CU długość życia

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kriszi
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie

CU długość życia

Post autor: Kriszi » 13 wrz 2018, 22:51

Witam, mam takie pytanie, czy jest gdzieś podana informacja o średniej długości życia ludzi chorujących na colitis ulcerosa? Sporo o tej chorobie czytałem, lecz takiej informacji nie znalazłem.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: CU długość życia

Post autor: obyty.z.cu » 14 wrz 2018, 10:50

z aktywnym CU żyję ponad 35 lat,diagnoza w 1994 ...i jakoś nie wybieram się na "drugą" stronę ;)
Mam od 4 lat stomię, ale w bonusach i dużo innych chorób.
Nie myśl w ten sposób, myśl by przeżyć życie pozytywnie, a akceptacja, to znaczy że po prostu z bonusem chorobowym.
No i pamiętaj, optymiści żyją lepiej ;)

no tak, statystyka...statystyka mówi, że mieścimy się w przeciętnej
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: CU długość życia

Post autor: mosterdziej » 14 wrz 2018, 13:11

Z tego, co czytałem, to średnia nie odbiega od ludzi zdrowych, bo to w końcu średnia.
Przypadki są różne, trudno generalizować. Może skrócić, ale nie musi, jest to zależne od WIELU czynników.
Nasilenia choroby, tendencji do zaostrzeń (są tacy, co nie mają ich wcale), reakcji na leki, samych leków, skutków ubocznych, komplikacji itd.
Niestety, często bywa tak, że w chorobach przyplątują się kolejne... jakby jedna poważna to było mało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”