Burczenie w brzuchu, czy to crohn?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jlys
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
miasto: Waw

Burczenie w brzuchu, czy to crohn?

Post autor: Jlys » 23 cze 2021, 21:50

Cześć! Zacznę od tego, ze jestem 15 lat po resekcji żołądka z powodu raka, obecne przerzuty na wątrobie, stan choroby remisja, wszystkie badania krwi jak i tk wykonywane co 3 miesiące nie wykazują żadnych odchyleń jeśli chodzi o raka.
Przez 15 lat czułam się rewelacyjnie… jedyne co to dokuczlay mi wzdęcia, czasem bole brzucha, zdarzały się papkowate stolce.

W lutym przeżyłam największy stres mojego życia, przestałam wręcz jeść co zaskutkowało utrata 5kg w 2 tyg. Stres trzymał mnie nadal, aczkolwiek zaczelam jeść i nie chudłam… w marcu przed snem zaczęło strasznie bulgotać mi w brzuchu i wodnista biegunka ( ok 7 wyproznien) i taz zwymiotowalam. Potem był miesiąc spokoju aż pojawił się dzień gdy cały dzień miałam okropne burczenie w brzuchu i gazy. Potem znowu spokoj 3 tyg aż burczenie w brzuchu zaczęło narastać i towarzyszyć mi już niemal non stop. Raz zdarzyło się raz wodniste wyproznienie( po prostu pojedyncza wodnista kupa( ciezko nazwać to kupa), jednak co mnie zaniepokoiło to to jak bulgotanie w brzuchu obudziło mnie w nocy/ szybko na toaletę a tam bardzo luźny stolec( jakby żółtawy ale ja ogólnie raczej miewam takie stolce w kierunku koloru żółtego…) potem stolce były przez 2 dni albo papkowate albo miękkie bardzo, bolał mnie krzyż, jakby biodra?… od tamtej pory ostatniego wypróżnienia „dziwnego”minęło 1,5 miesiąca. Jednak non stop burczy mi w brzuchu, miewam okropne wzdęcia, brzuch czasem kłuje ( nie jest to mocny ból)raz po lewej raz po prawej stronie, raz w okolicy pępka, czesto mi się odbija… nie chudnę/ wręcz ostatnio przytyłam 1,5kg,nie gorączkuje ani nie gorączkowali, stanów podgorączkowy tez nie mam, mam apetyt odwidzilam już 4 gastrologów i tak:
Badania krwi, proby wątrobie, amylaza, crp, ob są w normie
Kalprotektyna 40( to mnie martwi, wykonywałam badanie gdy miałam normalny stolec i oprócz burczenia żadnych dolegliwosci)
Grzyby ujemne
Pasożyty ujemne
Clostridum, yersinia, shigella itd nic nie wykryto
Immunoglobulina a w normie
Przeciwciała p/c transglutaminazie w normie
Gastroskopia idealna
Krew utajona ujemna
Tk jak pisałam nic nie wykazuje
Usg robione 4 razy tez nic
Być moze zapomniałam wspomnieć o jakimiś badaniu.

Czytając fora nakręciłam się, ze na bank mam crohna bo ibs w nocy nie wybudza a mnie raz obudziło :( lekarze których odwiedziła mówią ze na pewno nie bo nie mam objawów dla crohna a ja już czuje ze niebawem zwariuje…
Zauwazylam tez ostatnio, ze zdarzyło mi się mieć twarde stolce lub mieszane- pół stolca jasnobrązowe a pół ciemno lub jakieś frAgmenty ciemne/ tez mnie to martwi a nie wiem jak miałam wcześniej bo nie oglądałam swoich kup…

Czy to moze być crohn? Strasznie się tego boje, ze maja. Raka przypaletala się do mnie taka choroba :( martwi mnie kalprotektyna z wynikiem 40 ( norma do 50), lekarze ja całkowicie olali…

Dostałam xifaxan ale jestem na 7 dniu z 10 i burczenie nie ustępuje… nie stosuje żadnej diety

Jlys
Debiutant ✽

Re: Burczenie w brzuchu, czy to crohn?

Post autor: Jlys » 23 cze 2021, 22:03

Zapomniałam dodać, ze jedyne co to często zdarza mi się żelazo poniżej normy- ale nieznacznie, anemii nie mam, b12 wysoko, lekarze mówią ze po resekcji żołądka tak jest i tyl/ biorę raz na jakiś czas żelazo

Nie wspomniałam JesCze, ze badanie per rectum tez nic nie wykazalo

romek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
miasto: warszawa

Post autor: romek » 24 cze 2021, 12:27

Nie rozumiem dlaczego martwi Cię kalprotektyna 40. jest to normalny wynik. Ja bym skakał z radości gdybym taki miał.

Jlys
Debiutant ✽

Post autor: Jlys » 24 cze 2021, 13:39

romek pisze:
24 cze 2021, 12:27
Nie rozumiem dlaczego martwi Cię kalprotektyna 40. jest to normalny wynik. Ja bym skakał z radości gdybym taki miał.
Ale dla osoby zdrowej to tez dobry wynik? Martwi mnie bo zbliża się do 50, gdzie 50 to norma :/

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 24 cze 2021, 19:16

do 50 wszystko jest ok. Nie masz się o co martwić :roll:

Jlys
Debiutant ✽

Post autor: Jlys » 24 cze 2021, 19:24

romek pisze:
24 cze 2021, 19:16
romek pisze:
Ok, bo spędza mi to już sen z powiek :( A reszta objawów nie wskazuje na crohna?

Jlys
Debiutant ✽

Post autor: Jlys » 24 cze 2021, 22:08

Jlys pisze:
24 cze 2021, 19:24
romek pisze:
romek pisze:
Ok, bo spędza mi to już sen z powiek :( A reszta objawów nie wskazuje na crohna?
Martwi mnie najbardziej to burczenie, trraz byłam się wypróżnić i za 3 minuty już zaczęło burczec, to nie jest zależne ani od jedzenia ani od niczego i doprowadza mnie do szału bo martwię się ze to coś poważnego

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 25 cze 2021, 12:19

Wyluzuj :roll: Burczenie to pikuś w porównaniu z biegunkami, krwawieniem i innymi ciężkimi objawami.
ja nie mam burczenia, ale za to puszczam co chwila bardzo głośne i długie bąki. Aż wstyd się gdzieś pokazywać, ale trudno :smutny: Przyzwyczaiłem się. I Ty tez się pogódź z tym burczeniem

Jlys
Debiutant ✽

Post autor: Jlys » 26 cze 2021, 00:57

No także pogodzilabym się gdybym miała jakaś diagnoze, póki co żadnej konkretnej nie mam, dlatrgo tym bardziej boje się ze to może być crohn czy wzjg jeśli wiekosc ludzi z tymi chorobami ma burczenie non stop…

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”