stwardniające zapalenie dróg żółciowych

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: stwardniające zapalenie dróg żółciowych

Post autor: obyty.z.cu » 26 gru 2019, 14:50

podobnie jak w CU nie do końca są znane czynniki je wywołujące, tu mówi się i o czynnikach autoimmunologicznych, ale i o efektach "naszych" leków długotrwale branych. Choroby wątroby prawie każdy z nas doświadczył lub doświadczy. Także ograniczona dieta, temat złego wchłaniania,ale i interakcji leków i składników jedzenia, często źle dobranych.Tu i temat trzustki się pojawia i właśnie przewodów żółciowych.
Żeby wiedzieć więcej trzeba jednak poczytać , ale są i takie grupy na Fb czy forum ludzi z tymi chorobami.
Kiedy leczyłem się w Poradni Leczenia Wątroby to aż strach było słuchać ludzi, bo każdy coś innego albo wszystko naraz. Mi się udało "uśpić" i WZW C, ale i zregenerować wątrobę z stanu ..kiepskiego.
I właśnie o to chodzi, tu trzeba dobrego lekarza, systematycznych badań, leków i naprawdę dobrej diety !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mari
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Post autor: mari » 26 gru 2019, 16:55

Obyty.dawno nie zaglądałeś na to forum,fajnie znów coś konkretnego poczytać,tyle wiesz o tych chorobach i potrafisz to jeszcze przekazać.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 gru 2019, 20:09

mari pisze:
26 gru 2019, 16:55
Obyty.dawno nie zaglądałeś na to forum
prawie codziennie tu zaglądam, ale fakt, mniej piszę, cóż, takie życie ;)
Teraz jestem stomikiem, co prawda z krwawiącym kikutem z CU, ale już bez tych wielu bóli,skutków ubocznych itd w jelicie, stąd mniej mojego pisania .
No i są jeszcze PW na których sie pisze.
Faktem jednak jest, że kiedyś forum było bardziej "aktywne", bo i wielu tu codziennie pisało,więc i mnie było więcej.

sorki za OT .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”