Objawy NZJ. Brak diagnozy.

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pina1989
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: podlaskie
miasto: Białystok

Objawy NZJ. Brak diagnozy.

Post autor: Pina1989 » 08 sie 2018, 23:13

Witajcie..jestem nowa...od lutego zaczelam miec problemy z brzuchem...a mianowicie bol w lewym boku i biegunki po 15 razy wodniste,oslabienie itp...zaliczylam szpital zakazny i z 4 kolonoskopie...w kazdej czysto ale tylko w 1 pobrano mi wycinki(opis mikroskopowe kolagenowe?)...dano asamax nic nie pomogl..xifaxan..wankomycyna...setki probiotykow i rozkurczowych...w miedzyczasie entocort 9 mg i pentasa granulat oraz czopki salofak.. 2 miesiace bez poprawy a wrecz pogorszenie...od lutego na stoperanie..1 stoperan=2 stolce dziennie..2 stoperany=1stolec dziennie..od pol roku nie widzialam uformowanego stolca..papka albo woda...w sb silny bol brzucha i sor...leukocytoza..rtg cechy niedroznosci ...rozdecie jelit ..a usg rozdecie jelita cienkiego...w szpitalu tylko kroplowki..lekarz prowadzacy stwierdzil ze byly juz badania i zrobil tylko karplotektyne i przeciwciala anca..stwierdzil ze to nie crohn i zebym poszla do psychiatry bo to neurogenne...prosilam enteroklize..bezskutecznie..biegunki nadal.dzien i noc i najgorsze przelewania i bulgotania brzucha a wrecz drzenia ktore w odbycie czuje nawet..stwierdzil ibs...mimo rtg i usg i ze skoro entocort nie dziala to nie zapalenie...zostawil z biegunkami...a ja juz jestem odwodniona ciagle leze:(((...pomozcie co mi jest:(((prosze

mimcia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Kontakt:

Re: Objawy crohna..brak diagnozy...potrzebuje pomocy

Post autor: mimcia » 09 sie 2018, 07:09

Jejku... Ale się wycierpialas :( Na forum masz spis lekarzy z danych rejonów. Może zajrzyj i postaraj się dostać na wizytę do któregoś z nich? Crohna ciężko "wyhaczyc ". Czasami diagnoza trwa kilka lat. Ja jestem w podobnym punkcie co Ty. Nadal bez ostatecznej diagnozy mimo częściowej resekcji jelita, ropni i stanów zapalnych. Powodzenia i trzymam kciuki ;)
W trakcie diagnozy ... Ropnie nie dają żyć :( Coraz bliżej ostatecznej diagnozy ... Szykuje już miejsce w moim życiu na Pana Crohna ....

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Objawy NZJ. Brak diagnozy.

Post autor: Noelia » 09 sie 2018, 11:50

Hej, witaj na Forum :flowers:
Pina1989 pisze:
08 sie 2018, 23:13
pobrano mi wycinki(opis mikroskopowe kolagenowe?)
Skoro w wynikach hist-pat jasno napisali "mikroskopowe kolagenowe", to w takim kierunku powinnaś być leczona.
Tutaj jest wątek na temat tego rodzaju NZJ:
Kolagenowe zapalenie jelita grubego
Już w drugim poście jest wklejony artykuł naukowy, są tam m.in. wymienione leki zlecane w tej chorobie.
Kolagenowe zapalenie jelita grubego (KZJG) to jedna z postaci mikroskopowego zapalenia jelita grubego (MZJG).
Leczenie zależy od tego, w których odcinkach jelita masz zmiany zapalne.
W MZJG częściej stosuje się Cortiment niż Entocort.
Substancją czynną w obu tych lekach jest budezonid, czyli nowoczesny steryd miejscowy (ma nieporównywalnie mniejsze skutki uboczne niż sterydy ogólne), ale działają one w innych miejscach przewodu pokarmowego - Cortiment MMX w całym jelicie grubym, a Entocort w jelicie krętym i wstępnicy.
Pina1989 pisze:
zrobil tylko karplotektyne
A jaki był wynik tej kalprotektyny :?:
Pina1989 pisze:
prosilam enteroklize..bezskutecznie
Dobry pomysł z tą enteroklizą, skoro były "cechy niedrożności", może masz jeszcze jakieś zmiany w jelicie cienkim, przydałoby się to zbadać.
Pina1989 pisze:
stwierdzil ibs...
IBS może współistnieć z NZJ, tzn. objawy tych chorób mogą się "nakładać".
Pina1989 pisze:
od lutego zaczelam miec problemy z brzuchem...a mianowicie bol w lewym boku i biegunki po 15 razy wodniste,oslabienie itp...zaliczylam szpital zakazny i z 4 kolonoskopie
Jeśli naprawdę zaliczyłaś 4 pełne kolonoskopie od lutego tego roku, to zdecydowanie zmień lekarzy.
Tak inwazyjnego badania nie można wykonywać zbyt często, co innego krótsze endoskopie, np. rektoskopia albo sigmoidoskopia.

Edytowałam tytuł i przeniosłam do odpowiedniego działu dla osób bez diagnozy: Izba przyjęć (temat został założony w dziale Sterydy).

Pozdrawiam :roll:
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

CU u męża - diagnoza 13.04.17
REMISJA!
:serce:

Pina1989
Debiutant ✽

Post autor: Pina1989 » 09 sie 2018, 17:37

Witajcie.dziekuje za odpowiedzi...wynik karplotektyny wynosil 8..lekarz prowadzacy wypisal mnie z diagnoza ibs i zaleceniami loperamid i smecta..zeby dojechac ze szpitala do domu musialam wziasc stoperan...na szczescie mam znajomego ordynatora w innym szpitalu ktory jutro kazal mi przyjsc i chce mi podac przez 3 dni hydrokortyzon dozylnie bo mowi ze jesli to zapslenie to zaskoczy...

Pina1989
Debiutant ✽

Post autor: Pina1989 » 09 sie 2018, 17:40

Nastepnie chce mi wykonac badanie "endoskopia kapsulkowa"..aby obejrzec jelito cienkie..jesli to nic nie da to sie zalamie ...mam biegunke nawet po wodzie..

Pina1989
Debiutant ✽

Post autor: Pina1989 » 09 sie 2018, 17:41

Bralam entocort..jakbym lykala cukierki:((

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba przyjęć”