Asamax dawkowanie

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GonzoMK
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Krk

Asamax dawkowanie

Post autor: GonzoMK » 01 kwie 2018, 12:38

Witam. Mam zaostrrzenie choroby, przez blisko 2 lata od zdiagnozowania i wylecznie w krotkim okresie czasie asamaxem czopki i tabletakmi zapomnialem o chorobie i przestalem przyjmowac assamax. I teraz planuje powrócić kolejki do gastrologa sa nieubłaganie długie i do tego czasu chciałbym przyjmować assamax i pytanie do was jakie dawki moge przyjmować assamaxu 500 w tabletkach dziennie? Czy 2x 3 to duzo czy zwiekszyć dawkę ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Re: Asamax dawkowanie

Post autor: obyty.z.cu » 01 kwie 2018, 13:00

zależy , jeśli nie ma żadnych objawów i jesteś w remisji, to zalecana dawka chemoprewencyjna jest 2 do 2,5 g.Tu i waga by się liczyła. Max dawka w zaostrzeniu tu 4,5 g, czyli 9 tab.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

GonzoMK
Debiutant ✽

Post autor: GonzoMK » 01 kwie 2018, 14:48

i czy mogę zażyć wszystkie naraz przy śniadaniu czy muszę to rozłożyć w ciągu dnia ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 01 kwie 2018, 15:10

a tu jest różnie, kiedyś była opcja żeby dzielić rano-wieczór, później była mowa, że i można wszystko rano..mnie to jednak nie przekonuje.
Radziłbym rano i wieczór.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Izunia65
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Post autor: Izunia65 » 01 kwie 2018, 23:13

Ostatnio pytałam o to gastro i powiedział, że jak mi wygodniej to mogę przyjąć wszystkie tabl rano. Ja jednak sobie dzielę dawkę na rano i wieczór

GonzoMK
Debiutant ✽

Post autor: GonzoMK » 01 kwie 2018, 23:43

a ja zdecydowanie wybiore wszystko naraz wygodniej, a w dodatku planuje jeść węgiel aktywny bo też ma dobre według mnie działanie, a tez mi gastrolog mowil ze tak można ale chaiłem was podpytac, bo to mi mowil z 2 lata temu

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 04 kwie 2018, 23:21

GonzoMK pisze:
01 kwie 2018, 23:43
a ja zdecydowanie wybiore wszystko naraz wygodniej, a w dodatku planuje jeść węgiel aktywny bo też ma dobre według mnie działanie, a tez mi gastrolog mowil ze tak można ale chaiłem was podpytac, bo to mi mowil z 2 lata temu
tylko nie łącz węgla z asamax, między tymi lekami musi być 2 godziny przerwy bo węgiel osłabia działanie innych leków
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne”