Leczenie Budezonid MMX przy WZJG

Inaczej leki sterydowe- oparte na rozmaitych kortykosteroidach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SamC9
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:57
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: ŚRODA ŚLĄSKA

Leczenie Budezonid MMX przy WZJG

Post autor: SamC9 » 11 kwie 2019, 16:49

Witam mam 23 lata i choruje od 2 lat na WZJG, w tym czasie miałem kilka ataków choroby, obecnie jestem w szpitalu z nawrotem, który został opanowany przy pomocą sterydow z których będę stopniowo schodzil w dol, natomiast mam problem tego typu, że lekarze chcą włączyć mi leczenie azatiopryna, aby przy następnym nawrocie choroby można było skierować mnie na leczenie biologiczne . Dużo czytałem na jej temat, opinie za i przeciw i podjąłem decyzję, że nie chciałbym jeszcze się nia leczyć, ponieważ ma ona bardzo dużo skutków ubocznych i chciałbym spróbować jeszcze innej bezpieczniejsze motody jaka jest leczenie Budezonid MMX, który działa praktycznie tylko w jelicie grubym, a w przypadku braku możliwości przejść na azatiopryne, której tak się obawiam, ponieważ jestem młodym mężem, chciałbym mieć dzieci i obawiam się skutków ubocznych jak np.bezpłodność, Rak typu czerniak i mięsak ponieważ niedawno zmarł na to członek mojej rodziny i widziałem jak cierpi. Kiedy odmowilem w szpitalu azatiopryny lekarze jednym słowem bardzo brzydko mnie potraktowali słowami typu, żebym sam się leczył i nie przychodził wiecej bo szukam złotych jajek i nie chce się leczyć tylko swoje metody, a ja po prostu się boję i nie chce zaczynać od razu od tak mocnych leków tylko spróbować może czymś mniej szkodliwym sobie pomóc, dlatego pojawia się moje pytanie :
Czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś lekarza na dolnym Śląsku ewentualnie dalej, który zajmuje się leczeniem Budeonidem MMX lub sam to stosowal?
Bardzo proszę o pomoc i jeśli coś źle opisałem, lub nie w tym dziale to przepraszam.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leczenie Budezonid MMX przy WZJG

Post autor: obyty.z.cu » 11 kwie 2019, 19:15

są Wytyczne ECCO-EFCCA dla pacjentów chorujących na
wrzodziejące zapalenie jelita grubego https://j-elita.org.pl/wp-content/uploa ... Polish.pdf , poczytaj.
CU to wredna choroba, a leczenie bardzo ograniczone.
Czasem trzeba dopasować priorytety do możliwości.
Powinieneś się leczyć u gastroenterologa takiego, który leczy nasze choroby codziennie, najlepiej pracującego w ośrodku referencyjnym w szpitalu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

SamC9
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:57
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: ŚRODA ŚLĄSKA

Re: Leczenie Budezonid MMX przy WZJG

Post autor: SamC9 » 11 kwie 2019, 19:43

Dziękuję za odpowiedz, natomiast sprawa wygląda tak, że w szpitalu którym się lecze jedyna opcja, jaką mi proponują to jest właśnie azatiopryna, natomiast ja szukam jakieś alternatywy dla niej, najlepiej namiary na gastroenterolga w okolicach Dolnego Śląska, którego moglibyście polecić przy CU? Lub który zajmuje się leczeniem Budezonidem MMX .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sterydy”