CU a bóle głowy

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ilusia
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

CU a bóle głowy

Post autor: Ilusia » 24 kwie 2007, 15:51

Od dłuższego czasu mam bardzo silne bóle głowy w okolicach oczodołów i czoła
"zachodzące"za uszy :oops: .Czy ktoś zaobserwował u siebie takie dolegliwości?powiązać to z CU czy szukać innego źródła :?:

:arrow: Pozrawiam wszystkich :!:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: CU a bóle głowy

Post autor: Patryśka » 24 kwie 2007, 16:09

Ilusia pisze:Od dłuższego czasu mam bardzo silne bóle głowy w okolicach oczodołów i czoła
"zachodzące"za uszy :oops: .Czy ktoś zaobserwował u siebie takie dolegliwości?powiązać to z CU czy szukać innego źródła :?:
Takze miewam takie bole :) Hm z CU moze i nie tak bardzo jak z lekami ktore przyjmujemy ??

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 24 kwie 2007, 16:40

Nom, Patryśka ma rację, jeżeli już to raczej leki mogą być powodem. Ja, kiedy brałem bardzo dużą dawkę Sulfy, to bolała mnie głowa, ale z tyłu, w okolicach kości "politycznej" :) Lekarz zmniejszył mi dawkę Sulfy, a w to miejsce przepisał Salofalk w tabletkach, czyli mesalazynę i po ok. tygodniu głowa już mnie nie bolała.

Ale u Ciebie Ilusiu, sądząc po umiejscowieniu bólu, to bardziej by trzeba podejrzewać zatoki, a to z CU nie ma raczej nic wspólnego. Trzeba by chyba iść do lekarza i to zbadać. Podobno są na to dobre badania i skuteczne leki.

Graga
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Graga » 24 kwie 2007, 18:49

Mnie też straszliwie bolała głowa przy większych dawkach sulfy.Zresztą pisałam o tym na forum jakiś czs temu. Teraz nie biorę sulfy i jest o.k. Nie mogłam brać więcej niż 3 tabl. bo zaczynały się bóle

Ilusia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ilusia » 24 kwie 2007, 20:51

Tomy pisze:Nom, Patryśka ma rację, jeżeli już to raczej leki mogą być powodem. Ja, kiedy brałem bardzo dużą dawkę Sulfy, to bolała mnie głowa, ale z tyłu, w okolicach kości "politycznej" :) Lekarz zmniejszył mi dawkę Sulfy, a w to miejsce przepisał Salofalk w tabletkach, czyli mesalazynę i po ok. tygodniu głowa już mnie nie bolała.

Ale u Ciebie Ilusiu, sądząc po umiejscowieniu bólu, to bardziej by trzeba podejrzewać zatoki, a to z CU nie ma raczej nic wspólnego. Trzeba by chyba iść do lekarza i to zbadać. Podobno są na to dobre badania i skuteczne leki.
:idea: zatoki to ja akurat mam zdrowe :wink: myśle że Patryśka i Graga są liższe diagnozy biorę3x2 sulfy jeszcze skonsultuję z lekarzem :mad:( te straszne napady zimna też zresztą :!: )

kaska
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: kaska » 24 kwie 2007, 21:03

Ilusia byc moze u Ciebie jest to od lekow.w moim przypadku to sama niewiem od czego bo biore mesalazyne tylko w czopkach a bole glowy miewam potworne.czasami sie zdarza ze jak pojde do :wc: to wzystko przechodzi(niestety nie zawsze).

Ilusia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ilusia » 24 kwie 2007, 21:13

zatoki to ja akurat mam zdrowe myśle że Patryśka i Graga są liższe* diagnozy biorę3x2 sulfy,** jeszcze skonsultuję z lekarzem ( te straszne napady zimna też zresztą )
*bliższe
**co jeszcze....... :oops:

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 24 kwie 2007, 22:08

Ilusia pisze:zatoki to ja akurat mam zdrowe
Ilusiu, tak przy okazji, to jakie konkretnie badania sie robi, albo jakie Tobie robiono, aby sprawdzić zatoki? Bo ja ostatnio miałem taki epizod z bólem w okolicy oczu.

Ilusia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ilusia » 24 kwie 2007, 22:18

Tomy pisze:Ilusiu, tak przy okazji, to jakie konkretnie badania sie robi, albo jakie Tobie robiono, aby sprawdzić zatoki? Bo ja ostatnio miałem taki epizod z bólem w okolicy oczu.
:idea:
:arrow: najpierw trzeba do lek.pierwszego kontaktu po skierowanie do laryngologa
:arrow: mi akurat zrobili prześwietlenie(rtg)zatok które są 100% "czyste"
jak bolą zatoki to jest problem ze pochylaniem głowy wtedy boli aż "gały" wyłażą z orbit :cry: -moja córcia jest "starym"zatokowcem" :smutny:

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 24 kwie 2007, 22:22

Dzięki Ilusiu za szybką odpowiedż :flowers:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 kwie 2007, 23:13

sa pewne kryteria do rozpoznania zapalenia zatok:ostrego,przewleklego i podostrego :)
(duzo tego).ogolnie na pewno bol uciskowy zatok,bole glowy ktore sie nasilaja przy pochyleniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mercedes
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Mercedes » 24 kwie 2007, 23:55

A może Ilusio masz anemie. Wtedy też może boleć głowa i do tego apatia senność, brak sił. chociaż leki są prawdopodobną przyczyną bólów głowy. pozdrawiam
codzienne wyzwania..

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 25 kwie 2007, 12:20

Podpisuje sie pod lekami :!: mam tak potworny bol zoladka ze musialem odstawic Jucolon zreszta chyba zlapalem jakiegos wirusa dzieci wymiotowaly zona tez a ja to przechodze fatalnie co prawda nie wymiotowalem ale od rana 10 razy juz w :wc: I powiem wam ze nie dosc ze nie boli zoladek to i glowa mniej dzis boli :wink: wiec co do tabsow jestem pewny ze czasami glowe chca rozsadzic :!: mialem tak silne bole ze zrobiono mi nawet tomografie doslownie z tylu glowa pulsowala mi tak potwornie ze myslalem ze mam wylew :smutny: cisnienie bylo w porzadku ale zawroty glowy nie ustepowaly wiec mi zrobili i okazalo sie ze wszystko jest ok :mrgreen: Podobno wszystkie te leki przeciwzapalne na jelita u okolo 73% chorych powoduja migrene ! jak znajde link gdzie to wyczytalem to podesle :wink:
Załączniki
wisla.jpg
wisla.jpg (6.57 KiB) Przejrzano 418 razy

Ilusia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ilusia » 25 kwie 2007, 15:15

:idea: Po dokładniejszej obserwacji tych bóli zaobserwowałam,że faktycznie wszystko kończy się w okolicach potylicy i tam strasznie pulsuje :cry: to napewno wpływ tabsów :!:
Wspomagam się "francówką" leśną(alpa) chwilowo przynosi ulgę :roll:

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”