M jak miłość

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

M jak miłość

Post autor: Małgosia » 09 mar 2004, 09:06

Oglądacie "M jak miłość"? We wczorajszym odcinku pojawiła sie nowa bohaterka - mała Natalia z domu dziecka chora na Crohna! Ciekawe jak dalej rozwinie sie ten watek - bo z tego co sie zapowiada to ta dziewczynka ma jechac do CZD i być tam wyleczona( :?: :!: ) Dziwna sprawa....
Pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: M jak miłość

Post autor: Mamcia » 09 mar 2004, 09:13

W3a?nie mia3am o tym napisaa, bo sama nie og3ada3am, ale dzwonili do mnie znajomi. Taki tekst w serialu mo?e przynie?a niepowetowane szkody, bo mo?e narobia naiwnym nadzieji. Mo?e maj? tej ma3ej przeszczepia jelito. Ale to te? nie leczy, bo to przeszepione te? zaczyna chorowaa.
Mo?na wej?a na strony tego serialu i napisaa co o tym my?l? chorzy.
Ciekawi mnie sk?d pomys3 na Crohna - chorobe rzadk? i nie budz?c? takiego strzsznego wspó3czcia, jak np. nowotwory.

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aneczka » 09 mar 2004, 10:46

kurcze, wiecie co...w m jak milosc chca wyleczyc crohna a z kolei ogladalam ostatnio ok. poludnia w dzin powszedni jakis serial o szpitalu gdzie wlasnie pokazuja rozne choroby i akurat trafilam, ze byl odcinek w ktorym pokazali goscia ze strasznymi bolami brzucha. Zoperowali go, wywalili mu prawie calusienkie jelito grube i postawili diagnoze "CROHN" i zeby bylo smiesznie to przez aly odcinek wmawiali mu ze i tak przy tej chorobie skonczy z kolostomia!! co za brednie!! po tym filmie zlapalam takiego dola, ze mama wziela mnie wpakowala w samochod i zawiozla do lekarza by ten wytlumaczyl mi ze to nie prawda, ze kazdy skonczy z tym obrzydliwym workiem na brzuchu i faktycznie, dostalam zje... za to, ze ogladam takie glupoty i ze wiecej mam sie nie przejmowac takimi rzeczami. wiec nie przejmujcie sie m jak milosc bo znajac polski zasob wiedzy na temat tej choroby to dziewczyna wyzdrowieje jakby to byla grypa... gorszych bredni nie slyszalam...

buziaki
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

Jari
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Jari » 09 mar 2004, 11:09

Pewnie na koniec sie oka?e ?e mia3a wzdecie po kapu?cie :lol:
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Gość

Post autor: Gość » 09 mar 2004, 11:38

Jari...no Ciebie to humor nie opuszcza...

pozdro..

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 mar 2004, 11:39

Sprawdzi3am. Sprawa nie by3a konsultowana z CZD na które w filmie sie powo3ano. Mam przekazaa kasete i zobaczymy jak zareaguje Pan Profesor. Moim zdaniem potrzebne jest wyja?nienie. Nie mo?na robia ludziom wody z mózgu.
W jakim ?wietle stawia to lekarzy, którzy wnawiaj? naiwnym, ?e chroba jest nieuleczalna. K3amni??? Przecierz wystarczy kasa z fundacji (na co?? na wpisowe do CZD?) doj?cie do Warszawy i ju? dziecko zdrowe. Jedni nie umiej? leczya, a drudzy lecz?, ale za kase.
Skandal.
Forumowicze to ci ?wiadomi chorzy. A ja mia3am styczno?a (po programie telewizyjnym o Crohnie mojej panny) z lud?mi, którzy mimo, ?e chorzy od dawna traktowali chorobe jak katar. Lazili po znachorach, przestawali braa leki itp. Lykali jakie? ?winstwa i czasami nawet twierdzili, ?e wyzdrowieli.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 09 mar 2004, 18:33

To nie pierwszy raz, jak stykam sie z CD w filmie. Bodaj?e na "Ostrym dy?urze" te? ktos chorowa3. Teraz film powtarzaj?, wiec mo?e jeszcze bedzie ten odcinek. Czyta3am równie? w prasie tzw. kobiecej- co? w stylu "Cienie i blaski" nie pamietam nazwy- artyku3 pewnej kobiety chorej na CD, która do?c niekulturalnie wyrzuca3a lekarzowi, ?e ponad 3 miesi?ce wykrywa3 jej ta chorobe. Wg. mnie mia3a poniek?d szcze?cie, ?e to 3 miesi?ce.. a poza tym jakby sie nie przeje3a tym, na co choruje. Potraktowa3a Cd jakby katar sienny. 8O ( Tu i zawsze zgadzam sie z wypowiedzi? Mamci)

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

papuas
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: papuas » 09 mar 2004, 22:54

ej no baby:) namowilysice do ogladania jakiegos mydlanca i nic nie by3o. Przez Was kawa3ka meczu nie widzia3em!!;)
Nawet slowa o Crohnie w tym serialu!
—?dam rekompensaty!!

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Aneczka » 10 mar 2004, 13:48

hehhehe papuas jaki zawiedziony, ale co, serial Ci sie nie podobal? teraz bedziesz musial obejzec kolejne odcinki to wkoncu trafisz na ten watek z crohnem ;p :lol: ''buziaki

Ania

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 mar 2004, 10:05

Chyba w sobote jest powtórzenie. Musze sprawdzia i nagraa dla CZD, które jest tam wymienione z nazwy.
A to, ?e jest duzo bzdur, to nikogo nie usprawiedliwia.

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 11 mar 2004, 10:55

To mo?e faktycznie nieogl?daa tego serialu.

Mamciu, a jak ju? skonsultujesz i otrzymasz jakie? wyja?nienia od CZD, to napisz co pan profesor na to wszystko.

Oby jakiej? afery z tego nieby3o, bo jeszcze znios? ten serial z anteny.
Głowa do góry, niedajmy sie.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2004, 10:30

I wczoraj obejrza3am, nagra3am i wypatrzy3am na li?cie p3ac, jako konsultanata medycznego prof Paw3a Januszewicza by3ego Dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka.
Mo?e chce sie zem?cia na CZD, albo bierze kase i nie czyta scenariusza.

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Aneczka » 17 mar 2004, 07:50

mamciu, aa moze Pan doktor po prostu sie nie zna na chorobach jelit i nawet dobrze nie wiedzial co konsultuje ;p;p;p bo jak narazie to pacjenci wiedza wiecej o tych chorobach niz sam "KONSULTANT" ;p

pozdrowionka z ranka

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 mar 2004, 13:33

Jest profesorem doktorem habilitowanym pediatrii.
Co do czd, to moje pierwsze do?wiadczenie te? by3o fatalne. W zasadzie odes3amo mi dziecko do reumatologa nie przebadawszy do konca pod wzgledem gastro-. Teraz z pomocy czd nie korzystam, ale mam kontakty i z tego, co wiem to jest to najlepszyt o?rodek od CU i CD dla nieletnich.
Dzieki za pozdrowienia
Moja panna ma fatalne wyniki - odebra3am wczoraj i dobrze sie czuje.
W tym choróbsku nie ?adnej regu3y

zuza
Początkujący ✽✽

Post autor: zuza » 29 mar 2004, 22:54

Zupe3nie przypadkiem trafi3am dzi? na "M jak mio?a" i mia3am farta. Kozuchowska rozmawia3a z jak?? opiekunk? z domu dziecka, potem z lekarzem i pad3y s3owa, ?e Crohn jest nieuleczalny, ?e leki, dieta... i choroba z3agodnieje. Ciekawe czyja to zas3uga ;)

Zablokowany

Wróć do „Film i Telewizja”