Czas na Encorton?

Inaczej leki sterydowe- oparte na rozmaitych kortykosteroidach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Endrion
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Czas na Encorton?

Post autor: Endrion » 16 kwie 2019, 23:11

Cześć wszystkim :)

Od około miesiąca pojawiło się u mnie zaostrzenie w CU. 2 tygodnie temu odwiedziłem swojego gastrologa i faktycznie potwierdził pojawienie się lekkiego stanu zapalnego. Na tamten stan liczba wizyt w toalecie to dosłownie 2-4 w ciągu dnia. Dlatego na początek zalecił lżejszy Cortiment 9mg 1/doba i zwiększył dawkę Asamax 500mg z 3g do 4g przez okres 2 miesiące. Aby spróbować zacząć lżejszym sterydem. Powiedział, że jeśli w ciągu miesiąca nic się nie zmieni, zacząć leczenie Encortonem od 45mg. Niestety mija dopiero 2 tygodnie od brania Cortimentu, ale zaostrzenie coraz bardziej przybiera na mocy. Od kilku dni doszedł ból brzucha, wizyty w toalecie zwiększyły się do ok. 20 dziennie
W tamtym roku dokładnie w tym samym okresie pojawiło się u mnie zaostrzenie, leczenie Cortimentem przez 2 miesiące nie przyniosło żadnych efektów, dopiero po Encortonie udało mi się wejść w remisję. Niestety przez najbliższe kilka tygodni nie będę mógł odwiedzić swojego gastrologa by pójść po poradę. Czy zacząć już leczenie Encortonem skoro przez dwa tygodnie brania Cortimentu stan się tylko pogorszył ?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Czas na Encorton?

Post autor: atabe » 17 kwie 2019, 17:42

No, pogorszyłeś się znacznie . Ja bym wzięła encorton, ale to tylko moje zdanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sterydy”