powrót do kraju z crohnem

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
andrzej241
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
miasto: london

powrót do kraju z crohnem

Post autor: andrzej241 » 14 cze 2019, 22:07

witam
Mam na Imie Andrzej lat 38 choruje na Crohna .
Zostałem zdiagnozowany w grudniu 2018 w Uk gdzie obecnie przybywam .
Kolonoskopia i tomografia wykazała stany zapalne na końcu i początku jelita grubego , objawy które mi towarzyszyły przez ok5 tygodni to silne krwawienie , nieregularne wypróżnianie , tzw. burczenie w brzuchu i specyficzny lekki ból brzucha .
Leczenie, które zastosowano to pentasa góra dół po kilku tygodniach Azathopirne 175mg /doba .
Choroba tak samo znienacka się pojawiła jak i zanikła juz po 3-4 tygodniach leczenia . Czasami myślę że ja chory nie jestem i nie byłem .
Minęło kilka miesięcy nic mi nie dolega wciąż biorę Azat.. 175/doba. Przez ostatnie 4 miesiące krew mi badali co 2 tygodnie , niby ktoś mnie kontroluje ale głowy nie dam że nie lecą schematami .

Z racji, że planuje powrót do kraju nie wiem co mam zrobić , gdzie się udać ? Będę mieszkał w Białymstoku i potrzebuje kontynuacji leczenia , potwierdzenia diagnozy itp.Czy ktoś mi doradzi, od czego zacząć kto się tym w Polsce zajmuje ,kogo polecacie ?

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne rady .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”