crohn czy yersinia??

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
izual
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

crohn czy yersinia??

Post autor: izual » 06 wrz 2012, 19:41

witam od połowy roku lecze się na crohna zaczeło się krwią na stolcu, miałem kolonoskopie gdzie wykryto dwa małe ogniska zapalne, w hispacie wyszło mieszany naciek ropny i że obraz niejednoznaczny może odpowiadać crohnowi. brałem pentase i po jakimś czasie przeszły krwawienia. jedyne co mam to gdy pojem dużo węglowodanów na wieczór to mam czasami bolesne parcia na stolec ale jestem długo na diecie niskowęglowodanowej i nie wiem już czy to nie od tego. lekarz dał mi ostatnio skierowanie na badanie krwi mówiąc "a zbadamy jeszcze czy pan yersini nie miał ale pewnie nie" wyników nie miałem czasu długo odebrać i gdy wczoraj go odebrałem się zdziwiłem......
przeciwciała yersinia >22
a mój wynik 46
dzwoniłem do gastrologa a on powiedział że dopiero za tydzień mnie przyjmnie i że miałem ostre zapalenie jelit spowodowane yersinia i żebym się cieszył ale chce wszystkie wyniki na żywo zobaczyć

powiem szczerze że rozpalił we mnie iskre nadziei ale niewiem sam czy to możliwe, czy yersinia mogła spowodować takie przewlekłe lub długie zapalenie jelit?? dodam że stolec normalny zawsze tylko jak mocno popije to trochę rzadszy ale np na weselu:) co o tym sądzicie??

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: crohn czy yersinia??

Post autor: Alis » 06 wrz 2012, 23:03

No ja właśnie też sie zastanawiam nad tą yersinią, bo mi wychodzą stany zapalne i nie wiadomo jakie ani cu to ani cd, robiłam badanie na yersinie w 3 klasach i wyszło ujemne, potem w szpitalu mi zrobili dwie klasy i wyszło dodatnie w jednej że świeża infekcja, powtórzyłam w tej klasie i wyszło, że nie ma, a potem zrobiłam w prywatnym labolatorium takie na różne szczepy i w każdym mi wyszło nieznacznie podwyższone, na co lekarze gastro u mnie mówią, że to niemożliwe żeby te wszystkie szczepy były i tak niewiele przekroczone, a w opisie jest podkreślone że przy chorobach autoimmunologicznych badanie może być fałszywie dodatnie.
Żeby badanie było miarodajne to musisz je powtórzyć w ciągu 14 dniu i w 3 klasach. Ale moim zdaniem skoro ci pentasa pomaga na stolec to raczej nie wskazuje na yersinie, oczywiście moge się mylić, ale z tego co czytałam historie Bożeny z forum to jej pentasa i sterydy nic nie pomogły, dopiero antybiotyk tak samo Tomek0700 odczuwał poprawe po antybiotyku przy yersini.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 07 wrz 2012, 00:18

nie prawda, wyjdzie wynik w IgM i IgG dodatni to chyba zaden lekarz sie nei zastanawia nad leczeniem :) przynajmniej ja sie nie spotkalem.
Natomiast skoro lekarz tak powiedzial no to super, cieszyc sie.
Ja walcze z yersinia 2 lata wiec chyba moze byc dlugoterminowe, paru lekarzy tez mi mowilo, ze moze byc.
Tylko badania w jakiej przeciwklasie wyszedl wynik pozytywny? zakladam, ze IgM skoro lekarz tak powiedzial? Bo jak w IgG to wcale nie swiadczy, ze ja jeszcze masz chociaz znam lekarzy co i IgG lecza :)

Alis, nie trzeba ponawiac wcale, nie spotkalem lekarzy co praktykuja takie cos. Wiem, ze mozna takie cos przeczytac w wypracowaniach ale pisalem emaile do tworcow i odpisywali mi, ze np. bylem dobrze badany i leczony na yersinie a nie mialem ponawianych badan co 14 dni itp itd...

Pozdrawiam
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

izual
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

Post autor: izual » 07 wrz 2012, 13:58

ok ale moim jedynym problemem był ta krew na stolcu , stolce regularane raz max dwa dziennie i zbite i tak jest do tej pory a mineło już ponad pół roku.
a te przeciwciała pisze lGg

ale dodam że badania były zrobione 4 miesiące po zdarzeniu z krwią

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 07 wrz 2012, 14:43

Jak IgG to znaczy że masz przeciwciała i miałeś kontakt z bakterią ale to nie znaczy, że jest.
Tomek0700 pisze:Alis, nie trzeba ponawiac wcale, nie spotkalem lekarzy co praktykuja takie cos. Wiem, ze mozna takie cos przeczytac w wypracowaniach ale pisalem emaile do tworcow i odpisywali mi, ze np. bylem dobrze badany i leczony na yersinie a nie mialem ponawianych badan co 14 dni itp itd...
Mi tak 4 lekarzy powiedziało... I tak na wyniku na odwrocie mam napisane.

Moim zdaniem jedna klasa o niczym nie świadczy i powinieneś powtórzyć badanie, ale idziesz do gastro więc lekarz zadecyduje.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 07 wrz 2012, 15:21

w takim razie to zalezy od kliniki i lekarzy :)
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”