Yersinia czy Crohn ?? Sił już brak :-(

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kuken
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Yersinia czy Crohn ?? Sił już brak :-(

Post autor: kuken » 24 sie 2011, 18:31

Od początku lipca 2011 chodzę po lekarzach i do tej pory nie wiadomo co jest...Mam skierowanie na kolonoskopie ale termin na koniec września a ja z bólem w okolicy wyrostka i w prawym boku chodzę już długo. Wyrostek wycięty 10lat temu. Wyniki na Yersinię mam następujące IgG 30U/ml, IgM Ujemne, IgA 42U/ml. Gastrolog twierdzi że nie mam po tych wynikach Yersinii i podejrzewa właśnie Crohna. Mniej więcej w tym samym czasie zaczął się problem z pęcherzem tzn. chodzę często, bólu przy oddawaniu nie ma, ilość spora...ale cały czas odczuwam parcie na pęcherz. USG nic nie wykazało, krew i mocz OK, CRP 1. Urolog zapisał Nolicin 2x1 a później Palin 2x2, poskończeniu jakby ciut lepiej ale bez rewelacji, jak brałem te leki to eureka pęcherz był ok, szczególnie przy Nolicin. Juz nie wiem o co chodzi, myślałem że wyniki na Yersinie potwierdzą, że ona jest...PROSZĘ o jakąś rozsądną diagnozę co dalej...

Ponadto gastrolog twierdzi, że IgA robi się tylko małym dzieciom i u dorosłego to nic nie wskazuje, IgA zrobiłem sam po rozmowie z laborantką, która robiła IgG i IgM, stwiedziła, że IgA to są najświeższe przeciwciała i to one właśnie pokazują najbardziej świeży stan infekcji. Ja juz za głupi jestem;-(

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Yersinia czy Crohn ?? Sił już brak :-(

Post autor: magda281 » 24 sie 2011, 21:16

kuken pisze:PROSZĘ o jakąś rozsądną diagnozę co dalej...
Nikt Ci nie postawi diagnozy-od tego jest lekarz,musisz zrobić kolonoskopie i czekać cierpliwie na wyniki,czeka się czasem z diagnozą dlugo także musisz uzbroić się w cierpliwość,wiem że to trudne ale tak trzeba.(Ja się diagnozowałam 5 lat) Nie tylko trzeba wykonać badania na yersinie także wymazy z odbytu czy nie ma np candida czy salmonella itd.Powodzenia.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

kuken
Debiutant ✽

Post autor: kuken » 24 sie 2011, 21:43

nie mam żadnych innych objawów...przy salmonelli są i to "nadzwyczaj wyraźne" bardziej chodziło mi o interpretacje moich wyników na Yersinię, które opisałem wyżej, czy z nich wynika że teraz mam ją czy nie

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 24 sie 2011, 21:47

kuken pisze: IgA zrobiłem sam po rozmowie z laborantką,
i jaki jest wynik?

kuken
Debiutant ✽

Post autor: kuken » 24 sie 2011, 21:58

wyżej napisałem....ale dla przypomnienia IgG 30U/ml, IgM Ujemne, IgA 42U/ml.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 24 sie 2011, 22:47

kuken pisze: IgG 30U/ml, IgM Ujemne, IgA 42U/ml.
a co lekarz na ten wynik? W zasadzie to nie wiem jaki powinien być prawidlowy wynik ale zapewne masz podane czy jest negatywny czy pozytywny?

kuken
Debiutant ✽

Post autor: kuken » 24 sie 2011, 22:52

może jest ktoś na forum, kto wie jaki powinien być wynik na Yersinię i czy ten mój cos wogóle "mówi" ???

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 24 sie 2011, 22:55

kuken pisze:może jest ktoś na forum, kto wie jaki powinien być wynik na Yersinię i czy ten mój cos wogóle "mówi" ?
ale nadal nic nie piszesz co na to lekarz? Ja miałam teraz robioną yersinię i wynik napisane jest ujemny i tyle fizycznie nie mam go przy sobie bo jest w szpitalu i nie pamiętam jakie były cyferki :)

kuken
Debiutant ✽

Post autor: kuken » 24 sie 2011, 23:13

przeczytaj mój pierwszy post wyraźnie i ze zrozumieniem a wszystko tam opisałem, po co mam odpowiadać na pytania, które już na samym początku opisałem, jest tam również co na to lekarz...

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 24 sie 2011, 23:30

kuken pisze:Ponadto gastrolog twierdzi, że IgA robi się tylko małym dzieciom i u dorosłego to nic nie wskazuje, IgA zrobiłem sam po rozmowie z laborantką, która robiła IgG i IgM, stwiedziła, że IgA to są najświeższe przeciwciała i to one właśnie pokazują najbardziej świeży stan infekcji. Ja juz za głupi jestem;-(
o to mi chodzi-czy wynik ten konsultowaleś z lekarzem?
Skoro lekarz powiedział że z tamtych wynikow nie masz yersini to chyba jest jasne tak.

kuken
Debiutant ✽

Post autor: kuken » 24 sie 2011, 23:35

:neutral: ok...pomogłaś mi bardzo a teraz dajmy szanse może wypowiedzieć się innym...

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 25 sie 2011, 01:11

magda281 pisze:
o to mi chodzi-czy wynik ten konsultowaleś z lekarzem?
Skoro lekarz powiedział że z tamtych wynikow nie masz yersini to chyba jest jasne tak.
bo lekarz mowi.. bla bla, jest nie pewny wiec sie pyta. Niektorzy lekarze sa straszni i nie widza problemu stwierdzajac crohna albo bagatylizuja problemy... IgM i IgG jest chyba najwazniejsze IgG pokazuje czy byla infekcja a IgM czy jest dalej albo na odwrot, tu mnie prosze poprawic jesli sie myle. Nie ma podanych tam norm? Jesli jest tak jak mowie to z tego wynika, ze infekcja byla ale jej nie ma, czy przez taki stan potrzeba antybiotykow? tego juz nie wiem. Sam czekam na wyniki Yersini.

Pozdrawiam
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

kuken
Debiutant ✽

Post autor: kuken » 25 sie 2011, 07:42

Panie laborantki u których pobierałem krew i odbierałem wyniki IgG i IgM same zasugerowały, że dobrze by było zrobić IgA bo to właśnie są najbardziej świeże przeciwciała i to one wskazują czy w danym momencie jest Yersinia, ja tego sam nie wymyśliłem przecież, więc zrobiłem to badanie i z wynikiem pozytywnym IgA=42U/ml poszedłem do gastrologa a ta mi na to że ona nie potrzebuje IgA bo to jest nie potrzebne...więc zbaraniałem bo obie Panie z pewnością studiowały i w głowach coś mają...a jedna mówi "w prawo" a druga "w lewo" więc rozbieżność jest 100% :!: o co więc chodzi ? Więc jeszcze raz pytam czy wyniki IgG 30U/ml, IgM Ujemne, IgA 42U/ml wskazują że Yersinia jest czy nie ?

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 25 sie 2011, 12:48

uwazam, ze wynik jest pozytywny, czyli masz yersinie, tym bardziej, ze masz dolegliwosci. Ale to tylko moje zdanie, poczekaj az ktos sie tutaj wypowie, ew. daj wynik do dzialu diagnostyki, moze Ci z interpretuje ktos. To fakt, ze lekarze nie robia IgA, mi tez dwoch nie kazalo robic IgA.
A biegunka? stawy? goraczka?
W typowym zakażeniu Yersinia bez powikłań miano przeciwciał IgG może pozostać
podwyższone przez kilka lat, natomiast miano specyficznych przeciwciał IgA i IgM
przeciwko białkom YOP spada w ciągu kilku miesięcy po infekcji. Natomiast w przypadku
wystąpienia powikłań poinfekcyjnych miano przeciwciał IgA pozostaje podwyższone
(nawet przez lata), często znacznie podwyższone, zaś miano przeciwciał IgM spada.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 sie 2011, 14:20

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”