Usuni?cie jelita grubego w Krakowie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dominikkraków
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Usuni?cie jelita grubego w Krakowie

Post autor: dominikkraków » 06 kwie 2005, 21:49

Witam wszystkch , czy kto? z Pa?stwa przechodzi? operacje usuni?cia jelita grubego w Krakowie z powodu CU ? , prosz? o jakie? informacje , czy jest mo?e szpital który si? w tym specjalizuje ? Sam choruje na CU i by?em dwa razy w szpitalu w ci?gu trzech lat choroby i obecnie jestem miesi?c po szpitalu i ju? jest ró?nie , ale nie o mnie chodzi . Mam kole?anke która jest obecnie w szpitalu z powodu ostrego nawrotu CU i wspomniano jej o konieczno?ci takiej operacji. W tej chwili naszcz?scie sie ju? lepiej czuje ale zawsze istnieje gro?ba przymusu wykonania takiej operacji , a jak robi? to na jaki szpital sie zdecydowa? ? Du?o Pa?stwo piszecie o szpitalu w Poznaniu ale do to?c daleko , mo?e jednak w Krakowie te? s? specjali?ci ?Dzi?kuje z góry za wszystkie rady i informacje

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Usuni?cie jelita grubego w Krakowie

Post autor: kilo9 » 06 kwie 2005, 22:00

w krakowie sie nie specjalizuj? w tego typu operacjach, pozna? ma najwieksze do?wiadczenie i jest najlepszy!!!
A tak apropo gdzie sie w Krakowie leczysz ?

kilo9

Gość

Post autor: Gość » 06 kwie 2005, 22:59

Gdybym mia?a nieograniczony wybór, leczy?abym si? poza Krakowem. Gdybym musia?a by? operowana w Krakowie, wybra?abym I Klinik? Chirurgii na Kopernika. My?l?, ?e umiej? tam robi? kolektomie, ale nie robi? operacji odtwórczych. Schemat jest taki: kolektomia + stomia + nadzieja na przysz?e zespolenie, które nie wiem, czy w ogóle nast?puje, bo w kilku znanych mi przypadkach nie nast?pi?o. Mo?na wi?c potem szuka? o?rodka, który specjalizuje si? w operacjach odtwórczych, np. w Poznaniu. Stosunkowo blisko jest ?l?sk, wi?c mo?na si? i tam rozpatrzy?. To okrutne co pisz?, ale jestem na tej samej ?odzi.

dominikkraków
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: dominikkraków » 08 kwie 2005, 19:47

Przepraszam ?e sie nie odzywa?em ale ostatnio s?abiej sie czuje a ?e pracuje to staram sie wolny czas spedza? na wypoczywaniu a nie przed kompem, je?li chodzi o miejsce leczenia to na ?niadeckich 10 w Krakowie , pewnie ten adres jest wielu osobom znany , i jak tam jest to równie? Pa?stwo wiedz?.Czy mo?e kto? poleci? jakiego? dobrego lekarza w Krakowie ? , pozdrawiam

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽

Post autor: kilo9 » 09 kwie 2005, 20:32

cze??
kto jest twoim lekarzem prowadz?cym? dr Michalska?
podobno dobry specjalista, ja lecz? si? (raczej pozostaj? pod opiek? prof. Macha) chodz? s?uchy ?e ma obj?? ca?? gastroentero?

kilo9
ps.
Mach przyjmuje prywatnie na ul. Na szlaku 28 co ?roda

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 10 kwie 2005, 09:21

sama lecze sie u Michalskiej i jestem przekonana ze ona po dr. Bartniku jest najleszp? specjalistk? w Polsce.

skoro osoba ta lezy na ?niadeckich- (czy chodzi Ci o Ize??) to bedzie skierowana do Katedry I Chirurgii (bodajze tak to sie nazywa) na operacje.
I tu bedzie pod opiek? fachowców (m.-in dr. Kossowskiego), którzy zrobi? wszystko :!: by unikn?? stomii. Przynajmniej u mnie tak by?o- i jest zespolenie za pomoc? pier?cienia. I do tej pory ciesze si? remisj?.

Natomiast je?eli chirurdzy tam obecni nie b?d? chcieli podj?c sie tej operacji to helikopterem wy?l? Ize do Poznania- do tudzie? wspomnianego dr. Bartnika. Ja mia?am tam lecie?, lecz ze wgl?du na powa?ny stan zdrowia musia?am zosta? w tym szpitalu. I dobrze, bo operacja si? udala.

Po operacji osoba dochodzi do siebie na chirurgii, a potem wraca do kliniki.
pozdrawiam
Ania

p.s.
do Kilo9 nie s?dze by Michalska zrezygnowala z prowadzenia gastroenterologii. Bylam w klinice w poniedzialek i nic na to nie wskazywalo.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽

Post autor: kilo9 » 10 kwie 2005, 11:34

aniu

tylko ?e ona jako zwyk?y dr niema szans na obj?cie schedy po prof. Miodku(tak chyba nazywa? sie zmar?y ordynator gastroentero?!)
poniewa? ordynatorem kliniki mo?e zosta? conajmniej lekarz z habilitacj?!

pozdrawiam
kilo9

ps.
ela opowiada?a ?e I klinika robi tylko wyci?cie jelita i wypuszczaj? stomie?!

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 10 kwie 2005, 12:15

Tak na marginesie dr Kosowski ju? nie jest na Klinice.Jest ordynatorem chirurgii w Szpitalu MSWiA na Galla.Ale by? mo?e ma jaki? jeszcze godziny na Klinice- tego nie wiem.Wiem te? z w?asnego do?wiadczenia ze jest to te? bardzo dobry lekarz w naszych dolegliwo?ciach.

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽

Post autor: kilo9 » 10 kwie 2005, 12:35

dziewczyny

tylko kosowski jak si? nie myl? jest chirurgiem? i zarazem opiekuje sie pacjentami z CU i CD?z dobrym skutkiem?

aniu opisz jak mia?a? robione zespolenie w I klinice jak? metod? i czy by?o to za?atwiane "normaln?" drog? tak z ulicy czy te? by?a? pacjentem z polecenia ?

kilo9

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 10 kwie 2005, 20:58

odpowiedzi
1. nie pamietam jak nazywal sie szef gastro...
2. to ciekawe co mówi Ela skoro ja i wiele osób mialo inaczej... chyba wiem co mam w brzuchu.....
3. o dr. kossowskim wiem tylko tyle, ze jest ?wietny... i sama sie o tym przkona?am
4. do kliniki gastro trafilam "z polecenia" ale do katedry ju? z pomoca dr. Michalskiej
5. o zespoleniu napisalam tu wiele postów i jak znajde to wkleje. Dzis nie mam na to czasu by pisa?.

to tyle
pozdrawiam
Ania

Obrazek

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 11 kwie 2005, 18:46

Ja chyba nie umia?abym powiedzie? co mam w brzuchu... ;-)

Niestety nie mog? te? powiedzie?, ?e znam wiele przyk?adów potwierdzaj?cych moje zdanie w sprawie zespole? w I Klinice. Ja mia?am tam wyci?te jelito grube, nast?pnie przez ponad rok leczony pozostawiony kawa?ek odbytnicy w nadziei na zespolenie. Nawet ju? mieli mi wyznaczy? termin tego zespolenia, ale stan zapalny wróci? i zacz?to mówi?, ?e mo?e trzeba by pomy?le? o wyci?ciu wszystkiego i sta?ej stomii. Spotka?am pó?niej na spotkaniach stomijnych lub w internecie kilka osób (tak, zaledwie kilka, ale ci po zespoleniach nie chodz? na spotkania stomików), którym równie? wyci?to jelito grube i pozostawiono ze stomi?, czasem nawet nie informuj?c o alternatywach. Nie spotka?am natomiast nikogo, komu wykonano by zespolenie. Aniu, jeste? jedynym przypadkiem takiego zespolenia, z którym si? spotka?am.

Druga sprawa to rodzaj zespolenia. Je?li dobrze rozumiem, zespolenie, które ma Ania polega na tym, ?e ??czy si? jelito cienkie z pozostawion? odbytnic? bez dodatkowego zbiornika. Zatem pozostaje spora cz???, która jest nara?ona na zapalenia i w konsekwencji zaostrzenia choroby mog? przebiega? tak samo lub podobnie jak przed operacj?. Ania zreszt? sama pisa?a o konieczno?ci zachowania do?? surowej diety.

Drugi rodzaj zespolenia polega na wyci?ciu niemal w ca?o?ci odbytnicy, wytworzeniu z ko?cowej cz??ci jelita cienkiego zbiornika (j-pouch) i zespoleniu tego zbiornika z odbytem. Do minimum ogranicza si? zatem niebezpiecze?stwo wyst?pienia stanu zapalnego jelita, cho? zdarza si?, ?e nawet te 1-2 cm pozostawionej odbytnicy mo?e da? przykre objawy zapalne (z ang. cuffitis). Inn? spraw? s? tak?e mo?liwe zapalenia zbiornika (pouchitis). Nie s?ysza?am, ?eby takie operacje robiono w I Klinice, natomiast s?ysza?am negatywne opinie o tych operacjach wypowiadane przez lekarzy tej kliniki.

Zanim zdecydowa?am si? na t? operacj? przeszuka?am internet (trwa?o to oko?o roku), zagraniczne fora, informacje dla pacjentów ró?nych zagranicznych klinik, artyku?y ogólnie dost?pne i wszystko co znalaz?am wskazywa?o na to, ?e w?a?nie j-pouch jest standardem post?powania w przypadku konieczno?ci usuniecia jelita grubego przy CU, polipowato?ci rodzinnej oraz nowotworach (oczywi?cie je?li jest mo?liwo?? zachowania zwieraczy). Przy CD raczej nie wykonuje si? tych operacji.

Ale oczywi?cie zdaj? sobie spraw?, ?e moja wiedza jest ograniczona, powierzchowna, pewnie ska?ona w?asnymi do?wiadczeniami (przyjemnie jest znajdowa? potwierdzenie, ?e dokona?o si? dobrego wyboru), wi?c ch?tnie dowiem si? czego? wi?cej na temat zespole?. Piszesz Aniu, ?e "wiele osób mia?o inaczej", to znaczy rozumiem, ?e wiele osób mia?o takie zespolenia jak Twoje, jelita cienkiego z pozostawion? odbytnic?. Powiedz, z iloma takimi przypadkami si? spotka?a? i kiedy mniej wi?cej by?y wykonane te operacje? Czy wiesz co? o kondycji tych osób i jako?ci ?ycia po operacji?

Pozdrawiam
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 12 kwie 2005, 09:58

droga Elu
to wszystko co piszesz o mnie jest prawd? i dziekuje Ci, ze ja nie musze po raz kolejny tego pisa?. To mile tez ze znasz mnie - moje jelitka tak dobrze.
Do tej pory my?la?am ?e zespolenie za pomoca pierscienia jest standardem, ale nie we wszystkich przypadkach. Ko?o mnie lezala kobieta, której w tym samym dniu zrobiono stomie, a w innej sali m?oda dzieczyna ze zespoleniem. Cz?sto te? w jadalni spotyka?am osoby z tym co ja, jak i ze stomi?. St?d wywnioskowalam, ze nie jestem jedyna z tym samym. Poza tym wiekszo?? osób dostawala takie same diety co ja- co wskazywalo na to samo w brzuchu. Takze dla Michalskiej mój przypadek nie wydawal sie by? odosobniony.

Obecnie w klinice lezy Iza i czeka(lub juz nie czeka) na operacje- jestem ciekawa co jej zrobi?.

pozdrawiam
Ania

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”