jakies inne objawy?goraczke,dreszcze,jestes blady?itd..
Obrazek

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Emilo » 21 kwie 2007, 19:50

mam goraczke ale tylko na wieczor i to chyba od wlewek doodbytniczych bo je wprowadzilem zeby zniwelowac krwawienie!!!??? a tak to dreszczy nie mam blady tez nie jestem!!

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 21 kwie 2007, 21:48

Wiesz ja choruje od dawna ale zdjagnozowali mnie w lutym :wink: co do bolu to sie musisz oswoic bo mnie juz nawet boli jak spie :smutny: natomiast jesli chodzi o krew w stolcu itd to z tego co mi wiadomo to przy CU nie jest niczym dziwnym :smutny: tak mowili mi lekarze przy wypisie ze szpitala ale ja cie rozumie ze popadasz w panike bo ja tez panikuje jak zobacze waski kal albo smolisty stolec :smutny: i pierwsze co mi przechodzi przez mysl to ze pewnie mam raka i umre :neutral: ale pomalu zaczynam sie oswajac z roznosciami cyklami wyproznien rodzajami kalu itd bo z tego co widze to chyba w CU chleb powszedni :smutny: Tylko ze ja jestem blady i chudne i teraz sam sie troszke scykalem :cry: ale .... dzien dwa i przejdzie
Załączniki
logo[2].gif
logo[2].gif (7.42 KiB) Przejrzano 1019 razy

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 21 kwie 2007, 21:49

Wiesz ja choruje od dawna ale zdjagnozowali mnie w lutym :wink: co do bolu to sie musisz oswoic bo mnie juz nawet boli jak spie :smutny: natomiast jesli chodzi o krew w stolcu itd to z tego co mi wiadomo to przy CU nie jest niczym dziwnym :smutny: tak mowili mi lekarze przy wypisie ze szpitala ale ja cie rozumie ze popadasz w panike bo ja tez panikuje jak zobacze waski kal albo smolisty stolec :smutny: i pierwsze co mi przechodzi przez mysl to ze pewnie mam raka i umre :neutral: ale pomalu zaczynam sie oswajac z roznosciami cyklami wyproznien rodzajami kalu itd bo z tego co widze to chyba w CU chleb powszedni :smutny: Tylko ze ja jestem blady i chudne i teraz sam sie troszke scykalem :cry: ale .... dzien dwa i przejdzie
Załączniki
logo[2].gif
logo[2].gif (7.42 KiB) Przejrzano 1018 razy

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 kwie 2007, 22:44

Deprim,nie mozna miec takich objawow a tym bardziej ich bagatelizowac!!
Jesli ty masz smoliste stolce to znaczy ze przyczyna byc mzoe lezy w zoladku (no chyba ze bierzesz zelazo)i prosze cie zebys tego nie bagatelizowal,to samos ie tyczy krwi w stolcu.Oczywiscie ze krew w CU jest ,ale nie po to zeby sobie byla,lecz trzeba wlaczyc leczenie,skuteczne :!:
Deprim boli ciebie brzuch?wez No-spe,sprobuj.Poza tym,koniecznie morfologie,bo byc moze masz niedokrwistosc.Jesli sie nie udaje,trzeba zmodyfikowac leki.Zmobilizuj lekarza do tego zeby sie troche pomęczyl i nie daj sie zbyc.Z CU da sie walczyc tylko czesto albo czasem trze ba sie troche pomeczyc :!:
no i pogoda ducha bardzo wskazana :!: :!: :!:
Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 21 kwie 2007, 23:04

Otóż to, Ranka dobrze radzi.
Emilo, na tak postawione pytanie: "Wie ktoś co to?", to najprościej można odpowiedzieć, że CU :wink: I wcale nie żartuję. Dla mnie jeżeli są widoczne choćby śladowe ilości krwi, to znaczy, że mamy do czynienia z zaostrzeniem. Może nie jakimś wielkim, ale zawsze. Jeżeli oczywiście wykluczy się inne możliwe przyczyny jak np. hemoroidy, ale to łatwo jest zauważyć. Krew może pojawiać się przy CU dość często i nie jest to powód do jakiejś paniki, bo już wiadomo co powoduje takie objawy, ale nie można nie reagować na to, tylko wspólnie z lekarzem modyfikować leczenie. Więc wlewki to jest jakieś rozwiązanie. Najpierw wlewki z mesalazyny, a jeżeli byłoby za mało, to może lekarz zdecyduje się na hydrokortyzon. No i oczywiście podstawowe "kartofle" np. Asamax lub Sulfa, no i czopki zawsze są dobre. Ale pierwsze słyszę, że od wlewek dostaje się temperatury. Gorączka czasami towarzyszy zaostrzeniu CU, ale równie dobrze mogą być inne jej przyczyny. Więc bardzo dobrze Emilo, że dokładnie obserwujesz co się dzieje i na początku chorowania, a tak jest u Ciebie, trzeba dość często konsultować się z lekarzem, żeby lekarz miał szansę ustawić dobre, skuteczne leczenie. I tak jak Ranka radzi - spokój, dobre leczenie, dobry humor i nie będzie żle.

A Deprim jak tylko znajdzie sobie dobrego lekarza, który będzie leczył całość a nie po kawałku, to też da sobie radę :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 kwie 2007, 23:14

oby szybko,bo jesli jest blady jak przyslowiowa sciana to pewnie przewlekle traci krew.
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 23 kwie 2007, 10:03

nie wiem jakie tabsy łykasz Emilo i jak wyglądają u ciebie sprawy techniczne, ale u mnie jest tak - leczona jestem od ponad roku i biorę głównie sulfasalazyne en 2 razy 2 i w takich przypadkach jak u ciebie mam sama zwiękrzyć sobie dawkę do 2 razy 3
ale tak czy tak tak jak mówią poprzednicy żadnych objawów nie wolno bagatelizować choćby były najdrobniejsze zawsze najlepiej konsultować sie z lekarzem , tym bardziej na początku leczenia
pzdr
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Emilo » 23 kwie 2007, 13:11

dzieki za odpowiedzi jutro ide zrobic badania krwi itp a w czwartek ide do lekarza to zobacze jak wyglada sprawa!!! Jeszcze raz dziekuje i zycze zdrowia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”