Encorton

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Re: Encorton

Post autor: Gość » 27 cze 2005, 14:58

sterydy to ?wi?stwo! Ja bior? tylko jak trzeba w zaostrzeniu. Na szcz??cie mog? enkorton dowolnie odstawia? - nie mam pogorszenia bez niego, wi?c nie wiem czy jak mnie w szpitalu zmuszaj? i bior? czy mi wogóle pomaga. Wiem jedno jak bior? to mdli mnie troch? i tyj? tylko tak dziwnie bo buzia mi si? robi kwadratowa!-koszmar!

Ania_Radom
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Ania_Radom » 27 cze 2005, 22:01

nie tyjesz tylko puchniesz,ja te? mia?am spuchni?t? przewa?nie buzi? i nogi nad kolanami

diabelek3030
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: diabelek3030 » 19 wrz 2005, 17:00

Ja biore sterydy(encorton czy polcortolon) w przypadku zaostrzenia choroby.Wtedy nic innego po prostu na mnie nie działa.Nie zauważyłam u siebie żadnych skutków ubocznych,no może za wyjątkiem większego apetytu z czego najbardziej cieszy sie moja mama:)

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtas » 19 wrz 2005, 22:00

Miesiac temu odstawilem encorton i musze przyzanc ze ten lek bardzo mi pomogl,wszelkie objawy choroby ustopily i cale szczescie nie wracaja :)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 21 wrz 2005, 09:27

juz mam dosyc tego gowna...na poczatku rzeczywiscie stopowal mi biegunki no i przytylam...zreszta chcialam przytyc...ale twarz mam bardziej napuchla niz ze tak powiem pyzata...musze w koncu chyba zrezygnowac z encortonu
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Gość

Post autor: Gość » 28 wrz 2005, 13:36

Ja tez biorę Encorton, 10 mg dziennie, i kiedy probuje zmniejszyc lub odstawic, to juz na drugi dzien mam nawrot. Jesli macie tak samo, to jaka dawke encortonu musicie przyjmowac, aby nie doszlo do zaostrzenia. Jak dlugo mozna "jechac" na Encortonie? Czy jest znana jakas alternatywa wobec Encortonu poza Salofalkiem i Sulfasalazyna?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 28 wrz 2005, 14:55

slyszalam ze alternatywa moze byc metypred..ale nie moge sie dostac do lekarza by z nim o tym porozmawiac...o ewentualnej zamianie.....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 wrz 2005, 20:25

Metypred – metyloprednizolon, Encorton – prednizon to różne syntetyczne pochodne glikokortykosterydów. Metypred w porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Nie powoduje również wzrostu ciśnienia tętniczego. Czyli ma mniejsze działania uboczne.
Mamcia

cleo
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: cleo » 29 wrz 2005, 10:09

Mnie często proponują encorton-ale ja jem go sporadycznie bo uważam, że to świństwo tak jak każdy steryd! Generalnie lepiej ich unikać
cleo
Bierz życie jakim jest...

Krzysiek82
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Encorton

Post autor: Krzysiek82 » 22 lis 2005, 23:38

U mnie w czasie brania duzych dawek encortonu (zaczynam od 60 mg na dobe) jest znaczna poprawa, w sumie czuje sie wtedy jak zdrowy czlowiek-tak mi sie wydaje gdyz nie pamietam juz jak to jest :D ) . Jednak po zmniejszeniu dawki (ponizej 20 mg na dobe) juz czuje pogorszenie, reaguje na ciezsze potrawy. Wtedy polepsza sytuacje Metronidazol (znowu wszelkie objawy znikaja). Glowny problem jest w skutkach ubocznych. Wygladalem przerazajaco, spuchlem niesamowicie, oczu nie bylo prawie widac, policzki jak pilki, mialem ostre zapalenie spojowek (podobno od encortunu) i w pewnym momencie bolaly mnie kostki (w sumie prawie nie moglem chodzic) co lekarz rowniez wiazal z Encortonem. Nie zauwazylem sennosci czy czegos takiego.
Pozdrowionka!
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 18:28 przez Krzysiek82, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja sie ucze najwiekszej sztuki zycia,usmiechac sie zawsze i wszedzie i bez rozpaczy znosic bole i nie zalowac tego co przeszlo i nie bac sie tego co bedzie
gg: 2396092

Krzysiek82
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Pryszcze

Post autor: Krzysiek82 » 23 lis 2005, 22:38

P.S. Niesamowicie duzo pryszcze pojawilo sie na moich plecach, karku i twarzy (glownie na plecach) podczas przyjmowania Encortonu.
Pozdrowionka!
Bo ja sie ucze najwiekszej sztuki zycia,usmiechac sie zawsze i wszedzie i bez rozpaczy znosic bole i nie zalowac tego co przeszlo i nie bac sie tego co bedzie
gg: 2396092

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtas » 24 lis 2005, 00:09

Mija juz trzeci miesiąc od odstawiena encortonu i cigle jest ok, cholernie sie ciesze. Co do pryszczy to tez zeczely mi wyskakiwac skurczybki na plecech, klacie i twarzy ale z dwojga zlego wole pryszcze :)
2005- Diagnoza CU
2011- J-Pouch

http://wojtivreen.bandcamp.com/

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 24 lis 2005, 08:35

ja mam aly czas wysypke na twarzy......

doem76
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: doem76 » 25 lis 2005, 21:40

Też tak miałam przy Encortonie, ale przeszło po następującej kuracji. Codziennie wieczorem twarz, szyję i dekolt smarowałam głęboko oczyszczającym żelem PURE ZONE, zostawiałam na 2-3 minuty, później spłukiwałam, delikatnie osuszałam papierowym ręcznikiem i smarowałam maścią kupioną w aptece bez recepty FLEXIDERM. Do mycia i smarowania pleców wołałam męża :-)
CU: Lepiej być nie może :-)

Awatar użytkownika
trutka
Debiutant ✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: trutka » 17 lip 2006, 15:23

mam pytanie, moze ktos wie czy Encorton ma jakis zly wplyw na uklad rozrodczy i narzady? jak bralam go kiedys w szpitalu dostalam masc do smarowania sie tam, teraz znow biore encorton i cos niemilego zaczyna mi sie tam dziac, ktos mial podobny problem albo orientuje sie w tej sytuacji? prosze o pomoc...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”