Napisz coś dołującego

wszystkie inne troski i radości, które nie pasują do działów powyżej

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dansa
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Dansa » 06 sie 2018, 17:31

Kory utwory pamiętam też od dzieciństwa -będzie jej brak....To zaćmienie Księżyca było ekstra -właśnie wracałam z pracy i całą godz oglądałam przez okno w autobusie :shock: Pożegnałam znów bliską osobe 44lata mój kum -przewrócił się i go już z nami nie ma....ech to życie... a córka jest po operacji guza mózgu czeka ją druga operacja -mam dość już takich wiadomości

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera

Post autor: Noelia » 08 sie 2018, 11:54

Dansa pisze:
06 sie 2018, 17:31
To zaćmienie Księżyca było ekstra -właśnie wracałam z pracy i całą godz oglądałam przez okno w autobusie :shock:
My oglądaliśmy z balkonu, nawet młodą specjalnie obudziliśmy, żeby zobaczyła to zjawisko, potem to aż usnąć nie mogła z wrażenia :D
Dansa pisze:
06 sie 2018, 17:31
a córka jest po operacji guza mózgu czeka ją druga operacja -mam dość już takich wiadomości
Dansa, z całych sił trzymam kciuki, żeby wszystko poszło pomyślnie i żeby już było ok :przytul:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17
REMISJA!
:serce:

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Dansa
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Dansa » 08 sie 2018, 12:03

Dzięki Noelia -ten rok zaczął się żle i tak się ciągnie :cry:... Właśnie w radiu mówili że na pogrzebie KORY są tłumy ... :smutny:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 09 sie 2018, 15:16

Dansa pisze:
08 sie 2018, 12:03
Dzięki Noelia -ten rok zaczął się żle i tak się ciągnie :cry:...
Kiedyś w końcu musi być dobrze :przytul:
Kojarzę, że gdzieś pisałaś o znalezieniu nowej, fajnej pracy - to chyba nie aż taki zły ten rok :roll:
Doradca CU

REMISJA!

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 sie 2018, 20:24

"lubię" ten czas, kiedy ręce się trzęsą z bólowych dolegliwości...
w głowie się kłębi, a człowiek się czuje jak na haju ;).
Ciekawe przeżycia...ech..dobre i to, że dziś cały dzień pada,przynajmniej powietrze świeże i jest czym oddychać wreszcie.
Chyba odwiedzę SOR...coś mnie tam dziś ciągnie ;)
Noelia pisze:
09 sie 2018, 15:16
Kiedyś w końcu musi być dobrze
to jest wersja optymistyczna, bo dawna już powtarzam, -> oby gorzej nie było !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 12 sie 2018, 15:31

Obyty, trzymaj się, oby przeszło jak najszybciej!
Mam nadzieję, że już trochę lepiej :roll:
obyty.z.cu pisze:
10 sie 2018, 20:24
"lubię" ten czas, kiedy ręce się trzęsą z bólowych dolegliwości...
Współczuję - pamiętam, jak w zaostrzeniu mężowi też trzęsły się ręce z bólu, koszmar :(
Drgawki (z powodu bólu właśnie, a także gorączki, odwodnienia po biegunkach, niedoboru elektrolitów oraz utraty krwi) też zaliczył :( - ale na szczęście i tak był wtedy w szpitalu.
A ja nie mogłam mu w żaden sposób pomóc, totalna bezsilność, nienawidzę tego uczucia.
Tak się boję kolejnego zaostrzenia.
Doradca CU

REMISJA!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 sie 2018, 19:57

to że boli to spoko..kiedyś przestanie..
temat w tym, że dojeżdżają wnuki, a ja w tym roku po raz pierwszy nie przygotowałem im toru przeszkód i innych niespodzianek..niestety.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 23 sie 2018, 22:43

dzieciaki były i pojechały , teraz żona z nimi biega po Wrocławiu.
W domu spokój i cisza...a miało się dziać remontowo.
Upały nie pozwalają się uaktywnić, a i ..wiecie, te bóle mam już opanowane, czyli spokojnie Tramal w kroplach i da się żyć, pracować niestety już nie .
Nie wiecie dlaczego moja łydka zrobiła się sztywna, od dołu, od ścięgna..Nie da się chodzić, a miałem takie plany.
Brzuch , głowa, zatoki..no właśnie, kto ma w lecie problem z zatokami ?
Brak słów...Jakieś te lato na leniwca przetrawiłem, aż szkoda tego słońca .
ech życie...

Awatar użytkownika
annsk
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
miasto: Krosno

Post autor: annsk » 11 wrz 2018, 14:04

Już 4 tydzień pobytu na oddziale minął, a końca nie widać...

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 12 wrz 2018, 11:57

annsk pisze:
11 wrz 2018, 14:04
Już 4 tydzień pobytu na oddziale minął, a końca nie widać...
masakra :smutny: co się dzieje?

U mnie też do d... ręce w dziwnych plamach, woreczek do usunięcia ciekawe co jeszcze? :smutny:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 wrz 2018, 13:15

Anette28 pisze:
12 wrz 2018, 11:57
ciekawe co jeszcze?
ja Ciebie Anette28 proszę nie wywołuj wilka z lasu ;)

A w temacie, to wiecie jak jest fajnie "chodzić" z zawrotami głowy ?
Coś takiego jak po 2 setkach %, niby kontrola, a w głowie szumi ...
A do tego staw skokowy, czyli w lewej kostce czasami jak ścięcie, czyli ból i utrata kontroli.
Kiedyś mi się to zdarzyło w pracy, a panie się śmiały żeby przed nimi nie klękać.
I na co tu narzekać...??

Awatar użytkownika
annsk
Początkujący ✽✽

Post autor: annsk » 12 wrz 2018, 21:56

Anette28 pisze:
12 wrz 2018, 11:57
masakra :smutny: co się dzieje?
Poleciał sód, zrobiło się odwodnienie i już nie dało rady funkcjonować :smutny: i to już drugi raz. Na oddziale najpierw mnie nawodnili, uzupełnili elektrolity. Potem założyli wkłucie centralne i było żywienie pozajelitowe przez 3 tygodnie. Niestety po tym nawadnianiu zrobiły się obrzęki, nawet jelito obrzękło, stomia "urosła" i pojawił się płyn w brzuchu, więc odwadniali, do wczoraj. W tamtym tygodniu jeszcze wyskoczyła gorączka, podejrzenie zakażenia centralki i niestety musieli ją usunąć. Przez kilka dni było bez żywienia. Niestety poleciał znowu sód plus tym raz potas (uważam, że to po odwadnianiu, lekarze, że to przez jelito). I znowu włączyli żywienie, niestety tym razem na obwód, chociaż mam bardzo słabe żyły :cry: . Poza tym mam włączone sterydy i metotreksat - ostatni lek, którego nikt u mnie nie próbował.

Na szczęście już dzisiaj widać koniec :smile: . Dzisiaj miałem enterografię i obraz jelita jest lepszy niż ostatnio oraz co najważniejsze nie ma płynu w brzuchu. Jutro mają się kontaktować z MSW w Warszawie, aby tam na mnie zobaczyli i znaleźli skuteczne leczenie. Poza tym była już mowa o pisaniu epikryzy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 13 wrz 2018, 08:48

No to masz niezłe przygody. Bardzo Ci współczuję tego podłączenia na obwód.
Abyś szybko wróciła do normy bo do zdrowia to my raczej nie wrócimy.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Awatar użytkownika
annsk
Początkujący ✽✽

Post autor: annsk » 25 wrz 2018, 14:33

Wczoraj podanie Inflektry i ponowne przetaczanie krwi (Hemoglobina poleciala w ciągu 2 dni z 11 na 6) i teraz wyczekiwanie, na działanie leku i zaprzestanie krwawienia z jelita.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 wrz 2018, 22:46

chyba zrobiłem sobie z rożnych "dolegliwości" wytłumaczenie na nic nie robinie ..
No brak słów, tak jeszcze nie miałem...na każdym froncie,..
ciekawe czy ktoś ma jakiś sposób by wyjść z takiego stanu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”