moja historia

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Re: moja historia

Post autor: Orzelek » 16 lis 2018, 23:59

leila pisze:
16 lis 2018, 16:49
jak bym robiła rezonanans jamy brzusznej na te uchyłki to robic z kontrastem czy on jest bez kontrastu? wczoraj odebrałam usg nie wiem czemu lekarz kazał myslec o kolonoskopii ja wole rezonas ,bo kolonoskopie jesli sluz duzo i krew to chyba nie powinnam robic ?
a czy rezonans pokazałby rowniez srodmiazsziowe zapalenie pecherza ? bo nie nie dowierzaja w domu ze moge tez to miec
bole sa codziennie od prawie 2 miesiecy esica i zstepnica troche ponizej pepka w jednym puknkcie bol podobny do wrzodu dwunastnicy
czyli rezonans pokaze na sto procent czy mam uchyłki ? tak wam napisze ze przez 26 lat choroby nikt mi nie zrobił rezonansu i tk przy cu :neutral:
Rezonans jamy brzusznej zawsze robi się z kontrastem. Kontrast w rezonansie jest mniej "toksyczny" niż ten w tomografii.

Sądzę, że rezonans jamy brzusznej nie pokaże zapalenia pęcherza. Bo jest osobny rezonans na jamę brzuszną, a osobny na miednicę mniejszą (tam gdzie pęcherz).
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Azathioprine 2 x 50 mg

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 17 lis 2018, 06:28

czyli na uchyłki musze zrobic rezonans jamy brzusznej? i wziasc załozyc pampersa na badanie bo moga byc biegunki tak?a co myslicie zeby na uchyłki popic troche lnu mielonego czy to nie zaszkodzi? bo troche zgłupiałam czy przy uchyłkach jesc błonnik czy unikac?
unikac stresu :!: samych szczesliwych chwil ,duzo zdrowia i siły :grin:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 20 lis 2018, 20:17

chciałam Was zapytac co o tym myslicie? od okolo 2 miesiecy czuje jakby bolały mnie miesnie pecherza mocno pre siusiu potem na drugi dzien boli mnie pecherz
mocz był badany bakterii nie ma tylko liczne nablonki płaskie.jakie brac leki? jakies rozkurczowe?troche sie bałam czy to nie srodmiazszowe zapalenie .bo ciotka z tym walczy.co myslicie co zrobic?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 21 lis 2018, 22:40

leila pisze:
20 lis 2018, 20:17
mocz był badany bakterii nie ma tylko liczne nablonki płaskie.jakie brac leki? jakies rozkurczowe?troche sie bałam czy to nie srodmiazszowe zapalenie .bo ciotka z tym walczy.co myslicie co zrobic?
na pewno poszerzyć diagnostykę
a spróbuj normalnie chodzić siusiu bez parcia
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

MichalMax
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Post autor: MichalMax » 29 lis 2018, 07:39

:smile: Witam,
ja tylko z takim w zasadzie pytaniem retorycznym:
Więc, jeśli nasze zdrowie zależy od stanu naszych jelit a właściwie od jakości flory, która w nich bytuje, a florę tę można wspierać pijąc probiotyki np. w formie płynnej joy day, to dlaczego ludzie ciągle szukają innych rozwiązań, zamiast w ten sposób, pijąc probiotyki, sobie skutecznie pomóc i odbudowac te dobroczynna flore w jelitach, która zapewnia ich prawidłowe funkcjonowanie a co za tym idzie i zdrowie całego organizmu????!!!!
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 29 lis 2018, 17:29

leila pisze:
17 lis 2018, 06:28
i wziasc załozyc pampersa na badanie bo moga byc biegunki tak?
Tam była mowa o wlewce doodbytniczej z kontrastu, ale nawet jeśli nie będziesz miała wlewki, to naprawdę warto skorzystać z takiego zabezpieczenia dla psychicznego komfortu :tak:
Większość osób (w tym mój mąż) ma uporczywe, wodniste biegunki po takim badaniu (RM czy TK) z kontrastem.
Całe szczęście, że na czas tej TK założył te pieluchomajtki, bo dzięki temu uniknął wpadki.
Zresztą tak doradziła mu wówczas pielęgniarka w szpitalu i dała mu właśnie takie "majtki chłonne".

Z kolei do enteroklizy nie założył (bo to już była teoretycznie remisja, więc myślał, że będzie ok) i później bardzo tego żałował, ledwo wytrzymał to badanie (niesamowite uczucie parcia spowodowane dużą ilością kontrastu wprowadzonego przez sondę donosową), a po rezonansie (po wstaniu z leżanki) cudem zdążył do WC i potem dość długo miał mega biegunkę.

Mąż ogólnie wiele razy korzystał z pieluchomajtek Seni (można kupić w aptece, w supermarkecie albo w necie - tak najtaniej).
Gdy prawidłowo dobierze się rozmiar, to nic się nie odznacza na ubraniu.
Mąż miał normalne, dopasowane dżinsy i zupełnie nic nie było widać, a kobiety mają jeszcze łatwiej, bo można założyć np. bardziej rozkloszowaną spódnicę.
W aptekach są dostępne darmowe próbki, czyli pojedyncze sztuki pieluchomajtek + np. saszetka kremu pielęgnacyjnego na odparzenia itp.
Także lepiej kupić, dla świętego spokoju i na wszelki wypadek, nie ma co się wstydzić :roll:
Wiele osób chorych na NZJ korzysta z takiego zabezpieczenia na czas różnych badań (oraz po tych badaniach - na czas powrotu do domu, bo jednak nie wszędzie można się zatrzymać samochodem itp.).
MichalMax pisze:
29 lis 2018, 07:39
ja tylko z takim w zasadzie pytaniem retorycznym:
Więc, jeśli nasze zdrowie zależy od stanu naszych jelit a właściwie od jakości flory, która w nich bytuje, a florę tę można wspierać pijąc probiotyki np. w formie płynnej joy day, to dlaczego ludzie ciągle szukają innych rozwiązań, zamiast w ten sposób, pijąc probiotyki, sobie skutecznie pomóc i odbudowac te dobroczynna flore w jelitach, która zapewnia ich prawidłowe funkcjonowanie a co za tym idzie i zdrowie całego organizmu????!!!!
My wiemy, że jest to po prostu reklama probiotyku Joy Day, a Ty wiedz, że zdecydowana większość z nas przyjmuje probiotyki na co dzień, więc dbamy o naszą mikroflorę, także spokojnie :razz:
Mój mąż (oraz wielu innych chorych) to poniekąd też w formie płynnej, bo saszetki Vivomixx rozpuszcza się w płynie ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17
REMISJA!
:serce:

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 04 gru 2018, 15:38

czy ktos z was stosuje diete histaminowa? ja od 3 tygodni juz musze stosowac ale jeszcze nie zawsze wiem jaki produkt mi słuzy.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”