Test Amslera

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Test Amslera

Post autor: Jolcia » 23 mar 2008, 11:10

Witajcie
Po mojej istaniej hospitalizacji lekarze - gastoenterolodzy wysłali mnie do okulisty. Uświadomili mnie, ze przy Crohnie moge mieć poważne problemy z oczami. Dodam, ze noszę okulary od 8 klasy szkoły podstawowej.
Odwiedziłam okulistkę i kiedy powiedziałam, ze mam Crohna kobieta się wystraszyła. Przebadała oczy i dała Test Amslera, który mam codziennie wykonywać, a gdybym zauwazyła zmiany mam natychmiast zgłosić sie do niej bo grozi mi ślepota.

Powiedzcie czy ktoś z Was słyszał, że Crohn może również powodować takie zmiany w organiźmie?
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Re: Test Amslera

Post autor: -Ania- » 23 mar 2008, 12:08

Jest na forum Osoba, która miała poważne problemy ze wzrokiem spowodowane przez crohna. Ja slyszalam i czytalam o tym, ze crohn uszkadza wzrok.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 23 mar 2008, 15:23

ustosunkując się to wypowiedzi Ani.... mam prośbę to owej Osoby, zeby jeśli moze skontaktowała się ze mną .... będę wdzięczna za informacje w tej kwestiii

oczywiście kazdy kto ma jakieś wieści na ten temat to prosze piszcie tutaj to dla mnie ważne
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 23 mar 2008, 19:17

Witam,

Problemy ze wzrokiem zaczeły się rok wcześniej niż zaczeły mi dokuczać jelita. Przypadkiem przy badaniach okresowych do pracy, wyszło wysokie ciśnienie śródgałkowe. Dostałam skierowanie od lekarza na badania: pole widzenia, GDX i jeszcze kilka innch badań. Badania nie wyszły najlepiej tz. wykazywały: pień naczyniowy przesunięty do nosa, znaczne przewężenie pierścienia nerwowo-siatkowego w sektorze skroniowym, widoczna blaszka sitowa, obszar altrofi od skroni. Byłam u lekarza okulisty i nie wiedział co to może być, podejrzenia są w kierunku jaskry. Koniec końców co roku muszę robić te badania i co roku jest gorzej. Sama jestem ciekawa od czego ta altrofia i jak to się wszystko skończy i czy jakiś okulista w końcu będzie potrafił coś mi na ten temat powiedzieć.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”